Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyik barátnőm többet kap...

Egyik barátnőm többet kap mint a másik?

Figyelt kérdés
nekem még nincs gyerekem,egyik barátnőmnek ikrei vannak,mindkét gyerekre kap gyest iskoláskorukig.másik barátnőmnem most született meg a baba,már van egy kisgyere,csak 11 hónap van köztük.ő is két gyerekre kap,de csak mig oviba nem kerülnek.pedig ugyanugy kettőre kell költeni,ráadásul a nagy miatt mindennap mindkét gyereket cipelnie kell majd,pedig a kicsi még nem lesz ovis.hol igazság ez?de az biztos hogy én majd nagy korkülönbséggel vllalok majd gyerekeket.
2016. okt. 25. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

A kicsire akkor is fogja kapni az elláásokat, ha a nagy már ovis.


De ha ez téged ennyire frusztrál, akkor szülj ikreket.

2016. okt. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Azt mindenki maga dönti el, hogy vállal-e extrém kis korkülönbséggel több gyereket vagy sem, az ikreket viszont dobja az élet. Én megértem, hogy az ikresek több segítséget kapnak.
2016. okt. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Már megint te? Vagy több hülye is van?


Gyes duplán, de csed/gyed csak szimplán jár az ikresnek, míg a barátnőd duplán kaphatná (ha dolgozott volna). Hol az igazság?

Plusz ikrek sehogy se tudnak örökölni, mindenből egyszerre kettő kell.

Ugyanakkor ha barátnődnek volt egy csöpp esze, hogy legalább a nagyobb értékűekből uniszexet vegyen, máris spórol.

2016. okt. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Tesók sok mindent tudnak örökölni egymástól, ikrek nem. Ott egyszerre kell mindenből 2. Szóval nem igazságtalan.


Nővéremnek ikrei vannak, nekem 1 fiam. Soha egy pillanatra sem merült fel bennem, hogy azt a nyomorult gyest irigyeljem tőle...

2016. okt. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
70%

Most tényleg ennyire irigyelsz tőlünk, ikresektől egy kis plusz pénzt? Nem azért lettek ikreim, hogy kaphassam az ikres gyest, elhiheted. De ha már a jogszabályok biztosítják, akkor még szép, hogy igénybe veszem.

Nem tudom, miért van így. Mondjuk talán azért, mert aki egy kosszal letud két gyereknevelési időszakot, az többet tölt munkában összességében. Talán ezt vették figylembe a jogalkotók. Kis korkülönbségű gyerekekkel a barátnőd dupla gyedet is kaphat, az ikreknél viszont szimpla gyed jár, de az 3 éves korig. Utána pedig valóban, az "ajándék" dupla gyes iskolás korig. De más meg mondjuk 2-3 évente szül, aztán gyakorlatilag 10 évig egy fitying tb-t nem fizet, és nem fizet utána a munkáltató szociális hozzájárulási adót sem. Szóval minden éremnek két oldala van.

Nekem pl. azt is dobta a sors, hogy a 3 éves gyedről lemaradtam, mert a gyerekeim 13 nappal előbb születtek, mint hogy a zseniális jogalkotók behozták a gyed extrát. Ha kiírás szerint szülök, már járt volna. Szidhatom ezért a balf... jogalkotókat, de nem fogom irigyelni egy szülőtől sem azt a plusz egy év gyedet, akinek 2014.01.01. után születtek ikrei.

2016. okt. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Az is elég segítség hogy beadhatja oviba a nagyot, míg otthon héderezik a kicsivel..
2016. okt. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
kicsinek csak azért veszek pár ruhácskát,, mert már kellemetlen, hogy csak a bátyja ruháiban van :) ikreknél alapból két ruhatár kell, mellé 2 kiságy, 2 légzésfigyelő, 2 cumi, 2 autósülés... nálunk mindent örökölt a kicsi, igy feleannyi kiadásunk van ugye ezekből
2016. okt. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
arrol nem beszelve hogy lehet valaki csak egy gyereket tervez mert annyit bír el a fizetése erre ikrek lesznek és nehézségei vannak....oké más is eltart kettőt na de ő tudatosan vállalt annyit..(jó esetben)
2016. okt. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!