Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi az esélye, hogy ennyitő...

Mennyi az esélye, hogy ennyitől elkapta a bárányhimlőt?

Figyelt kérdés
Kislányom 2,5 hónapos. Tegnap anyukámnál voltunk vendégségben, ahol ott voltak tesómék is a 3 fiukkal. Ma hívtak, hogy a kicsi (3,5 éves) bárányhimlős, ma jöttek ki rajta a pöttyök. Amíg én mosogattam ebéd után, addig sógornőmnél volt a kislányom, aki odaadta a kisfiúnak is, le is vannak fényképezve. Nem hiszem, hogy puszilgatta volna, szerintem csak 2-3 percet volt az ölében, mert pár perc után a tesóm hozta ki ölben. Tudom, majd 2 hét múlva kiderül, de tapasztalatra lennék kíváncsi, aki volt esetleg hasonló helyzetben. Ha elkapta, egy ilyen picit mennyire visel meg a bárányhimlő?
2016. okt. 23. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Kislányom 5 hónaposan volt bárányhimlős, valószínűleg tőlem kapta el (nekem övsömöröm volt). Szerencsére nem viselte meg, egy fél napig volt hőemelkedése. A pelenkás felületen kicsit nehezebben gyógyultak a hólyagok, mert ott nem annyira tudtak száradni. Még nyűgösebb sem volt.
2016. okt. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 hónapos volt mikor elkapta alig jött ki rajta pár pötty. 1 évesen hörgő gyulladása lett nem akart helyre jönni. Annyira legyengült az immunrendszere hogy kijött rajta az övsömör. Helyre jött de vigyázni kell ne gyengüljön le megint az immunrendszere hogy az övsömör ne jöjjön ki újra.
2016. okt. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyobb úgy másfél évesen egyszer 1-2 órát játszott egy kislakásban egy barátjával, aki másnapra pöttyös lett (és annak a testvérei is), de nem kapta el. Rá pár évre a majdnem 2 éves kisebbikemnél járvány volt a bölcsiben, de ő sem kapta el. Aztán az oviban volt járvány rá egy fél évre, amikor a nagy elkapta és tőle két hét múlva pöttyös lett a kistestvére is. Nem tudom, ebből milyen statisztikát lehet levonni :) A nagy szegény egyébként nagyon rosszul volt, 41 fokos lázzal és szinte nem volt rajta szabad hely és maradtak is hegei, pedig hősiesen nem vakarta. A kicsi - talán mert még szopott - megúszta kb. 10-15 pöttyel és vígan ugrált, max. eggyel többször ébredt egyik éjszaka.
2016. okt. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!