Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell a baba száját...

Hogy kell a baba száját tisztán tartani? Egyáltalán kell?

Figyelt kérdés

2 hónapos a kisfiam. Eddig nem foglalkoztam a témával, de a barátnőm szerint a baba száját ki kell törölgetni... az ínyét átmasszírozni. Mégis hogyan? Meg mivel?

Egyáltalán szükség van erre?

Kisfiam ínye, felül leghátul fehér mindkét oldalon. Ez szájpenész lenne, vagy minden babának ilyen?


2010. ápr. 24. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi sose törölgettük a száját belül...

A szájpenész nem tudom milyen,sose volt,de a fehérség lehet tápszer,vagy anyatej.

15 hós kislány anyukája

2010. ápr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Anyatejes amúgy...


Eddig én sem piszkáltam, csak a barátnőm unszolására, gondoltam megkérdezem kinek mi a véleménye, tapasztalata!

2010. ápr. 24. 15:04
 3/6 anonim ***** válasza:
A születése után vagy rózsamézes gézzel töröltem ki a száját vagy a cumijára tettem belőle.Amikor kijött az első foga elkezdtük a fogmosást.
2010. ápr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kislányomnak volt szájpenésze. Ecsetelő oldattal kellett (Steril gézzel) kitörölni. Hívd ki a védőnődet, és mutasd meg neki. Vagy a tanácsadáson kérd a doki segítségét. Megmutatja hogy kell. De csak úgy ne törölgesd semmivel.
2010. ápr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi sem törölgetjük semmivel a baba száját. Nem volt szájpenészünk, de a játszócumira mi is tettünk rózsamézet a megelőzés érdekében.
2010. ápr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell törölgetni! Ha szájpenész gyanúja merül fel, ami fehéres szürkés akkor szokták gézlappal megtörölni, hogy tényleg az e. Mert ha nem az akkor tejcsi maradvány és az lejön a gézlappal. Ha meg penészes akkor rózsaméz a cumira és ennyi.
2010. ápr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!