Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan aki nem szeretne...

Van itt olyan aki nem szeretne kistesót?

Figyelt kérdés
Sziasztok..Van egy 1,5 éves koslányom akit imádok, de nem tudom hogy szeretnék e kistesót..A környezetemne akinek ennyi idős gyereke van, már mindenki a tesón gondolkodik, és gyakorlatilag rossz embernek vagyok beállítva hogy én nem szeretnék..Mert a gyereknek kell tesó, és kicseszés vele ha nincs..Ez tényleg így van??Azt érzem hogy így van türelnem, tudok sulit, melót vállalni, akárhova eltudunk menni mert egy gyerekkel olyan könnyű minden..Imádom a hármasunkat, és félek hogy 2 gyerekkel már nehéz lenne..Anyagilag, fizikailag, és mentálisan is..Miért bélyegzik meg aki úgy fönt hogy elég 1 gyerek??Tényleg kicseszek a Kislányommal??
2016. okt. 25. 08:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Ahh fel.kellett volna nőnöd,mielőtt gyereket vállalsz!

Akkor nem érdekelne,hogy más mit mond és nem próbálnál meg megfelelni mások igényeinek! A saját életeddel foglalkozz!

Úgy csinálod,ahogy neked jó!

2016. okt. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Jaaaj..Frl vagyok nőve nyugi..Nem más érdekel hanem a gyerekem..Mivel nekem van tesóm ezért fogalmam sincs hogy milyen lehet egykének lenni..Vállanék még gyereket ha tudom hogy ezzel jót teszek a meglévőnek..Köszi az érdemleges választ sokat segített..
2016. okt. 25. 08:26
 3/18 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem a kistesóval lenne kicseszés, ha azért vállalnátok még egy gyermeket, mert másoknak az felel meg és hogy legyen tesója a gyermekednek.

Mi vállaltunk másodikat azért, mert MI szerettünk volna még.

2016. okt. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
Én sem akarok. Bár az én esetem teljesen más. Én egyedül nevelem a lányom születése óta. Viszont alapból tini korom óta az volt az álmom, hogy csak egy kislányom legyen. Megkaptam, és már nem is szeretnék még egyet. A terhesség sem az a dolog, amit újra átélnék, mert az első három hónap maga a pokol.Férjet sem akarok!
2016. okt. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%

Mintha minket írtál volna le :)

Tegyél magasról mások véleményére. Az számít, hogy ti mit akartok és TI hogyan érzitek.

Szokott jönni, hogy az ilyenek (értsd: aki 1 gyereket vállal) miatt fogy a népesség. Ezzel egyet is értek, de ha nem tudok esetleg normálisan nevelni többet és segítségért szaladgálok, akkor meg azért hurrognának le sokan, hogy miért vállalok több gyereket, ha nem tudom eltartani/felnevelni őket.


Néha elgondolkodom azon, hogy a lányunknak jól jönne a tesó, de logikusan végig gondolva nem hiszem, hogy a mi anyagi/szellemi keretünkbe beleférne.


Lehet lepontozni (ez szokott itt lenni), de a 2. gyerek nem most kerül sokba (itt gyk-n szokott jönni, hogy mennyi mindent örökölhet a nagytól), de mindkét gyerekkel minőségi időt kell majd tölteni és egyszerre kell őket iskolázni/ruházni/minimális igényeket kielégíteni.

2016. okt. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%
En sohasem voltam egy anya tipus. Egyaltalan nem is akartam babat. Aztan a sajat hibankbol megis becsuszott a fiunk es vegul a megtartas mellett dontottunk. O a szemem fenye es az eletem, de mindketten tudjuk, hogy nem szeretnenk tobb babat. Persze nem tudom mit hoz a jovo, de ebben biztos vagyok 🙂
2016. okt. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

A gyerekvallalas nem az a dolog, amiben masok velemenyere ad az ember.

A ferjem es en kizartnak tartottuk volna, hogy egy gyerekunk legyen. Harom lett. En meg az egykes eletet nem tudtam volna elkepzelni.

2016. okt. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%

Nàlunk sem lesz kistesó!

Nekem is mindig ezzel jönnek h mert ha vállalnának még egyet, akkor lenne kivel játszania, meg h kire számíthat majd később stb. Szóval h önző vagyok 😃

Én már nem magyarázkodik senkinek 😃

Letojom h ki mit gondol. Nekünk így jó.

A kívülállók úgy is belekötnek valamibe.

Ha akarnák, az lenne a bajuk h miért ilyen hamar mert az egyik kicsi a másik pici.....

Nem felelhetsz meg mindenkinek és ne is akarj.

2016. okt. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

Anyukám már 60 fölött van, így már nem lesz kistesó... Brühü.

Vagy második gyerek?

2016. okt. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

3,5 éves a fiam, nem lesz tesó.

Saját házban élünk, boldog házasságban, dolgozunk mindketten, és így kerek az életünk.


Amikor jönnek a "kell a tesó" dumával, falra mászok. Mégis kinek kell? A gyerek tud játszani a kutyával is, azért nem kell tesó (amúgy egyedül is tökéletesen elvan, nem hiányolja a gyerektársaságot).

Nekem 3, férjemnek 1 tesója van, ennyiből kb 1-2 ember, akivel beszélőviszonyban vagyunk...

A legjobb barátnőm, akire mindig mindenben számíthatok, egyke. Imád egykének lenni, és soha nem volt egyedül.

Nem azon múlik, hogy felnőttként tud-e valakire számítani, hogy van-e testvére.


Szellemileg, fizikailag, logisztikailag nem bírnánk 2 gyerekkel. Csak egyik oldalon van nagyszülő, ők is 130 km-re laknak. Tehát segítség sincs. Meg sem fordul a fejünkben még egy gyereket vállalni.

2016. okt. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!