Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumisüveg? Kirohadt a gyereket...

Cumisüveg? Kirohadt a gyereketek foga? Ha igen mennyi idő múlva?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 27. 08:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kirohadt? Micsoda megfogalmazas. Nem, nem rohadt ki, meg az enyem sem, max. lyukas volt!
2010. ápr. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szomszédunk lányának 2 éves korára szinte minden foga elromlott. volt olyan, ami már így is bújt ki neki!! Elöl csak barnás csonkok voltak neki, míg a maradandó fogai ki nem bújtak.Igaz, neki szinte állandóan a szájában lógott a cumisüveg tele cukros teával, szörppel!!! Olyan volt, mint a nursing caries c. kép középen: [link]
2010. ápr. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
akkor nem kirohadt !Nem tudom minek nevezitek!De igen fekete és csúnya!Sok kisgyereknek láttam már ilyet!Még jó hogy a fiam sosem iszik üvegből és nem is ivott soha!Nem vitát akarok kirobbantani!De szerintem ez a szülő hibája mert egy nő panaszkodott a védőnőnél a napokban és hát hallottam jó a gének is benne vannak biztos de nagy részben ez a szülő hibája mert minek rak bele neki édesítőszerrel tele nyomott löttyött vagy egyáltalán minek engedi
2010. ápr. 27. 09:23
 4/11 A kérdező kommentje:
ha szomjas nem kell teli rakni vagy éppen nem szörp-el meg stb...
2010. ápr. 27. 09:24
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nem a cumisüveg a gond, hanem a cukros üdítők, tea. Én kisfiam teájába csak minimális cukrot rakok, de inkább mézet, és nagyon ritkán iszik üdítőt. Inkább vizet kap. Bár ő sem ismeri a cumisüveget, szopizik még és 5 hós kora óta csőrösből iszik.
2010. ápr. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok Teljesen igazad van! Az enyémeknek egy lyukas foguk sincs, igaz, a cumisüveget hírből se ismerték.... 2 már kamasz, a pici 20 hónapos12 és egyáltalán nem kap édes innivalót, max nagyon ritkán gyümölcslevet (igazit), pohárból. mióta hozzátáplálom (6 hónapos kora), azóta pohárból iszik... Persze, biztosan a gének is benne vannak (nekem sincs rossz fogam, nem is volt még), de nagyban belejátszik a sok édesített lötyi is, meg, hogy állandóan a szájukban lehet a cumisüveg :(
2010. ápr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És akinek tápszeres babája van, és cumisüvegből kell táplálnia? Az is hibás, mert cumisüvegből itatja? Szerintem a cumisüvegnek semmi köze hozzá, annál inkább a sok cukros löttynek, amivel egyesek itatják a gyereküket.
2010. ápr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem, aki kénytelen tápszert adni, az nem tartozik ebbe a körbe. Írtam is, hogy az édes lötyik....
2010. ápr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nem a cumisüveggel van a baj, hanem azzal ha egész nap abból szürcsöli a cukros italokat.

a cumisüveget lehet normálisan is használni, mégis mi másból lehetne megitatni a pici babákat?

2010. ápr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A fiam koraszülött volt, a minap voltunk 3 éves kontrollon és megdicsérte az orvos, hogy milyen szépek a fogai. Mondom neki, hogy mossuk. Ő iszik édeset, van, hogy a kicsitől elcsaklizza a cumisüveget és van, amikor csőrös pohárból hörböl.

Megkérdeztem az orvost, hogy mégis milyennek kéne lenni, hogy így megdicsérte? Kiderült, hogy sok babának (a korababák veszélyeztetettebbek éretlenségüknél fogva) felszívódási illetve táplálkozási zavara van, így vagy az elégtelen felszívódás miatt, vagy a visszabukások, étel-elnemfogadások miatt valamiből hiányt szenved és meglátszik a fogazatukon.


Szóval nem feltétlenül a cumisüvegből adott cukros löttyök miatt lehetnek ennyire gázok a fogak, sőt, ha már így bújik ki, akkor valami más van a háttérben.

2010. ápr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!