Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Három hónapos nem szereti...

Három hónapos nem szereti felhúzni a fejét, mivel segíthetek neki?

Figyelt kérdés

Három hónapos, minden rendben van vele, az egyetlen gond, hogy amikor a védőnői és orvosi vizsgálaton csinálják a fej felhúzást, azt nem akaródzik neki, csak picit. Hason bár nem szeret lenni, de ha úgy van, szépen emeli a fejét, gyakorlatilag függőlegesig és meg is tartja akár 1-2 percig is, csak a kezét akarja mindig hátracsapni. Anyuka, apuka hasán félig hasalós pózban is hosszú perceket elvan, tehát az emeléssel nincs gond, csak a felhúzás nem megy.

Azt mondják, hogy valószínűleg lusta csak hozzá, adjunk neki egy hónapot, ha viszont akkor sem, akkor Dévény.

Azon kívül, hogy minél többet igyekszünk hason tartani, van valami, amivel segíthetünk még a folyamaton?

Nem szeretném, ha a dévényes sztori jönne be, sok idő, energia lenne, amiből így is kevés van.


2016. okt. 18. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Mármint hogy húzod a két kezét ülésbe és lóg a feje hátra, nem tartja?

(az utolsó mondatod nekem kicsit ellenszenves, a gyerek fejlesztése legyen már ilyen esetben az első)

2016. okt. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Egy három hónapos baba mitől lenne lusta. Ez csak egy "megnyugtatás". Én a helyedbe inkább vinném már most Dévényeshez. Ők értenek ehhez, és látják ha gond van akkor is ha te laikusként semmi különöset nem veszel észre. Ilyen kicsiknél még szinte biztos, hogy nem kell több hónapnyi kezelés.
2016. okt. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
Minket ezért már 5 hetesen kórházba küldtek. Pedig ő csak akkor egyszer nem csinálta mert félig aludt. Nincs ilyen, hogy lust. Én már most azonnal szakembert keresnék.
2016. okt. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jajj bocsánat, nem voltam egyértelmű. Nem arról van szó, hogy egyáltalán nem megy, ha akarja, megcsinálja. Csak leginkább nem akarja. Tehát nagy gond nincs, mondták is, hogy az izomzata rendben levőnek látszódik, valószínűleg elég annyi, ha többet próbálunk hason játszani. Arra gondoltam, hogy van-e valami egyéb ötlet javaslat ezen kívül.
2016. okt. 18. 20:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Jaj ne ijesszétek már meg szegény anyukát!

Ha az orvos azt mondta, hogy egyébként rendben van, akkor nincs semmi gond. Főleg ahogy írod, hogy egyébként ha "akarja" megtartja.

A 3. válaszolónak írnám, hogy 5 hetesen biztos hogy még nem tudja megtartani a fejét, ott más probléma is lehetett. Nekem is már a 3. gyerkőc, de ha most 9 hetesen húznám fel a fejét nem tartaná meg, max ha figyel arra amit én csinálok kicsit húzza. De egyik sem csinálta ennyi idősen, sőt ők még hason sem voltak, mert utálták és még arra is azt mondta a doktornő ha nem akarnak hason lenni, ne tegyem úgy őket, vállon viszont imádtak lenni, ahogy most a pici is, ott is szépen emelgeti a fejét és kitartja pár másodpercig. Úgyhogy én nem is erőltetem ezt a hason fekvést. Ha elkezd forogni még jobban erősödik.

Ja és egyiknek sincs semmilyen baja.

2016. okt. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!