Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, kinek van...

Mit csináljak, kinek van igaza? Jogos, hogy nem akarom úgy hívni a lányunkat, ahogy a férjem első szerelmét hívták?

Figyelt kérdés

Kicsit én is butaságnak érzem, hogy két gyerek és közel 3 év házasság után ezen problémázok... De akkor is úgy érzem, hogy képtelen lennék úgy hívni a lányunkat, ahogy azt a lányt/nőt (most 21 éves).

Miatta lettem lecserélve anno, ő volt a férjem életében elég sokáig a "legfontosabb", ki nem állhatom. És már ha csak a nevet meghallom, elfog a rossz érzés.


A férjem meg azt mondja, hogy ennyi erővel írjuk össze az összes lányt/nőt, akikkel lefeküdt, mert biztos minddel bajom lenne. Nem, nekem csak azzal az egy névvel van problémám, mert rögtön ahhoz a személyhez társítom.


Vagy szerintetek próbáljam meg elhatárolni magam ettől a témától? De félek, hogyha maradnánk ennél a névnél, akkor később, amikor már megvan a pici és nem tetszik a név, már késő bánat lesz...


2016. okt. 16. 11:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nevet válasszatok, ami mindkettőtöknek tetszik. Neked rossz emlékeid vannak arról a névről, tök mindegy, hogy az ex neve, rossz tanár, szar barátnő, te nem akarod és kész. Kismilló név van még, válasszon másikat
2016. okt. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igazad van. A férjed sem örülne neki, ha te az első nagy szerelmed után akarnád elnevezni a gyerekedet.

Gondolom, még mindig jelent neki a nő valamit, ha ennyire ragaszkodik, hogy róla nevezze el a lányát.

Rengeteg szép név létezik, nem hiszem el, hogy neki kizárólag ez az egy tetszik.


Nálunk fordítva volt, mondtam, hogy ha lány, akkor legyen T. A férjem mondta, hogy ááá, inkább ne. Mikor kérdeztem, mondta, hogy egy volt nőjét így hívták, elég viharos volt a szakítás, nem jelent már neki semmit, de azért a leendő kislányát nem akarja így szólítani.


Nekem is van olyan lány és fiúnév, ami ki van zárva, mert nagyon is emlékeztet valakire.


Szerintem teljesen normális, ha ezek a nevek kiesnek.


Nálatok nem az a gond, hogy az egyik ex neve, hanem az, hogy pont azé az egyé, aki olyan sokat jelentett, neked sok fájdalmat okozott, és az még nagyobb baj, ha a férjed ehhez ragaszkodik. Ott nem a név tetszik neki!

2016. okt. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rosszul esne ha azt a nevet akarná a gyereknek.

Én nem mennék bele.

Még ha csak 1x, 2x jön fel a volt feleség neve mar akkor kiver a viz. Nemhogy a gyerekemet is úgy hivjam.

Meg kell egyezni egy olyan névbe ami mindenkinek tetszik. A parod ezen a téren buta és önző

2016. okt. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek. Nekem is vannak olyan nevek, amikről konkrétan egy-egy ember jut az eszembe. Nyilván tudom, hogy nem csak őket hívják így :) De akkor is az ő tulajdonságaik jutnak eszembe.

Nem értem, a férjed miért akar ezzel direkt idegesíteni. Annyi név van, amiből választani lehet. Miért pont ezt az egyet akarja????

Keressetek olyan nevet, ami mindkettőtöknek tetszik. Tényleg több száz névből lehet választani. Nem hiszem, hogy mindenáron egyhez kéne ragaszkodni. Főleg így, hogy tudja az ember, hogy ezzel a másikat megbántja.

2016. okt. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad, ebben nem szabad engedni, kössetek kompromisszumot. Ez valahogy egy női megérzés, hogy igazán nem az előtted lévő sok nő számít, legyen három, hat, vagy akár tizenöt, hanem valamiért van egy, aki mindig is idegesíteni fog, valószínűleg az, akivel a férjed ha te nem lennél, ugyanolyan boldog lenne, mint veled. Nehéz ezt elfogadni, de én már rájöttem, hogy nem csak egy igazi nagy szerelem van ám egy nő vagy férfi életében, hanem sok. De ha abból a sokból egyet megtalál, akkor megállapodik. Viszont, amikor fel-feltűnik egy másik igazi is, az halálra tud idegesíteni.
2016. okt. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Miatta lettem lecserélve anno": mármint hogy egy ideig ti külön voltatok, és addig az a nő volt a párja? És most a gyereket róla akarja elnevezni mindenáron?

Hát ha ezt jól értem, akkor itt a legkisebb gond az, hogy mi legyen a gyerek neve. Sokkal nagyobb baj, hogy még mindig fontosabb neki, hogy róla legyen elnevezve a lányotok, mint az, hogy téged ezzel mennyire megbánt.

2016. okt. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen egyetértek a 6. válaszolóval.
2016. okt. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tetszik az első nagy szerelmem neve, de tudom hogy a párom a létezését is utálja így eszembe nem jutott volna azt a nevet adni a közös gyerekünknek. Igazad van és ne hagyd magad semmiképp! Ne haragudj hogy ezt írom, de ha az az ember egy kicsit is tisztelne téged, nem erőltetné azt a bizonyos nevet. Szerintem is a legkisebb gond itt a gyerek neve.
2016. okt. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek, igazad van.Én a helyedben biztos nem adnàm a gyerekemnek azt a nevet. Keressetek olyat ami mindkettötöknek tetszik.
2016. okt. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%

én nem is a néven vitatkoznék.

hanem leoltanám a férjem. kb elküldeném alapítványhoz kutyákat elnevezni, vagy akármi. he he

2016. okt. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!