Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hósan hozzátáplálás?

5 hósan hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
4 és fél hós anyatejes a fiam. 71 cm, 7500 gr (54 cm, 3460-nal született). Rendkívül érdeklődő, erős, jól fejlődik. Mostanában teljesen felhergeli magát, amiért a különféle rágókák, játékok, könyvek ehetetlenek. Imádja őket, de kiakad rajtuk. Fél-1 óránként szopizik. Kinézi a falatot a szánkból. Mivel kiskora óta adtam kanálról Gastrotusst, imádja és a kanalat is szereti rágcsálni (amúgy tökéletesen teszi a szájába). A fogzásra való Dologél is ízlik neki, szerintem nem is a fájdalomcsillapítás, hanem maga az is nyugtatja le.... lassan már azon gondolkozom, hogy nagyon szeretne enni.... megkezdenétek 5 hósan?
2016. szept. 27. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Én igen.

Igaz, 6 hós az ajánlás, de ha ennyire érdekli, meg érett rá, 1 hónapon nem múlik.

2016. szept. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni, de ha úgy látod mégsem érett hozzá (pl kitolja az ételt a szájából), akkor várj inkább.
2016. szept. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én elkezdtem 5 hónapos és pár napos korában, de azért, mert fogyott nagyon a tejem. semmi baja nem lett...éppenséggel elkezdheted, de ha a rágóka is megteszi, akkor várd ki a 6 hónapot
2016. szept. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha mar kinezi a szadbol a kajat akkor kezd.

Mi tapszeresek vagyunk,es 4 hosan probaltuk,de akkor meg nem volt erett ra,szinte semmit nem evett,csak kopkodte ki.par nap utan felhagytam vele es 5hosan kezdtuk elorol,akkor mar szepen evett.

Probald meg,ha meg nem megy max varsz vele.

2016. szept. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én kivártam a jeleket:

[link]

2016. szept. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kislányom is anyatejes, jövő héten lesz 6 hónapos, és már egy hónapja elkezdtük a hozzátáplálást. Pont ezek miatt, amiket leírtál. A 6 hónap egy ajánlás, ha igényli, adj neki. Ha még nem kész rá, úgysem fogadja el.
2016. szept. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzàszólàsokat. Most ha iszom, itatópoharat kap ő is, ha eszem, etető kanalat és eljátszik. Meglátjuk, meddig húzzuk, ameddig lehet, próbàlom. A cikkben írt jelek közül csak az ülés nincs meg, de sok gyerek csak jóval később ül...
2016. szept. 29. 04:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan elkezdheted a hozzátáplálást. A 6 hónapos kor az ajánlás, de a babák nem egyforma ütemben fejlődnek, így az evésnél is lehetnek különbségek. Nekem "vegyes" volt a baba, kapott anyatejet és tápszert is. 4 hónaposan elkezdett érdeklődni, hogy mi mit eszünk. Ahányszor leültünk enni, tartotta a kis karját, hogy vegyük fel, és túrta meg nézegette a mi kajánkat. Megvettem az első üveg répapürét. Emlékszem, kb. remegett a kezem a boltban. Megkínáltam vele. Az első falattól megrázkódott, kicsit ízlelgette, nem igazán tudta hova tenni az új ízt, aztán tátotta a pici száját a következő falatért.
2016. szept. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!