Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fel lehet nevelni (kezdetben)...

Fel lehet nevelni (kezdetben) egyedül egy gyereket? 19/L

Figyelt kérdés

Most nem szeretném részletezni ezt az egészet, röviden annyi, hogy terhes lettem egy angol fiútól, akivel együtt voltunk egy ideig. (Nemrég szakítottunk)


Most érettségiztem, egyetemet nem kezdtem el pont emiatt, de közben jártam diákmunkázni 16 éves korom óta. Természetesen szüleimnek beszéltem erről és mondták, hogy nem szólnak bele a döntésembe, de azért éreztették velem, hogy nem teljesen jó ötlet. Szívem szerint megtartanám, de lehet így párkapcsolatot sem fogok találni és éppen ezért merült fel bennem ez a kérdés.


2016. szept. 17. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Fel lehet nevelni, es biztos hogy parkapcsolatot is fogsz talalni. A munkara meg egyebkent se nagyon lesz gondod az angol fiu gyerektartasabol itthon eleg jol megelsz. (es szerintem most adtal otletet sok lanynak hogy milyen kulfoldi munkat vallaljanak)
2016. szept. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Egyedül is fel lehet nevelni, de ha a szüleid támogatnak, már nem vagy egyedül.

Az apja tud róla, hogy babát vársz? Szerintem őt is illene megkérdezni, illetve tájékoztatni, hogy ha megtartod, akkor apa lesz. Még az is lehet, hogy az életetekben is valamilyen szinten részt szeretne venni.


Akkor dönts, ha mindenkivel tudtál nyugodtan, alaposan beszélgetni, hogy támogatni tud-e, akar-e egyáltalán, meddig és milyen mértékben, stb.


Pl. mi házasságban vállaltunk gyereket, jön a harmadik, de én is beszéltem anyámmal, hogy tud-e támogatni minket? Nem anyagilag, de pl. ha gyerek beteg lesz, akkor vigyáz-e rá szívesen, vagy segít-e elvinni oviba?

Ez is hatalmas segítséget tud jelenteni.


A helyzet az, hogy jelenleg te anyagilag is segítségre fogsz szorulni még hosszú ideig. Tehát őszintén kell beszélned a szüleiddel, mert lehet, hogy nem biztatnak abortuszra, de ezzel még nem fogják vállalni, hogy eltartanak kettőtöket akár 3-4 évig is, és szívesen laknak együtt egy kisbabával.


A legkisebb gond itt szerintem a párkapcsolat, aki keres, az talál.

2016. szept. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Off az egyesnek és mindenkinek,aki még mindig hülye.Ha az anya és a gyerek Magyarországon él,akkor magyar bérnek megfelelő tartást kap.Ha az apa Angliában egy pl.számítástechikai üzletben alkalmazott havi 2000Fontért(700 ezer forint),akkor szerintetek majd ennek a 20%-át ítélik meg?Ne röhögtessetek már.Otthon kb.150 ezret keresne egy ilyen munkábal,na ennek a 20%-át ítélik meg.Ne mondjatok már hülyeséget a szerencsétlen kérdezőnek.Ha a szüleid támogatnak,minél előbb munkába tudsz állni,akkor tartsd meg.
2016. szept. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha gondolod és szeretnél beszélgetni nyugodtan irj! Hasonló helyzetbe voltam/vagyok!
2016. szept. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!