Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos baba is elkaphatja...

2 hónapos baba is elkaphatja a bárányhimlőt?

Figyelt kérdés
Nagytesó iskolás, és bárányhimlő van a suliba. Félek hazahozza, -amúgy ő sem volt még az-, és elkapja a kicsi.
2013. febr. 25. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elkaphatja, egyik ismerősünk úgy hozta haza kórházból a babáját szülés után, hogy bárányhimlős volt...

Pedig azt mondják az anyatejes babák nem kapják el....

2013. febr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen, én még szoptatok, csak anyatejet eszik, pont ezért is kérdeztem meg
2013. febr. 25. 10:46
 3/11 anonim ***** válasza:
Oltasd be őket, és nincs gond. Amúgy igen, elkaphatja.
2013. febr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocs, akicsi még nem kaphat oltást,. de a nagyot tuti beoltatnám ebben a helyzetben.
2013. febr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor nem kapják el, ha aki szoptat volt már bárányhimlős, ha nem volt, az anyatej sem véd, de az amúgy sem 100%-os védelem, ahogy az oltás és az egyszeri fertőzés sem. Én 3 különböző gyereket ismerek akik duplán estek át az egyszerinek gondolt betegségeken, az egyik kétszer volt skarlátos, a másik a rubeolát kapta duplán, a harmadik meg a bárányhimlőt.
2013. febr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Három hónapos volt a fiam, amikor elkapta. 3 db pötty volt rajta. Akkor én is megijedtem, de utólag azt mondom, jó, hogy átesett rajta.
2013. febr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves 5-ös! A skarlátot bármennyiszer el lehet kapni, a rubeola ellen pedig a '80-as évek elejétől oltanak, azóta néhány (jellemzően külföldi) beteg volt csak Magyarországon...Ha a hülyeség fájna...
2013. febr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A skarlátot valóban el lehet kapni többször, mégis jellemzően aki megússza gyerekkorában mire felnő keresztvédettséget szerez más streptoccus törzsektől szerzett fertőzések által, igy azért k.ra peches az a gyerek aki kétszer is átmegy rajta. A rubeoláról meg annyit, hogy élő virussal oltanak 15 hónapos korban, k.b. 95%-os hatékonysággal és az leoltott gyerekeket nem lehet pl. immunszupresszált ember vagy még nem leoltott kisded közelébe engedni mert üritenek virust, u.h. azt hinni, hogy a rubeola eltűnt mint a fekete himlő merő ostobaság. Az általam ismert dupla rubeoláson egyszer az oltás hozta ki egyszer meg spontán átesett rajta k.b. 3 hónap különbséggel, hozzáteszem nem nézték a titereket, de az orvosok nem is álltak vmi csodaként fölötte, azt mondták előfordul, de nyugodtan próbálj meggyőzni, hogy hülye vagyok.
2013. febr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A rubeola 1973 óta tartozik a bejelentésre kötelezett fertőzések közé"

"2003-ban például összesen 47 esetet regisztráltak, kongenitális rubeola szindróma pedig évek óta nem fordult elő Magyarországon"

47/10.000.000 azért elég kevés...(0,0005%)

2013. febr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kevered az oltás hatékonyságát azzal, hogy hányan betegednek meg. Ezen az elven mindenkinek el kellene kapni idén az influenzát aki nincs leoltva + az a 3-5% aki le van oltva de nem volt hatásos nála. Évente ~100ezer gyerek születik, tehát ebben a pillanatban kb. 108 ezer gyermek még nincs leoltva rubeola ellen + az előző 10 évben születettek 5% nem védett, az k.b. 50000 emberke, a 11. éves emlékeztető oltás után védetlenül maradtakat már nincs kedvem számolgatni, pláne, hogy a 70-es években kezdték oltani, de ez nem jelenti, hogy itt órákon belül kitör egy 150000-es járvány, de egy epidemológus biztos szivesen kiszámolja neked, hogy mekkora átoltottságnál mekkora járványnak mekkora a valószinűsége.
2013. febr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!