Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babát milyen gyakran...

2 hetes babát milyen gyakran kell kivinni?

Figyelt kérdés
A babakocsit nem tudom egyedül kivinni, kendőben meg még nem merem sokáig vinni, császárral született. Férjem késő este ér haza, csak hétvégén tudok szinte kimenni vele... panelban lakunk, ha kiszellőztetek, utána nagyon hideg van, és mivel távfűtés, befűteni sem tudok, így nem is nagyon szellőztetek... lesz ebből hátránya a kicsinek?
2016. szept. 22. 16:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is gond volt, ugyanígy császár után nem bírtam a babakocsival a lépcsőn. A legelső pár hét nagyon rossz volt, mindig meg kellett várni, míg hazaért a férjem. Végülis minden nap volt kinn, de nem a déli napsütésben, mikor érdemes lett volna. Kb. 3 hetes korától viszont kendővel levittem rövidebb sétákra. Sosem mentem messze, és mindig úgy voltam vele, hogy ha nem bírom, max leülök pihenni. Tudom, hogy nem javasolják, de szükség törvényt bont. Próbáld ki otthon, bírod-e, illetve a baba bírja-e. Később aztán már tudtam babakocsival is közlekedni, de még most is kendőzünk néha (11 hónapos), megszerettük.
2016. szept. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Mi egy hetesen kezdtük a levegőztetést. Par percről fokozatosan tornáztuk fel. Eleinte kézben vittem, majd munka után, mikor férjem hazajött, beletettük a hordozóba és ő vitte le és fel. 2 hétnél kezdtük a kocsizást, de ha cipelned kell, rossz hírem van: nem császárral is jóval több kell 6 hétnél, mire cipelni lehet, aztán a 3-4 hós gyerek már olyan nehéz, hogy onnantól meg azért nem tudod kocsival együtt. A kérdés tehát mindenképl megoldandó. Nekünk tárolónk van odalent, baba addig az autós hordozóban vár, amíg a babakocsit pakolom (de 3 hós kora óta kendőben hordom, így egyszerűbb). Vagy kéne egy segítő szàndékú pakoló szomszéd vagy rokon, vagy lezárni a kocsit odalent a bejàrati ajtónàl, vagy tároló.
2016. szept. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
vegyél egy biciklizárat és zárd le a babakocsit a lépcsőházban.
2016. szept. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
nem lehet a lépcsőházban tárolni sajnos...
2016. szept. 23. 11:35
 15/16 anonim ***** válasza:
Nalunk is igy van: se taroló, se lift. Egy szűk csigalépcsőn kell felmenni a lakasba es nsgypolgari belmagassag van. Az a 3 emelet nekem 4-5-nek tűnik. Mi ha mazli van a haz elé parkolunk es a babakocsit ott rakjuk össze, hét közbe amikor egyedül vagyok kendő/mei tai van amibe leviszem a babànkat. Az elején azt csinaltam hogy 5-10-15 percre kézben levittem, mentem egy kis mini kört a ház környékén. Még a kendő is korai lett volna, úgy húzódott mindenem..
2016. szept. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Vidd ki kendőben, úgy a legkisebb a súlya. Most még nem kell sokáig kint lenni vele, ha napi kétszer negyedórát kint vagy vele, addig meg kiszellőztetsz, az is jó szerintem. Esetleg ha valami kis villanyradiátort beszereztek, akkor még vissza is tudsz fűteni.
2016. szept. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!