Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ha egy házaspár...

Szerintetek ha egy házaspár két gyereket szeretne, de az első gyerekük nem szeretne kistesót, akkor mi a teendő? A gyerek döntsön erről, vagy a szülő?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 9. 10:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Remélem, nem komoly a kérdés.
2016. ápr. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%
A gyereket meg sem kérdezném, ez egyáltalán nem a gyerek döntése!
2016. ápr. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
Nyilván a szülő dönt. Egy kisgyerek még nem tudja eldönteni mit akar.
2016. ápr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%
Nyilvan nem biznam a dontest a gyerekemre, meg sem kerdeznem, hisz ez nem kerdes, hanem teny.
2016. ápr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D Örülök, hogy nem csak én találom furcsának és hülyeségnek azt, hogy exemnek azért nincs testvére, mert az anyja megkérdezte 5 éves korában, hogy szeretne-e kistesót, de ő nem akart. Ezt az anyja mesélte...
2016. ápr. 9. 10:50
 6/20 anonim ***** válasza:
51%

Természetesen a szülő döntsön, de vegye figyelembe a gyerek véleményét és annak esetleges okát, és próbáljon meg egyezségre jutni vele.


Szerintem ugyanis semmi értelme annak, hogy megszületik a kistesó és a nagytesó csak bántja, féltékeny, utálkozik - és ez bizony gyakran előfordul, ha a szülők nem veszik be a gyereket a készülődésbe, tervezésbe.


El kell beszélgetni a gyerekkel, hogy miért nem szeretne testvért. Sokan félnek, hogy rájuk kevesebb figyelem, idő jut majd - ezt érdemes sok közös programmal, megerősítéssel, odafigyeléssel orvosolni, és a véleménye változhat.


Van olyan helyzet is, amikor a gyereknek lehet igaza: pl. a kistesó az ő szobájába kerülne és ezzel megszűnne a magánszférája, vagy olyan pénzügyi helyzetben van a család, hogy még egy gyermek érkezése jelentősen befolyásolná a szülők és a már meglévő gyerekéletszínvonalát (pl. nem jutna továbbtanulásra vagy hasonlók) - ilyen esetben érdemes más lakhatási/pénzügyi megoldásokon gondolkodni, és ha nem megoldható, akkor talán valóban nem vállalni 2. gyermeket.

2016. ápr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%
Na nehogy már a nyúl vigye a kutyacsóváló farkat...
2016. ápr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
42%
meg ha egy hisztizo kamaszt kerdezett volna meg, de akkor sem az o velemenye dont, de egy 5 evese? anyuka volt mar orvosnal?
2016. ápr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
5%

Nyilván a szülő, de erről ez a kerdes jutott eszembe, ahol viszont a többség fröcsögve a kamaszt "védelmezte".

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2016. ápr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%
Nekünk régen nem volt lehetőségünk arra, hogy tesóm legyen (anyagi okok végett), később amikor 15 körül voltam apumnak nagyon beindult a cége és volt szó róla, akkor én nem támogattam az ötletet. 33 körül voltak, megoldható lett volna még. Elfogattam volna ha bevállalják, de nem örültem volna neki.
2016. ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!