Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy adjam tudtukra, hogy nem...

Hogy adjam tudtukra, hogy nem passzolom le a gyereket?

Figyelt kérdés

Elnézést a kifejezésért, szerintem is csúnya, a környezetemben levő anyukáktól hallom folyton, hogy ''lepasszolom a gyereket''.

Még meg sem született, màr hallgattam, hogy aludhat anyóséknál. Egy hetes volt, mikor kiakadtak, hogy mikor viszem már (látták megszületésekor).

3 hós volt, mikor barátnőm elkerekedett szemekkel nézett, hogy a gyerek még sosem aludt anyóséknál.

Anyatejes amúgy, cici nélkül el sem aludna és gyakran cicizik, mert igény szerint szoptatom!

Szüleim miért nem ilyen követelőzőek? Mikor 4 hetes volt, alig mertek beugrani, pedig ők messze laknak, csak épp itt jártak. Ha ott vagyunk szüleimnél, nem akarják folyton összefogdosni, nem mondják, hogy ''na add mar ide azt a gyereket!''. És anyu mindig figyel, hogy tiszta legyen, míg anyós egy éve nem takarított otthon, nem túlzok...szerintetek mégis túlzasba viszem? Most 5 hós, de már félek, mikor esnek nekem jobban, hogy ''hozd már ide aludni!''

Szerintem a babának az anyjára van szüksége. Nincs igényem arra, hogy ''lepasszoljam''.


2016. okt. 4. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Az en gyerekem 8 evesen aludt eloszor a nagyszuleinel egyedul.


Minek adnal oda egy 3 honapost aludni? Ostobasag.

2016. okt. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Akárhányszor szóba kerül, mondd azt, hogy nem és kész. Lesz majd nagyobb is, lehet lesz mikor majd ő akar menni a nagyszülőkhöz.

Szerencsére nekem anyósom elfogadta, hogy nem akarom, hogy nála aludjon a baba. Abban bízik majd jövő nyáron, nem tudom, lehet akkor nagyobb harc lesz, kb 20-22 hónapos korában de szerintem akkor is kicsi még ehhez.. de az akaratom ellenére nem fogja tudni elvinni úgy sem, szóval kár ezen aggódni, ha megsértődik sem gondolom meg magam.

Anyukám nekem is egyetért abban, hogy ilyen picinek nem "kell" nagyszülőknél aludnia.

Ismerek én is olyat, ahol több napra volt másra bízva egy 10 hónapos, mindenkinek a maga dolga, ettől még nem ez a normális.

2016. okt. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Nem kell lepasszolni, te vagy az anyja, ezt te döntöd el. Kérik, nem baj, nem adod.


De ez rossz kategóriában van ez a "curvaszar az anyósom, de az én anyám szent" kategóriába való, kérjük áttenni.

2016. okt. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem az, hogy a gyerek ott alszik egy rokonnál (nagyszülő, nagynéni/nagybácsi, felnőtt testvér, stb.) nem egyenlő a "lepasszolással".


Ettől függetlenül a te döntésed, de ne akarjál rosszat belelátni mindenképp egy ilyen felajánlásba.

2016. okt. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el a fuled mellett, hadd mondja. Nem alszik ott es kesz.
2016. okt. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem is értem, mi ez a dili némelyik nagyszülőnél, hogy a gyereknek (sőt, babának!) ott kell nála aludnia. Minek? Van neki otthona, nem? Át lehet jönni látogatóba, át lehet hívni a családot is, ha szeretne unokázni, de minek ott altatni? Az más, amikor a gyerek kéri, de egy ilyen kicsi gyerek még kötve hiszem, hogy igényelne ilyesmit. Félreértés ne essék, az én gyerekeim is aludtak már nagyinál, a nagyobbik már egy éves kora előtt is, de nem azért, mert a nagyinak ez volt a heppje, hanem mert megkértük rá, mert mondjuk nem voltunk otthon este, vagy későn értünk volna haza. De ha egyszer a szülei tudnak rá vigyázni, akkor minek? Miért kéne az éjszakát tök feleslegesen másnál töltenie? Nem jobb olyankor vele lenni, amikor ébren is van?
2016. okt. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%

Biztos nem adnám oda aludni, még én anyámnak se, nekem is 5 hónapos a fiam, egyértelmű mellettem a helye nem idegen helyen, ő még nem fogja fel hogy hú de jó mamánál alszunk csak azt hogy minden biztos pont (te és a megszokott környezete) eltűnt.

Legalábbis én fiam ilyen típus, ha átmegyünk valakihez már látogatóba akkor is 1 óra után nyűgös, menni akar.

Anyum is már mondta hogy de jó lesz ha majd nála aludhat de nem most majd 1-2 év múlva ha férjemmel akarunk egy kettesbe eltöltött estét, anyós meg még nem is említette szerencsére nagyon aranyos anyósom van.

Én a helyedbe szólnék a férjemnek hogy állítsa le, mi így beszéltük meg itthon hogy az ő szüleinek ő szól ha valami zavarja, enyémeknek meg én, így nincs sértődés meg harag.

2016. okt. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk is ez ment pici kora óta, aztán egyszer kb 10 hónaposan vigyázott rá anyós egy délelőtt még ügyet intéztem.

Végig sikított utánam a gyerek, nem lehetett sehogy lenyugtatni abban a 2 órában (bevallom, kicsit jól esett, tudom - tudom, gonosz vagyok).

Na, azóta nem emlegeti, hogy mikor alszik már ott.

Igaz, azóta azt hallgatom, hogy mennyire elrontottam a gyerrket, hogy nem marad meg nélkülem, de ez már más téma.

2016. okt. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Mondjátok el mindig határozottan. Te is, férjed is.


Számomra egyébként teljesen természetes, ha egy nagyszülő az unokájával szeretne lenni, szeretné tapogatni-ringatni-etetni stb. A lányom születése után sokat beszélgettem erről nagymamámmal, mélyen érintett hogy még bő 25 évvel később is mikre emlékszik :-)


Persze a szülőnek kell meghúznia a vonalat.

A lányunk 8 hónaposan leszokott a ciciről, nem sokkal később kezdte átaludni az éjszakát. Ekkor aludt először nagyszülőnél, anyósomnál konkrétan. Semmi programunk nem volt a férjemmel, csak itthon voltunk :-)

1,5 éves volt amikor összeházasodtunk, akkor nászajándékba kaptunk egy 3 éjszakást nászutat egy baráti pártól, akik egyben a lányunkat is bevállalták. Nekik is volt egy akkor 2 évesük, azt mondták gyakorolnak a kétgyerekes létre.

2016. okt. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!