Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altassam el a 11 hós...

Hogyan altassam el a 11 hós babám, aki megszokta pici kora óta, hogy tápszerrel alszik el?

Figyelt kérdés
Már csak napi 1x alszik dél körül, de csakis tápszerrel. Így napi 3x eszik tápszert, mert természetesen este is kizárólag azzal tud elaludni. Ilyenkor mi van? Nem mondhatom neki, hogy aludj el magad. Semmilyen suttogó módszerrel nem akarok vesződni.
2016. szept. 21. 08:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Esetleg viz vagy tea helyette.Mi os igy alszunk el de mindig. Folyton folyni kell a szájába valaninek. Én voltam ilyen kiskoromba. Azt mondta anyum leszoktam róla
2016. szept. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
De miért baj, ha este lefekvés előtt még iszik tápszert?
2016. szept. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát vagy ráhagyod vagy magára hagyod vagy vesződsz valamivel: egyre kevesebbet kap vagy kicseréled vízre, vagy simogatod, vagy mesét olvasol, vagy megpróbálod rászoktatni valami alvótárgyra.
2016. szept. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem miért baj ez? Egyébként esetleg megpróbálhatod azt, hogy igyekszel jobban lefárasztani, hátha lesz olyan fáradt, hogy elég neki is meleg tea vagy víz.
2016. szept. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Elnezest, felreerthetoen fogalmaztam 😊

Nem az esti tapszer a baj, sot, annak nagyon orulok.

Hanem a nappali alvas melle fogyasztott tapszer, elalvas cellal, ugy, hogy elotte ebedel.

Ertitek?

Megkapja reggel a tapszert felkeles utan, ezt szeretnem lassan kivaltani reggeli etelekkel.

Na utana tizoraira gyumolcsot eszik, majd ebedet kap es utana lefekves. A nappali alvashoz kapott tapszer aggaszt. Hogy arrol hogyan tudnam leszoktatni mert csak es kizarolag tapszerrel hajlando aludni.

Eddig 2x aludt egy nap, mindig csakis tapszerrel. Nehez helyzet.

2016. szept. 21. 10:40
 6/15 anonim ***** válasza:
Csinálj neki többet ebédre. Lehet éhes marad.
2016. szept. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

De o a cuclizastol alszik el.

Arrol nem lehet valahogs leszoktatni? Vagy majd elhagyja magatol?

2016. szept. 21. 12:40
 8/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Ja, így értem, félreértettelek.

Ha tényleg jól lakik ebédénél, akkor próbáld meg, hogy nem adsz neki, és kialakítotok egy másik rituálét az elalváshoz vagy vizet adsz neki. Vagy cumit.

2016. szept. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor próbáljátok meg a cumit. Ha ezt nem akarod, akkor valamit ki kell találnod, ami helyettesítheti neki a cumizást.
2016. szept. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Cumit probaltam kicsinek de nem fogadta el igy azzal nem szamolok.

1 eves kora utan a tejital jo valasztas lehet, de addig max kiprobalom a teat.

2016. szept. 21. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!