Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás, elakadtam?

Hozzátáplálás, elakadtam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

6 hós anyatejes babám szeretném ízekhez szoktatni!

Őszibarackkal kezdtem. Először lé, utána több lé, majd lé+ pép majd 2 napig pép. Eddig szerintem oké.

Holnap próbálnám az almát. Megint kezdjem, hogy egy kis almalé.... stb? (így keveset kapna) vagy adjam barackhoz? szopi előtt, vagy után?

Ezekről sehol sem írnak...

Sok táblázat összevissza a neten, követni nem lehet!

Valakinek nincs egy részletesebb táblázat?

Akár saját maga által készített? Annyi mindent írnak,

glutén, csirke, pulykahús, babapiskóta, háztartási keksz.

Azt sem értem, hogy mi az amit nyersen lehet adni, mi az amit meg kell főzni!

Tök, répa.. Annyira nem világos!

Csak én vagyok ilyen béna?


2016. júl. 25. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez egy útvesztő, de kérj a védőnődtől egy táblázatot (persze ha megbízol benne) vagy keress egyet a neten. És azt kövesd.


Én magamnak csináltam egyet, legtöbb barátnőm külföldön él (ugye Y-generációs sors), így a holland, német, amerikai és ausztriai ajánlásokat a magyarral vegyítve egy sajátot alkottam meg.:)

2016. júl. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem küldenéd el?
2016. júl. 25. 16:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Barackhoz nem jó, de ha megkóstoltatod vele az almát magában, utána simán adhatsz még barackot neki. De inkább így külön-külön, mert az ízével így ismerkedik, másrészt ha nem izlik neki, akkor nem kell az egészet kiborítani. Egyelőre nekik minden új, szokni kell még.

Keress egyet ami szimpatikus és azt követsd.

Igazából vannak lényeges dolgok, pl tejtermékek, tojás, aprómagvasak, hasonlóak, amiket nem adnék korán de pl hogy 7 vagy 8 hónaposan adsz cukkinit, szerintem nem számít. Az igazán lényeges dolgokat nyugodtan beszéld meg a védőnővel.


Zöldségeket nyersen általában nem, úgy tudom a paradicsomot igen de pl az uborkával van az a helyzet, hogy nyersen 1 éves kortól ajánlják, főzve korábban de minek ha csak víz az egész? Tényleg egy káosz az egyet nem értés, az elején én is rendesen meg voltam kavarodva, próbáltam azokat adni, amikkel nagyjából volt egyetértés a különböző táblázatok között.

2016. júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt annyira túlbonyolítani, csináld úgy ahogy jónak látod. Én külföldön lakom itt hat hónapos kortól mindent lehet adni. Svédországban négy hónaposan már halat esznek, Olaszországban hat hónaposan parmezán sajtot. Afrikában meg bogarat. 30 éve meg tejbegrízgattak a két hónaposak. Nem kell ezen annyit stresszelni, én is első gyerekes vagyok de nem csináltam ebből akkora cirkuszt. hat hónaposan adtam körtét legelőször másnap gyökeret, harmadnap borsót. Soha életében nem fájt a hasa, most 14 hónapos minden zöldséget magában pürésítve megeszik. Magyarországon jellemző túlmisztifikálni ezt az egészet olyan mindegy hogy almát vagy barackot adsz, nyugodtan adhatsz holnap sárgabarackot is.
2016. júl. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Még az érdekelne, hogy honnan tudjam mi mivel passzol?

Miket lehet összekeverve adni?

2016. júl. 26. 16:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Én pelenkavásárlásnál a bébiételeket vettem szemügyre, hogy mit mivel párosítanak.
2016. júl. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!