Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik gyümölcsöt-zöldséget...

Melyik gyümölcsöt-zöldséget érdemes fagyasztani télire? úgy gondolom, h melyik nem lesz plötty, ha kiolvad?

Figyelt kérdés
érdemes szilvát,barackot elrakni?milyen módon?és a zöldségfélét lehet.cukkini,tök?-mert cékla,saláta,ilyenek lesznek később is.vettem avent-os tejgyűjtő poharat,ebbe lehet?
2008. okt. 3. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
én barackot raktam el egyenlőre, meghámozva, kimagozva, félbevágva. Én úgy csináltam hogy ráraktam egy tálcára letakartam, be raktam a gyorsfagyasztóba, aztán mikor megfagyott összeöntöttem öket egy zacsiba, igy már nem ragad egymáshoz, és nem foglal nagy helyet. Szerintem még sütőtököt, szilvát fogok én is eltenni. Nekem is van olyan aventes poharam, én arra használom hogy mondjuk összeturmixolom az almát meg a barackot és ami marad abba rakom, lezárom, így még másnap oda lehet neki adni. De ha pürésítve teszed majd el a fagyasztóba a gyümiket akkor nagyon jó arra is.
2008. okt. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte minden raktam el eddig fagyasztóba, aminek szezonja volt. Igaz, nem nyersen. A zöldségeket főzve, vagy párolva, aztán turmixolva. A répa, cékla, zöldbab,karalábé karfiol ki van így próbálva, nagyon finom maradt. A tök (babafüzeléknek elrakva)nem az igazi, de ha utána felturbózod főtt krumplival, jobb.A gyömölcsöket szintén turmixolva elteheted, ha kicsit levet is ereszt pl a barack, felolvasztva friss banánnal vagy tejpép-porral összekeverve szuper. Én is Aventos poharakba kezdtem, aztán elfogytak. Olcsóbb, ha a kiürült bébiételes üvegeket is felhasználod. Ha nem töltöd tele, és ügy csavarod rá a kupakot, szét se törik a fagyasztóban. Jó kísérletezést!
2008. okt. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A klasszikus módszer a jégkockatartó. Miután lefagyott vedd ki a kockákat, és tedd őket egy zacsiba, így már nem ragadnak össze, és kevesebb helyet is foglalnak. Nem írtad, hol tartotok, de ez még az elején is jó lehet, mert akkor elég ha egy-két kockát olvasztasz fel és nem kell a többit kidobni.

Nekem mondjuk nincs felesleges jégkockatartóm, én a szilikon muffinformába tettem el a babakaját, abból könnyebb is kivenni.

A banánról olvastam, hogy nem jó fagyasztva.

2008. okt. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

sziasztok

köszi-nagyon jó ötletek-a muffinforma különösen-kipróbálom,mert a jégkocka kicsinek tűnik.10hónapos

2008. okt. 3. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!