Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezeket a dolgokat letudnátok...

Ezeket a dolgokat letudnátok egy nap alatt, vagy minden napra beiktatnátok egyet? Hogy lenne jobb?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, ti hogy csináljátok ezeket.

A pici születése előtt egy nap alatt letudtam a szépségszalon három hetente, akkor ott voltam fél napot, vagy többet, ha elbeszéltük az időt a lányokkal.

Ilyenkor befestették a szemöldökömet, gyantáztattam, feltöltötték a szempilláimat, befestettem a hajamat, igazíttattam rajta és a kozmetikusom megmasszírozta az arcomat. Ugye a lányunkat nem vihetem magammal, mert még picike (2 hetes) és hiába jó baba, nem tudhatom, mikor lenne valami gond és van olyan helyzet, mikor nem tudok azonnal menni, hogy megnyugtassam. Van, aki vigyázna rá (szerencsére elég sokan), de nem tudom, hogy melyik variáció lenne a jobb...

Ha minden délutánra szerveznék egyet és akkor az olyan 1-2 óra lenne kb. Vagy egy nap alatt tudjak le mindent.


Tegnap már anyukám volt vele másfél órát, amíg eljött a barátnőm megcsinálni a körmeimet, bár akkor az annyi volt, hogy ők voltak az emeleten a babaszobában, mi pedig lent a konyhában. Arra is gondoltam, hogy esetleg anya, vagy az anyósom elkísérhetne a babával, de a férjem szerint ez hülyeség, mert csak sétálni, nézelődni, vásárolgatni tudnának a környéken és itthon a pici is kényelmesebben lenne, mint végig a babakocsiban, vagy az autóban a hordozóban. De akkor legalább én is ott lennék a közelben.


Nálatok ez hogy volt az elején?

Végig úgy maradt, vagy később vittétek magatokkal néha a babát?



2016. júl. 8. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Minden nap 1 valamire mennék, hogy legy egy kis kikapcsólódásom. A gyereket nem vinném mert nem lenne nyugtod.
2016. júl. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
én egyszerre letudnám az egészet. egyszerűbb egy napra találni valakit aki vigyáz rá, mint minden nap pár órára.
2016. júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

Bár én csak fodrászhoz járok hathetente én akkor az apjára bízom a babát. Nem vinném oda, lakk, festék, hidrogén-peroxid, aztán ha sírni kezd, stb. neki se lenne jó, nekem se, a fodrásznak se, a többi vendégnek se.


A többit - szőrtelenítés, szemöldök megoldom magam itthon, amiket te veszel igénybe, nekem nincs szükségem, baba előtt se foglalkoztam ilyenekkel. De szerintem aprózd el ezeket és menj el egymagad 1-2 órára.


(Mondjuk semmi közöm hozzá, de nem értem minek "csinált köröm" ahhoz, hogy rendezd a kakás pelenkát... A párodnak nem elég a natúr ápoltság? Most szültél basszus...)

2016. júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem a pelenkacsere miatt kell a szép köröm és nem is a férjem miatt. Magam miatt, mert amúgy tövig rágnám a körmeimet és nem elég, hogy az elég undorító, még borzasztóan fáj is.
2016. júl. 8. 12:56
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Én egy nap alatt rendezem le, bár nekem csak a férjem tud vigyázni a lányunkra....

Kedvem se lenne minden nap időpontra szaladgálni, én is megszoktam, hogy egyszerre csináltattam még mindent. Lehet ezért sem változtatnék



Bár nekem nincs műköröm ( de magamnak lakkozom, néha zselét is felkenekrá) ez téged miért bánt? Attól h anya miért ne csináltathatja még ha Neki tetszik, és így szokta meg? Ez már túl igényes vagy mi?

2016. júl. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Én szerintem az egész napos programot választanám, az úgy jobban hangzik és egyszerűbbnek is tűnik.


Amúgy nem értem miért lenne baj, hogy attól, hogy valakinek kisbabája van még csináltatja a körmeit.

2016. júl. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Ahogy neked es a babanak jobb, ezt mi nem tudjuk megmondani.

Ha en lennek, en inkabb mennek mi den nap, bar gondolom nem minden nap mesz ezekre havi 30 napon at. Havi par alkalom meg neked is inkabb kikapcsolodas.

2016. júl. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
43%

Anno, amikor két hetes volt a kisfiam, majd rà két évvel a kislànyom, eszembe nem jutott napi szinten elmenni mellőlük. Nem hanyagoltam el magam, de nem jártam szépítkezni, nem volt rá igényem. Lehet, hogy azért, mert mindkét gyerkőcöm anyatejes volt. Nem is mehettem volna fél napokra, mert ennyi idősen két óránként szopiztak. Meg valahogy nem is lettem volna képes több nap egymás után távol lenni tőlük, pedig megtehettem volna, vannak csodálatos nagyszülők, akik élnek-halnak a gyerkőcökért.

Ha te tápszerezed a babád /gondolom, nem szoptatsz, mert akkor a szopik nagyon behatárolnák a lehetőségeidet/, akkor én az egyszeri hosszabb távollétet választanám a helyedben.

2016. júl. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!