Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a tünete ha a PKU teszt...

Mi a tünete ha a PKU teszt pozitív lenne? (3 hetes baba)

Figyelt kérdés
Visszahívtak levélben PKU teszt szűrésre a háziorvoshoz, mert kisebb eltérést fedeztek fel. Olvastam már, hogy többeket visszahívtak már és sokszor csak vak lárma, de mégis ........ ha lenne eltérés milyen tünetei lennének a picuromnál? Valakinek derült már ki, hogy PKU-s a babója?
2016. okt. 16. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elmaradna a fejlődésben. A PKU hosszú távon okoz súlyos fejlődési visszamaradást (fizikailag és szellemileg egyaránt), de nem egy-két hét után. Ami figyelmeztető jel lehet, az a vizelet furcsa szaga (egérhez, egérürülékhez hasonló).
2016. okt. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nagy gond lenne azt ott a korházban mondták volna azonnal,mivel akkor nem is szoptathatnád a babádat!
2016. okt. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minket is visszahívtak, megcsinálták a mintavételt még egyszer. Nagyon nehéz volt kivárni az eredményt, másra sem tudtam gondolni, végül kiderült hogy semmi baja. Ez egy nagyon ritka betegség, több mint valószínű hogy vaklárma lesz. Egyébként diétával jól kezelhető, de erre ne gondolj most. Írd majd meg légyszi mi lett az eredmény!
2016. okt. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, talán szerdára már megvan az eredmény ....
2016. okt. 16. 13:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Drukkolok, hogy semmi baj ne legyen!
2016. okt. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! ma felhívtam a Semmelweis Egyetemet, mert már nem bírtam várni és hála az égnek negatív lett az eredmény! Köszi mindenki válaszát!
2016. okt. 20. 17:21
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
További jó egészséget! :)
2016. okt. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!