Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha előbb csinál dolgokat,...

Baj, ha előbb csinál dolgokat, mint az átlag?

Figyelt kérdés

3 hetes baba. a fejét elég erősen emelgeti, hason fekve fordítja egyik irányból másikba, kitartja középen simán. ilyet látott már a világ, nem is akadtam rajta fenn.

De úgy tud mérgelődni és erőlködni, mintha menni akarna valamerre, hogy én olyat még nem láttam. Most is a kezemben kepesztett nagyon, mint aki fel akar ülni, ezért letettem az ágyon hasra, hogy had erőlködjön kicsit, erőltesse az izmait. Egy pillanatra nem néztem oda, úgy kellett elkapnom, mert egyik pillanatról a másikra hasról hanyatt fordult... na most, ez ennyi idősen mennyire normális? Olvastam olyat még régebben (így a részletekre nem is emlékszem), hogy ha valamiben gyorsabban fejlődik, mint az átlag, az jelezheti, hogy másban viszont gondok lesznek... van ennek alapja? Baj, hogy ennyire hamar csinálja ezeket?


2016. okt. 1. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

szerinem ez nem tudatos fordulás volt

hanem kinyújthatta a karját és átbillent


de amúgy fordulás, kúszás, mászás, ülés, felállás, kapaszkodva járás, járás a sorrend, csak hogy amíg nem erősödnek a háizmai a kúszással, stb, addig nem tenne jót ha ülne

2016. okt. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Nem baj. A fiam is àtfordult 3 hetesen,màr a kórhàzban tartotta a fejét,sose kellett neki fogni. Attól féltem kötöttek/ feszesek az izmai. De nem, teljesen normàlis volt minden,csak nagy gyerek,erős.

Ő a beszédet ugyan későn kezdte,jàrtunk logopédushoz, de ez nem a gyors mozgàsfejlődéssel, hanem a nyelve letapadàsàval volt összefüggésben. A lemaradàst is kb fél év alatt behozta, utàna egy egy hang helyes ejtése volt csak feladat( mondjuk én is selypìtek szóval ez sem meglepő,hogy ő is).


Ha valamiben ügyesebb az nem jelent feltétlenül gondot màs területen. Majd ott is fejlődik.

2016. okt. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
2 hetes a kisebbik fiam, pont itt tart ő is. Mondtam a doktornőnek, annyit mondott, hogy erős baba.
2016. okt. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
1# ez annyira egyedi lehet,a gyerekem előbb ült, mint kúszott,màszott. Doki szerint semmi baja sem volt. Később ugyan elkezdett màszni de kb 1 hónap múlva ràjött hogy tud àllni,soha többet nem màszott.
2016. okt. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
az 1- nem egyedi, ez az általános (néha előbb áll és abból ereszkedik le ülésbe) de a többinek meg kell lennie. Nagyon fontos a kúszás-mászás.
2016. okt. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
huh, akkor megnyugodtam :) köszi
2016. okt. 1. 21:47
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem baj éppen, de ez még nem az a tudatos fordulás. Lányom csinált ilyet párszor, a gyerekorvos azt mondta, kicsit féloldalas (és tényleg az volt, a pocakban így állt be) és ezért sikerül neki. Ahogy elmúlt ez nem csinálta, csak mikor már tudatosan fordult 3 hónaposan.
2016. okt. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem feltétlen baj, de jelezhet feszességet. Figyelgesd és, ha kétejeid vannak, inkább mutasd meg egy Dévényesnek!
2016. okt. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
1. baba, nem igazán tudom, mit kellene figyelni :(
2016. okt. 1. 22:48
 10/12 anonim ***** válasza:

itt van hogy mikre jó figyelni

[link]

2016. okt. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!