Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma ünnepeljük a férjem névnapj...

Ma ünnepeljük a férjem névnapját a barátainkkal. Ha az esti szoptatás után megiszok egy feles töményet és kb 2 deci bort, akkor reggel olyan 6 körül megszoptathatom a babánkat? Vagy ne igyak semmi alkohol tartalmút?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 26. 12:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
7%

Ne igyál alkoholt. Lehet jó kedved anélkül is.

Ha a mi társaságunkban egy szoptatós anya alkoholt inna, már nem is lenne a mi társaságunk.

2010. ápr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én sosem ittam, amúgy sem szeretem az alkoholt, életemben ha kétszer ittam, sokat mondok. DE szerintem ihatnál, este, utána éjjel, a buli végén fejd le a tejet, és dobd ki. Addigra termelődik annyi új, alkohol nélküli tejcsi.
2010. ápr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Nyugodtan! Semmi baja nem lesz a babának. Anyának is jár egy kis lazítás!De azért ne ess túlzásba! Ha sokat ill. rendszeresen iszol, inkább fejd le, és öntsd ki a tejet, és adj neki tápot. De ez a mennyiség még közvetlen szopi előtt sem árt!

Utálom az olyan álszenteket mint az első. Az ilyenekkel vannak tele a baba klubbok, amiket nem a babákért, hanem az unatkozó anyukákért működtetnek.

2010. ápr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
semmi baja nem lesz !Nem kell itt párézni !Ne foglakozz velük!Nálunk a doki mondta h nem lesz semmi problema belőle!Sőt akár ha 4 óra múlva szoptatsz akkor sem!Én azért biztos nem ittam volna szoptatás alatt de volt aki ivott pezsit meg sherys barackot és semmi gáz nem volt belőle!Ennyire nem megy át a tejen hogy a baba belötyöljön:)xd
2010. ápr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szülés után ujra bagyon alacsony lett a vérnyomásom (szédelgősen,ájulósan)A terhességem előtt minden este megittam 1 deci vörösbort,és nem kellett gyógyszert!Nekem most is azt tanácsolták,hogy egészségesebb a babának is mintha gyógyszert írnának rá!Amíg éjjel is kelt 2 órával utána le kellett fejnem!most hogy már este 9-reggel 9ig nem szopik így nem is kell lefejnem!

Hidd el csak a bor is elég lesz úgy fejbe fog vágni elsőre az is! :)

szóval nálam orvosi utasítás!

2010. ápr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Annyit hozzátennék az előzőekhez, hogy az alkohol az anyatejben megmarad, nem bomlik le. Nem valószínű hogy a babádnak bármi baja lenne ennyi alkoholtól, de azt mondják ha biztosra akar menni az ember akkor le kell fejni és kiönteni a tejet.
2010. ápr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
7%

12:28

Én pedig mélységesen lenézem azt a kedves anyukát,aki csak azért szült egy gyereket, hogy 3 évig ne kelljen dolgozni, még a piáról se tud miatta lemondani. Klubba menni meg úgyis lusta.

2010. ápr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ. nem szoktam inni. A fiam lassan egy éves és az egy év alatt most ittam volna meg az első pohár bort, felest, a védőnőm szerint sem árt (felhívtam).


Az utolsónak üzenem, hogy attól hogy meginnék a férjem egészségére egy pohár bort még nem vagyok se rossz anya se alkoholista. Nem kell az ilyen álszent duma, mint amit ő írt. és nagyon felháborított, ahogy írt, pedig nem is ismer.

2010. ápr. 26. 21:52
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező!

Második hozzászóló vagyok.

Okostojás-"felsőbbrendű"-"szuperanyuka" nem Neked, hanem nekem szánta a megjegyzését, de a kommentteddel szó szerint egyet értek. Itt teném hozzá, és üzenném egyeskének, hogy 39 évesen szültem meg az első babámat, mivel eddig a munkám nem tette lehetővé. A többiek válaszából, és az ő reakciójából is látszik, hogy igazam van.Az ilyenenek való a babaklub, amiután ha haza megy,vagy elötte legurít 1-2 pohárral, aztán osztja az észt, és hozza a formáját,közben úszik a háztartása.

2010. ápr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Amit életemben megittam alkoholt, az belefér egy! literes üvegbe.Nekem ne egy alkesz hintsen igét, aki másokat is arra biztat, hogy szoptatós anya létére igyon felest és bort.
2010. ápr. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!