Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napokig tartó hasmenéssel...

Napokig tartó hasmenéssel kapcsolatos? Részletek lent.

Figyelt kérdés
A lányomnak születése óta hasmenése van (pár hetes). E mellet nincs más tünete (ügyesen szopizik és gyarapodik). Akinél volt ilyen mi volt az oka? illetve mitől múlt el?

2016. okt. 17. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Mit értesz hasmenés alatt?

Az újszülött babák széklete teljesen normális ha folyós. Az anyatejeseknél mindenképpen.

Egészen a hozzátáplálásig ez normális.

2016. okt. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy hasmenése van?


Babáknál, főleg ilyen kicsiknél a széklet mindig híg, hisz másmilyen nem nagyon lehet, és akár minden etetés után is kakilhat a baba, azaz napi 12-szer is, még ez sem jelent hasmenést.


A felnőtt értelemben vett hasmenés egyszerűen nem létezik ilyen kis korban. Babánál a gyakori híg széklet nem hasmenés, nincs vele teendő, és majd változik ha eszik mást is.


Ha lázas, sűrűn bágyadt és aluszékony, étvágytalan, nem gyarapodik, véres a széklete akkor van gond.

2016. okt. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az elején én sem foglalkoztam vele, mert a kezdetektől így volt. Pár napja egyik ismerősöm írta, hogy az ő babájának hígra változott a széklete (2 hete tart) és ez ügyben tejmentes diétát kell tartson pár hétig.

Elkezdtem utána nézni a dolgoknak, normális székletnek a krémszerűt írják. De a lányomnak olyan az állaga mint mikor nekünk felnőtteknek hasmenésünk van (a színe és a szaga normális).

Írtam a gyerekorvosunknak, szerinte nem megfelelően bontja le a tejcukrot. Én viszont arra lennék kíváncsi, hogy tényleg az e. Hátha a válaszadók egyikénél is pont ilyen helyzet állt fent és tudna nekem segíteni.

Anyósomat kérdeztem erről. Állítólag a férjemnél is így volt, cukros répalevet adott neki és megszűnt a hasmenése.

Nem tervezem, hogy répalevet adjak a lányomnak, de szeretném ha helyreállna a dolog.

2016. okt. 17. 11:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem három tejfehérje allergiás gyerekem van. (Egy már kinőtte).


A második-harmadiknál már a születés pillanatától tej (és szója) mentesen táplálkoztam, mégis ilyen híg volt a székletük.

Ez a normális a hozzátáplálásig.

Az első két-három napban még lehet (az ismerősöd gyerekének) kicsit sűrűbb a széklete, mert a mekónium sűrűbb, mire az távozik teljesen, aztán beáll az aranysárga híg széklet.


Ha allergiás lenne, akkor kell legyen egyéb tünet is: haspuffadás, hasgörcs, erős szelek, vér a székletben, ilyesmi.


Ha ezekből semmi nincs a babádnak, én nem aggódnék.


A laktóz intolerancia egy másik dolog. Az első napoktól gondot kellene hogy okozzon, mert az anyatej laktóz tartalma nagyon magas, még a tehéntejénél is magasabb, és az akkor is benne van az anyatejben, ha Te nem fogyasztasz tejterméket.

Ebben az esetben segítenek a laktáz enzimet tartalmazó készítmények (asszem BIogaia, és társai)


A két dolgot nem szabad összemosni, két külön probléma lehet.


De mint írtam, ha semmi fájdalma nincs a babádnak, szopik-alszik békességben, akkor tuti nincs ezzel baja.


(A répalevet meg hasonlókat felejtsd el sürgősen, de ezt mondani se nagyon kell szerencsére...)

első

2016. okt. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A laktóz -tejcukor- intolerancia miatt Colief cseppeket szoktak javasolni. De ha ilyen problémája van a babádnak, akkor minimum szeles, fáj a pocakja. A híg székletek mellett.

Ha tényleg hasmenés, akkor BioGaia. Bélflórát regeneráló. Vagy más probiotikumm Esetleg Smecta. Egy kicsit sűríti a székletet, bevonja az irritált bélfalat, nyugtatja is azt.


Leíras alapján nekem sem tűnik hasmenésesnem a babád, akkor egyéb problémája is lenne. Az anyatejjel táplált baba ténylegesen hígabbat kakil, emiatt ne aggódj. Ha mégis aggódsz, mutasd meg a pelenkát védőnőnek/orvosnak!

2016. okt. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Veleszületett laktózintolerancia esetén a csecsemő beavatkozás nélkül nem maradna életben. Igen ritka és súlyos tünetei vannak. Gyakorlatilag lehetetlen az ilyen gyereket anyatejjel vagy bármilyen laktóztartalmú tápszerrel táplálni, ugyanis ez olyan súlyos hasmenéshez és kiszáradáshoz vezet, hogy felismerésének hiányában rövid időn belül végzetes lehet.

Az anya eliminációs diétája pedig erre nem megoldás, ugyanis az anyatej minden esetben tartalmaz laktózt, egyetlen megoldás a speciális laktózmentes tápszerrel történő táplálás. Biztos, hogy a gyerekednek nem ez a baja, mert az igen gyorsan kiderült volna már.


Az újszülöttek bélrendszere éretlen, emésztőenzimjeik még nem működnek megfelelően, tehát majdnem minden csecsemő "nem megfelelően" bontja a laktózt, ezért fordul elő a hasfájás. fokozott gázképződés az első hetekben. Teendő nincs ezzel, az idő megoldja, esetleg colief cseppeket lehet adni.


A tehéntej allergia más kérdés, az igen gyakori, de ilyen fiatal korban ritkán szokott panaszokat okozni, inkább már pár hónapos korban jelentkezik. Tünetei a gyakori bukás, bőrproblémák, súlygyarapodás elmaradása, esetleg véres széklet és hasfájás 3 hónapos kor után is. Azzal ha nem eszel egy darabig tejterméket, azzal nem árthatsz, kipróbálhatod, maximum nem történik semmi. (Aki a kalcium pótlás miatt aggódik az vegyen calcium sandozt.)


De mint írták előttem is, a csecsemőd széklete teljesen normális. Semmi sem indokolja, hogy aggódj.

2016. okt. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, elég hiányos ismeretem van ilyen téren.
2016. okt. 19. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!