Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondta a védőnő, hogy...

Miért mondta a védőnő, hogy "Minél később kap a baba tisztán tejet, annál jobb. "?

Figyelt kérdés

Egyik anyukának mondta mellettem a tanácsadóban. Megkérdezhettem volna, de nem akartam beledumálni a beszélgetésükbe, miközben mi már amúgy is végeztünk és készültünk haza.

Tapasztalatlan vagyok a témában, köszönöm a válaszokat!


2010. aug. 28. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a tehéntejre gondolt... Hazánkban az egyik leggyakoribb allergén a tehéntej, a tojás és a szója mellett. Azt javasolják, hogy egyéves kora előtt egy gyereknek se adjunk tehéntejet, bár van, aki 3 évet javasol...


Mások meg ellenkezőleg: úgy gondolják, hogy a tejallergia attól alakul ki, hogy a baba nem találkozik elég korán a tehéntejjel.


Az én szoptatott fiamnak már attól is fájt a hasa, ha én ittam a tejet...

2010. aug. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ma egyre inkább azt valják, hogy a tej és tejtermékek baromi egészségtelenek. Allergizálnak, tönkre teszik hosszú távon a bélflórát, ezáltal rontva az immunrendszert (mivel annak alapja a bélflóra...). Olyan bacik vannak benne, amivel nem baj, ha csak később találkozik a baba. Persze, sok benne a vitamin, de ma már ezeket máshonnan is lehet fedezni, nem csak a tejből. A legújabb elvek szerint az a legjobb, ha 3 éves korig nem iszik tejet a baba, csak anyatejet vagy babatejet.
2010. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

4 gyermeket neveltem fel, s ma mar felnottek es egeszsgesek.

Sosem tapszereztettem Oket, volt olyan, hogy csak 3 honapig tudtam szoptatni, es a gyermek dr.no azt mondta, hogy ne adjak a gyermekemnek tapszert, hanem tiszta tehen tejet.

Ezt ugy kellett, hogy pl. 120 ml.volt az adag, akkor 60 ml. tej, 60 ml. viz, tehat felesben.

2 honapostol kaptak almat naponta, es haztartasi kekszet tennem bele, hogy az almalet felszivja.

4 honapos kortol pedig kaptak a zoldsegeket es gyumolcsoket.

Nem ertem a mai hozzaallast, de En azt tudom mondani, hogy egeszsegesek a gyermekeim, sohasem voltak betegek, csak talan neha nathasak.

Most az unokam 1.5 eves, 1 eves koraig szopott, de O is kapja pl. az almat 2 honapos koratol, s 4. honaptol pedig a zoldsegeket, halat, csirket stb.

A dr.no ezt Nekem annak idejen ugy magyarazta el, hogy amennyire egeszseges egy felnott ember szamara a tartositott szerrel elkeszitett etel, ugyanugy van ez a babaknal is, tehat artalmas lehet.

Igy mindig friss alapanyagbol kaptak a gyermekek, es igy megkapta a szervezete azt a vitamint, amire szuksege volt a novekedeshez.

A lenyeg az, hogy friss tejet kapjon a gyermek, amikor tejet szeretnenk Neki adni es nem a kozertes "hamisitvanyokat".

Erdemes elgondolkozni, esetleg mas idoseket is megkerdezni, hogy Nekik mik a tapasztalataik. Nalunk pl. mindenki szereti a tejet es a mai napig nagyon sokat iszunk es nem vettem eszre, hogy artalmas lenne a szervezetre, mint ahogyan legujabban irjak!

2010. aug. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

A gyermekorvosunk, aki már nagymama korú, 30 év feletti fiait 3 hónapos koruktól szintén feles, meg nem tudom hányados tejjel itatta, mert akkoriban az volt az ajánlás. Egészségesek, nem allergiások.

Ennek ellenére azt mondta, ugyanezt az eljárást követni napjainkban, illetve ezt havasolni bárkinek MŰHIBA.

2010. aug. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem. A kisfiú, akinek az anyukájával ezt beszélték, már a tavasszal elmúlt 1 éves. A védőnő ezt ma mondta nekik. Tudom, hogy várni kell a tejjel, de akkor meddig? Várjam majd ki a 1,5-2 éves kort is akár?
2010. aug. 28. 21:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a gyerekorvos barátnőm a minimum 2 évet mondta, addig én tuti tápszert adok majd a most 10 hós lányomnak. Az új irányelvek szerint ma már a 3 évet ajánlják, mert a mai tej, nem olyan, mint a régi (én is feles tejen nőttem fel, nem tápszeren, nincs semmi bajom), de a mai tejekben nem tudni mi van, csak a zacskóra van ráírva, hogy tej.
2010. aug. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
20-30 éve még tiszták voltak a bocik! Jobban mondva nem kaptak anno antibiotikumot és hormont mint sajnos mostanában!! Ezt mondta az egyik hazai tejtermelő ismerős. Hogy üsse fel a fejét minden féle nyavaja,ezért tele nyomják szegényeket mindeenel amivel megelőzhetőek. Ezért nem igazán jó 2-3 év alatti babáknak. Amig tudom én is tolom ezt a lányomnál aki 1 éves.
2010. aug. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 15 hónapos koráig adtam lányomnak tápszert, utánna tejet. Azért anyagilag sem mindeggy, higy heti 1 doboz tápszer 2000-2500ft, az havi 12.000-15000ft, míg a tej havi 2500-3000ft!
2010. aug. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen mindenkinek igaza van,mert valoban a mai tej mar nem az a valodi tej, amit valamikor lehetett kapni.

Az En lanyom az unokamnak "megrendelte" a friss tejet, sot mas tej termeket is igy rendeli meg, mint vaj, turo stb.

Mindent meglehet oldani. En sohasem foglalkoztam az "uj" termekekkel, mindig arra figyeltem oda, hogy termeszetes legyen, es ne legyen tartosito szer benne.

Nyaralni szoktunk B.szabadiba es ott is haznal vasaroljuk a tojast es a tejet, sot a zoldseket is.

Nagyon sok a lehetoseg, mivel nagyon sok termelo ebbol el, es igyekszik minnel kevesebb vegyszert hasznalni.

2010. aug. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!