Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babácskám 4 hónapos és 1...

A babácskám 4 hónapos és 1 hetes, voltunk szerdán oltáson és a háziorvos mondta h a gyümölcs mellett kezdjek el neki ebédre pépes krumpli, sárgarépa stb., adni fő étkezésnek?

Figyelt kérdés
Viszont van még anyatejem rendesen, az én drága anyukám lekiabálta a hajamat, hogy amíg van tejem ne adjak főzeléket, csak gyümölcsöt. Mit tegyek tanácstalan vagyok teljesen? Mi lenne a jó a babának?
2008. okt. 3. 22:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Ha bőségesen van anyatej 6 hónapos korig NINCS SZÜKSÉGE másra!!! Anyatejes babának 6 hónapos korában adunk először gyümölcsöt!

Egy dietetikus anyuka

2008. okt. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Én sem értem az orvosodat, hiszen állandóan az anyatejet támogatják,és ez persze igy van jól. Ha Te úgy látod,hogy a babád jól lakik a tejeddel,és jól fejlődik ,hagyd a csudába a főzeléket! Használd ki,míg szoptathatsz! Ráérsz majd 2 hónap múlva főzelékezni.

Persze oka van,ha : a babád túl vékony,nem nő rendesen,vagy nagyon bukós.

2008. okt. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Az én babám 4 hónapos és 2 hetes és pont 2 hete beszélt le arról a védőnőm, hogy egyelőre az anyatejen kívül bármi mást adjak neki.

Mostanában azt tanácsolják, hogy ha elég a tejed, akkor 6 hónapos korig ne kezdd el a hozzátáplálást és 1 éves korig a tej maradjon a fő táplálék. Persze régen már 3 hónap után elkezdték a gyümölcsöket, majd sorban mindent.

Kissé praktikusabban pedig azt a tanácsot szokták adni, hogy akkor kezdj hozzá, ha már kinézi a gyerek a szádból az ételt.


Azt írod van elég tejed, így szerintem ne sürgetsd a krumplit és a zöldségeket.


Egyébként a gyümölcsöt mikor kezdtétek el és hány fajtát, mennyit eszik már?

2008. okt. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1 hete kezdtük el a gyümölcsöt és csak az öszibaracknak a szürön átnyomott levét adtam neki. Mást még nem próbáltunk, bár mondta a védőnő h adhatok szőlőt, szilvát,meg paradicsomot természetesen mindnek csak a levét! köszönöm mindenkinek a válaszát akkor szopizunk, mert van tejem és a babám 4.130 grammal és 55 cm-vel születtet és most 68 cm és 6.570 gramm . Szépen fejlődik nem olyan gyorsan mint a kisebb súlyú babák de nem vékony, jól táplálható a baba.
2008. okt. 3. 23:04
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Azt hallottam hogy az anaytejci csak 3 hónapos korukig védenek ?

illetve jó? Mi igaz ebből

2008. okt. 4. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló! Mi lenne, ha végre egyszer kiírnál egy saját kérdést? Ne mások kérdésében tedd fel a sajátodat, már szóltam érte, nem tűnt fel???
2008. okt. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Off:

Azt hiszem, valakivel összetévesztesz, mert eddig kb. ez a harmadik hozzászolásom ezen az oldalon.

Egyébként pont azért kérdeztem, mert szerintem attól is függ, hogy tovább lépjen-e az ételek skáláján, hogy eddig mi mindent evett már a baba.


Nem gondoltam, hogy baj, ha az egy kérdés sok válasz helyett néha párbeszéd alakul ki... Remélem, a kérdésem az eredeti kérdezőt nem zaklatta fel ennyire. :)

2008. okt. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy a két hozzászólásodnál különböző a válasz százalék. Amúgy "Ha kérdésed van, ne a válaszba írd, hanem írj ki új kérdést!" Ez minden alkalommal megjelenik, amikor egy választ akarsz írni. És szerintem már tutira összefutottunk az oldalon.
2008. okt. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit jelent, hogy a válaszszázalék más a két válaszomnál. Lehet, az az oka, hogy a két hozzászólásom között írtam már máshova is. Nem nagyon tudom, hogy működik az értékelés. Én eddig még senkit nem értékeltem, de gondolom engem mások igen.


Egyébként visszaolvastam az összes eddigi hozzászólásomat, nehogy valótlant állítsak. Jól emlékeztem, eddig ez volt az első válaszom, ahol kérdést tettem fel. Szóval tuti keversz valakivel.

2008. okt. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem neked szánta!!! pipáld ki a nem hasznos válaszokat a kérdés alatt,hogy mutassa,ott van egy 45 %-os válaszadó, Te meg 80 %-os vagy,ha jól láttam. Neki szánta.
2008. okt. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!