Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vezettetek a babával...

Mikor vezettetek a babával először? Nem féltetek?

Figyelt kérdés

Van egy 2 hetes kislányom. 17 éves korom óta van jogosítványom, mióta megkaptam, napi szinten vezettem. Nem csak a városban, hanem nagyobb távokat is. Pl. fél éven át megtettem 2 hetente a Bécs-Budapest távot autóval.

Terhesen is vezettem, de mikor 29 hetes voltam, volt egy balesetem és azóta nem igazán vezettem. Vagy elvittek, vagy taxiztam. Viszont most már ideje lenne visszaszoknom, hiszen nem várhatom el, hogy a vőlegényem, anyáék, vagy a nagyszüleim mindig készen legyenek arra, hogy elvigyenek erre-arra minket, meg ugye egyszerűbb is az élet autóval.


De nem tudom, mit csinálnék, ha útközben elkezdene sírni a pici (bár nem az a sírós baba, tegnap a Budapest-Szeged útvonalat átaludta).


2016. okt. 15. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Gondolom hosszabb utakra nem egyedül viszed, tehát van segítséged.

Rövidebb utakon meg ha sír, megáll a legközelebbi parkolóban.

Amúgy én ha kicsit is bizonytalannak érezném magam a vezetésben, én sem vinnék gyereket.

2016. okt. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én előbb mennék pár kört egyedül,utána meg ugy hogy ott a baba de valaki más is.

Fokozatosság.

2016. okt. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem irtad, hogy most hany eves vagy!😉

Vezettem hát! Aki fel az meg ne uljon volan moge, annal veszelyesebb nincs is...

2016. okt. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő 4 hetes volt, amikor először vezettem velük. Előre bekötve, hordozóban. Én nem féltem sosem. Mindig is vezettem, nagyobb távon is. Ha sír-sírt, mondjuk a pályán, és nem tudtam elterelni a figyelmét, vagy éhes volt, akkor a legközelebbi pihenőnél megálltam és megetettem.
2016. okt. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
En nem vagyok egy nagyon tapasztalt sofor,ezert sosem vezetek ha ott a gyerekem, ugy meg vegkepp nem ha csako van ott es mas felnott nincs. Engem annyira stresszel ha ott sir v ilyesmi h keptelen vagyok a vezetesre koncentralni. Ezert nem vezetek ha ott van. Ha nincs,akkor gondnelkul megyek kocsival.
2016. okt. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

bocs, hogy belekérdezek, 4es, be lehet kötni előre? Mármint kresz szerint?


Menj előbb el egyedül, rázódj vissza. Félve ne indulj el, mert abból baj lesz... én amúgy császár előtti nap még vezettem, utána pedig másnap, hogy hazajöttünk (muszáj volt, mi autónk szerelőnél kölcsönautóval mentünk érte, nekem kellett a sajátot hazahozni). Akkor nem volt mellettem a kicsi, de rá kb. 1 hétre már mentem vele.

Szerintem neked csak a baleset játszott be, mikor nekünk volt, én utasként is féltem, sőt, van aki mellett most is félek, pedig 6 éve volt...

2016. okt. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy belehet csak a légzsákot kell kikapcsolni. Bp -Szeged útvonalat tettük meg 3 hetes korában ,majd 8 hetes korában Bp-Vicenza jott.

A kisebbikel pedig 2 hetesen vittem eloszor a nagyot oviba


Nem féltem, ha nagyon sirt félre álltam de igyekeztem alvas időben menni

2016. okt. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
eloszor is ha nagyin regen vezettel vehetsz par orat hogy visszajojj a gyakorlatba. masreszt ket hetessel gobdolom nem tobb oras tavolsagrol van szo, nekem 2 eves a jogsim, de egy 10 kmes tavolsagot igy is levezettem vele mae 4 hetes koratol...szerintem onmagaban az, hogy pici ne legyen akadaly, de ha nincs meg most neked annyira a magabiztossag es a gyakorlat, azt szerezd meg mielott autoba ulsz, gyerektol teljesen fuggetlen
2016. okt. 16. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!