Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves babának már járni és...

Egy éves babának már járni és beszélni kell?

Figyelt kérdés

11 hónapos a fiam. Kapaszkodva lépeget, de főleg mászik.

Beszélni nem beszél, csak gagyog (mama, baba stb).


Ez gond? Le van maradva?


(Most olvastam egy másik kérdésnél a válaszokat, ezért aggódok)


2016. okt. 19. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ó meg vigye oda nektek a reggelit?

A kisfiam 13 hónapos de még egy árva szót sem mondott ki.

Nehogy elkezdj aggódni! Kapaszkodva kell lépegetni 1 évesen és 2 szótagúan gagyogni. Ennyit kell tudnia. Másfél éves korig elindulni és ha jól tudom az első szavakig is ennyi a "határidő".

1 és 1,5 éves kora között meg nagyon sok az a 6 hónap akármire.

2016. okt. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

NE aggódj :)

A mászás nagyon fontos! Szép lassan jön a többi is:)

2016. okt. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
1,5 évesen már tudnak szépen menni, 2,5 évesen meg beszélni kis szókinccsel. Nincs elkésve a fiad.
2016. okt. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Az én gyerekem 9 hónaposan önállóan járt, de alul már két éves, mire rendesen beszélni kezdett. Van aki gyorsabban fejlődik, van aki lassabban, az egyiknek ez megy jobban, a másiknak meg az. Nem lóverseny ez, nem kell aggódni
2016. okt. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fogadjunk, h ahol ezt olvastad, ott a hathónapos baba már szobatiszta volt. Ne aggódj, ez baromság.


Nincs lemaradva.

2016. okt. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nincs lemaradva se a járással, se a beszéddel.

Nem kell egy éves korra járni és beszélni.

2016. okt. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Csak azt nem értem, hogy ilyenkor miért nem lehet a védőnőt megkérdezni.

Egyrészt szakember, másrészt ezért van.

Ehelyett internetes válaszokból tájékozódik a kérdező, ahol bárki azt hazudik, amit akar és némelykor úgy húzzák egymást a kismamák, hogy az kész kabaré.

2016. okt. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem KELL, csak előfordul.

Ha le lesz maradva, azt a védőnő jelezni fogja, gondolom ti is jártok rendszeresen, és ott rákérdez mindenre.


Egyébként azt is olvasom, hogy milyen sokan mondják le a védőnőt már a terhesség alatt, mert nem látják semmi értelmét. Hát kérem: ezért van.


Egyébként ha a neten rákeresel, akkor is meg tudod nézni, hány hónaposan mit szoktak tudni, de ott sem írják sehol, hogy KELL.


Az első ilyen talán az óvodaérettség, amikor valóban szobatisztának kell lenni, és tudnia kell kifejezni magát, illetve egyedül enni. És akkor is még elég nagy a szórás a gyerekek között, hogy ki hol tart.

2016. okt. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pont ott tart, ahol kell neki, ez teljesen normális ilyenkor.
2016. okt. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugodtam :-)


Egy másik kérdésnél olvastam hogy 1 évesen már nem kell szoptatni, mert akkor már jár meg beszél, ezért ijedtem meg.

2016. okt. 19. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!