Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valami baj lehet vagy az első...

Valami baj lehet vagy az első 3 hónapban ez normális?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 hetes múlt, sajnos tápszeres (beba sensitive nem vált be, tegnap óta humana digestet kap). Egész nap sokat sír, alig alszik, állandóan enne /fáj a hasa (?), szerintem sokat bukik. Legalábbis nekem ez soknak tűnik, viszont gyarapszik a kislányom, szóval nem is lehet súlyos (szemléltetésképp: kb. napi 3-4 textilpelust és 2-3 szett ruhát dobok szennyesbe, olyan szinten lebüfizi). Átlag 90ml-t eszik, 7-8-szor, de van hogy alig telik el 2 óra, megint enne - ha nem adok, nagyon sír, ha adok, a felét visszabukja, csuklik, stb. azért sír. Már megőrülök, teljesen elbizonytalanít, pedig második baba :(

Ja, és általában kézben is sír, babakocsiban is, hordozókendőben is; nem az a gondja, hogy nem babusgatjuk. Pocaksimi, lábtorna, kólikatartás semmit nem segít, olyankor is csak bukik :( Kakigond nincs.

Mi lehet a baj, mit tehetnék?



2016. okt. 3. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sztm minden egyszerre. Hasfajos is, ezen meg semmi nem segit, csak az idő. Elképzelhető, h azert éhes sokszor mert sokat visszabukik. Kérdezted a dokit vagy a vedonot, h ennyi bukás normalis e? Vannak erre speciális tapszerek (surubbek). A gyakoribb etetes meg csak ront a hasfajason. Tarts ki, egyszer vege lesz, nem is olyan sokára. Meg kellene találni azt, ami kicsit segit. Nekunk a rezgős pihenő szék segített.
2016. okt. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kerj AR es tapszersz.nekunk is az volt a baj.ha sokat bukik,eves utan sok idovel is,a gyomorsav is marhatja a torkat.
2016. okt. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem is sok bukas. A lanyom is ennyit bukott kb.

Mi a mai napig 10 honapos keverjuk a beba ha-t a beba ar-rel.

Azert nem siman az ar-t adom neki, mert szorulasra hajlamos.

Kerd ki az orvos tanacsat, probaljatok ki a bukasra valo tapszert. Hatha megnyugszik a piciked.

2016. okt. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Holnap védőnőhöz, szerdán dokihoz megyünk.

Az AR-es tápszertől nem fog fájni a pocija? Egyébként én is arra gyanakszom most már, hogy igazából a bukás, a maró gyomorsav okozza a gondot, nem a szelek\hasfájás.

2016. okt. 3. 10:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezt csinálta. Sokszor nem éhes volt, hanem fáradt. Vagy a hasa fájt. Azért volt fáradt, mert a hasfájás miatt nem tudott elaludni időben. De amíg egy baba túl sűrűn eszik a hasfájós panaszok csak romlanak. Szóval rossz egy helyzet. Én etetés helyett az alkaromra vettem és addig járkáltam vele, amíg el nem aludt. Csak pár perc volt de végigsírta és minimum fél órának tűnt. Egyébként egyszer mikor rázendített a sírásra hajszárítóval melegítettem a hasát és azonnal bealudt, pedig akkor azt hittem a hasa fájt, utólag belegondolva inkább álmos volt és megnyugtatta a hajszárító hangja. Bánom, hogy pl sose olyankor porszívóztam, lehet az is jó lett volna néha. Egyébként a sok bukás volt a jel, hogy néha túl sokat eszik, na meg bele is aludt az evésbe néha.

Nálunk a hasfájós sírás megszűnt járkálással, az álmos sírás viszont nem. Az éhes sírás sem.

2016. okt. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*amúgy is bukós volt a babám de az extrém volt, amikor túletettem.
2016. okt. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez csendes refluxnak tűnik. Az enyém kezdettől fogva sokat nyeldekelt, 7 hetesen lett refluxos, ezen a tápszerbe tett Nutriton Nutrilon sűrítő segített valamit. Majd később csuklott és talán 2 hósan jött a félrenyelés kb 5 hós koráig, utána hasra fekve püfölte a mellkasát és az ágyat, míg levegőhöz nem jutott. De addig nekünk kellett állandóan figyelni és hátba veregetni, nehogy fulladjon. Nem árt ha figyeled, nehogy meglepődj ha jelentkezne ez a tünet.


A Nux vomica homeo bogyó is segít, de csak keveset, sajna a reflux elleni szerek, dolgok székrekedést tudnak okozni.

Etetés után 30 perc függőlegesben tartás nálunk bevált. 4 hós koráig sokat volt rajtam hordozóban ez is segített, csak az én lábam ment szét. Ha sokszor átöltözteted az nagyon összerázza a kis gyomrát. Ezzel is óvatosan, meg a hintáztatással is, csak lassú ringatás jöhet szóba. Több ötlet a Diadal a bukás felett című írásban:

[link]


Később a GAP diéta is sokat javított, ezt főleg tejbaj (3 hetesen lett tejallergiás) miatt csináltuk, de refluxra és székrekedésre egyaránt jó volt. A tea és savas ételek pl paradicsom vagy amitől terhesen neked is felment a savad kerülendő még sokáig. Tea helyett jó lehet pl gyümölcslé vízzel higítva 4x-6x-ra.


Ja és még valami a Gastrotuss baby-t ha felírnak csak óvatosan, nálunk 2 hós korban 1,5 hét alatt leállította az emésztését (lassú emésztésű) és még 2 hónapig csak szélcsővel tudott kakilni, míg 4 hósan nem kapott kecskeméti szilva-almalét töményen. Utána már sikerült egyedül a kaki. A szilvalé, ha már átálltok rendes kajára kevésbé segít, ilyenkor nálunk egy kevés paradicsom jön be.


A reflux székrekedés párosítás sajnos örök fejfáját okoz nekem, mert olyan mintha egymás ellen dolgoznának. A fiam most 2 év 10 hós.

2016. okt. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a 7-es vagyok. A reflux jelentkezése előtt (6 hétig) a fiam nagyon pontosan evett és épp beálltunk a 4 órás evésekre, amíg nem jött a gyomorsav. Utána hol 2, hol 2,5 hol 3, hol 3,5 óránként evett kb 3 hós koráig, addig szinte sehova sem mentünk, mert kiszámíthatatlan volt. Amikor már begyakoroltunk szinte mindent amit csak olvastunk a refluxról, után lett 3,5 - 4 órás az időszak. Kezdj el olvasni hátha Nálad előbb összejön.

Megjegyzem az orvosok és a a védőnők a refluxot sokszor tagadják, vagy nem eléggé gyakorlottak, (mert korábban tagadták) így nem biztos h tőlük kapsz segítséget, de persze kell jelezned a gondot a dokidnak. A gasztroenterologús valamit segíthet, de ilyen kicsi korban még nem mindig, inkább 1 évestől. Addig olvass és gyakorolj.

2016. okt. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi! remélem, nem annyira súlyos a dolog.

most humana baby fittel próbálkozunk, eddig jónak tűnik (hétfő óta). képes ebből is picit visszabüfizni a drágám, de gondolom, csak felesleget, már csak minimális mennyiség jön fel neki. pedig nem etetem túl, 90ml-t kap, néha kevesli is, mégis bukik büfikor, aztán enni kér - nem nagyon értem, most is épp kínlódunk már vagy két órája :( de eddig ez a tápi tűnik nyertesnek, és most már nem akarok váltogatni többet, ha nem nagyon muszáj.


mellesleg, az egyik tápiból a maradékot, gondoltam, odaadom a bratyónak (ő egy éves, elalváshoz és éjjel/hajnalban még kap tejitalt). egyik reggel, egy órával tejcsi után még ő is felbukta azt a tápszert! pedig már hónapok óta nem bukik... érdekes.


köszönöm még egyszer a válaszokat!

2016. okt. 5. 09:18
 10/10 A kérdező kommentje:
*a maradék tápszert úgy értem, hogy a bontott dobozt, nem azt amit a kislányom a cumisüvegben meghagyna (nem hagy).
2016. okt. 5. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!