Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti újszülött babátokat mikor...

Ti újszülött babátokat mikor vinnétek ki ilyen időben először? Mit adnátok rá? Babakocsi mózesrésszel, ezenkívül milyen ruha kell rá?

Figyelt kérdés
2016. okt. 12. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

mind a 3 gyerekem téli

már másnap sétáltunk fél egy órákat


melegen felöltözteted és alszik mint a bunda :)

azt hozzá kell tennem h a dokim szerint ezért sem betegesek a gyerekeim mert megedzette őket a zimankó :D

2016. okt. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Ilyen időben (itt szakad, büdös, szmogos) még idősebb gyerekkel se indulunk el.


Ha tiszta, száraz idő lesz (a hideg nem gond), nem ilyen takony, akkor bátran kiviheted.

5-10 fokban már mehet egy (nem kályhameleg) overál, alá rövid body, pamut rugdalózó.

2016. okt. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod, akkor megnyugodtam, én is hasonlóképpen gondolkozom. Szerintem sem kell heteket várni avval hogy kivigyem.


Nem tudom minek pontozzátok le a másikat, amikor nem tudtok írni semmit.

2016. okt. 12. 17:44
 4/12 anonim ***** válasza:
20%

A mi fiúnk őszi. Orvosi és védőnői javaslatra is 2 hetes korában kezdtük el kivinni. Fokozatosan tettük, tehát először csak ilyen 10 percekre, aztán egyre tovább.

Ilyen időben is ki lehet menni, csak célszerű ilyenkor nem nagy sétákat tervezni, mert ilyen időben teli van a levegő kórokozókkal, jobban tudnak szaporodni, így könnyebben ki van téve a gyerkőc a fertőzésnek és egy pici babának még nincs elég erős immunrendszere.

Viszont ha még nincs 2 hetes, akkor egyáltalán nem vinném ki.

2016. okt. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
nekem a védőnő azt mondta, az első héten ne vigyem ki, a másodikon már kivihetem, először 5 percre aztán következő nap 10, harmadik nap 15 és így tovább mindig egyre hosszabb időre...kivéve ha köd vagy pára van, akkor nem lehet kivinni. vagy ha nagy szél..ma pl délelőtt emiatt nem vittem ki (4 hetes) de délután sétáltunk 2 órát, addigra felszállt a köd és a pára is.
2016. okt. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tavaly szeptember 28-àn született a kisfiam.

2 hetesen már rövid ideig voltunk levegőn. Akkor hasonló idő lehetett, mint most kb.

2016. okt. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Figyi elso gyereknel meg okes a fokozatossag


De ha van nagyobb nem zarhatod be hetekre mert jaj a kicsi ...

2016. okt. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Akar holnap.
2016. okt. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem decemberben születik a második, nincs kire hagynom a kicsit, így naponta fogunk fel-fel órát sétálni, h a nagyobbat vigyuk-hozzuk a sulibol.

Szóval azt gondolom, h nyugodtan viheted akár holnap is sétálni. 😊

Adnék rá bodyt, rugdalozót, overalt/bundazsakot, sapit, kesztyűt.

2016. okt. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Esőben, ködben, szélben nem jó kivinni. Szép, hideg időben nyugodtan kiviheted, fokozatosan, egyre több időre.
2016. okt. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!