Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire jó a tejpép, olyasmi,...

Mire jó a tejpép, olyasmi, mint a tápszer?

Figyelt kérdés
Fél éves elmúlt a babám, kezd fogyni a tejem, de a hozzátáplálással elég ramatyul állunk. Tejpéppel próbálkozzak, vagy tápszerrel-azt sem tudom mi a különbség a kettő közt.
2008. okt. 3. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Inkább tejpépet adj.A tápszer az anyatejet pótolja.Ha van még tejed adj gyümipépet a tejpépbe keverve.Feltéve,ha már mindkettöt ette a babád.Tudsz kevés rizslisztet,ill rizst fözni neki.Szintén ha már evett.Azt is keverheted gyümivel.A lányom nagyon szereti.
2008. okt. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A tejpépet inkább a tejbegrízhez hasonlítanám, por formályában lehet kapni, amit forralt vízzel kell összekeverni, és pépes állagú lesz. Az én gyerekeim szerették, illetve a kisfiam szereti. Van többféle márkájú, ízesítésű, rá van írva hány hónapos kortól adható. Tányérba csináld, azt nem szabad cumisüvegből adni.

A tápszert cumisüvegből kell adni, az is por, és forralt vízzel kell higítani, de az folyékony marad.

Szerintem mivel fél éves a babád, tízóraira, vagy uzsira nyugodtan adhatsz neki tejpépet.

De tápszert is lehet, mindegy melyiket választod, szerintem.

2008. okt. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én babám is kap 6,5 hónapos kora óta tejpépet. Orvos is ír fel, olyat, ami csak gyógyszertárban kapható, (és azt hiszem, csak receptre).Mi Milupát kaptunk, ami hipoallergén. Ha eddig csak anyatejes volt, jobb ezzel kezdeni, és így olcsóbban kapsz jobb minőségűt. Egyébként nem desszertnek, hanem teljes étkezésnek kell adni, mert eltelíti a pici gyomrát. És naponta csak egy étkezésre kaphat. Gyümölcspépet, később darabokat is keverhetsz hozzá.

2008. okt. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!