Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik annyira ellenzik...

Anyukák, akik annyira ellenzik a hozzátáplálást, mit tennétek?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónap alatti gyereked, nincs már tejed, nem kell 26 féle tápszer sem neki, hiába ízesíted. A gyerek viszont bömböl, mert éhes?
2009. jún. 5. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

(nem vagyok ellenző)

ugyanez volt nálunk is

orvosi javaslatra almát kapott, megváltás volt

utána a többit

és láss csodát, ma már a tápszert is szereti.

a tápszert én ilyen formában próbáltam : teában feloldva, kakaóporral, cukorral, citrommal, hidegen, gyümölcslében feloldva....

a mai napig hidegen issza

hajrá alma! :)

2009. jún. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó tudni, hogy nem csak az én gyerekem ilyen
2009. jún. 5. 17:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ellenzem a hozzátáplálást, de maximálisan megértelek.

Először anno megpróbáltunk anyatejet szerezni (ha van valami indok, kiírhatja az orvos - persze nem kapsz annyit, amennyi minden étkezését fedezi).

Utána adtunk gyümölcsöt, zöldséget.


Másik ismerősünk (ő külföldi, nem ilyenek a babatáplálási elvek, mint itt) még egyszerűbben megoldotta: kecsketejet adott a picinek. Minden lelkiismeret-furdalás nélkül, mert mondom, náluk nem így megy, mint itthon. Úgy gondolta, ez a legjobb, amit tehet. Én mondjuk ezt nem mertem, és nem is tanácsolok ilyet senkinek. (de a picilány azóta megnőtt, egészséges, erős, ügyes kisgyerek)

2009. jún. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ja, és az almába kekszet is kapott néhányszor, darált háztartásit, na bumm, 3 hónaposan

első vagyok

egyébként én is kaptam anyatejet, de az se kellett neki

2009. jún. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem értem azok akiknek nincs ilyen problémájuk, miért keltik a másikban a bűntudatot.
2009. jún. 5. 17:58
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én sem vagyok ellenző,de ez mindegy is...Miért foglalkozol azzal,hogy más mit gondol?

Vannak esetek-mint a Tiéd is- amikor nem tudsz mit tenni,hiszen a kisbabád a legfontosabb,nem?Próbáld meg az almát,lehetséges,hogy jól fogadja.Dokinak említetted?Általában orvosok is szokták ajánlani a hozzátáplálás korábbi megkezdését.Na de ez is relatív,hogy mi számít korainak...

2009. jún. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Én "ellenző" vagyok, és azt vallom, hogy 6 hóig csak anyatej, vagy táp a legjobb a babának.

Természetesen szélsősége esetek, és kivétel mindig van-ez vagy te.

Ha ilyen helyzetben vagy, nyílván nem éhezteted a gyereket, és hozzátáplálsz. Kívánom, ez javítson a helyzeten:-)

2009. jún. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ellenző vagyok, de csak ha van anyatej elég. Szerintem nyugodtan próbáld meg.
2009. jún. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom miért kérdezel ilyen provokatívan, nyilvánvalóan a te eseted kivételes, nincs más választásod. A legtöben azt ellenzik, amikor inkább csak kíváncsiságból, meg azért, mert a "rendes" kaját tartják megfelelőnek a babának, meg hogy ismerkedjen az ízekkel, szóval ilyen indokokkal akarnak korán hozzátáplálni, főleg anyatejeseket.
2009. jún. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az anyukák csak akkor ellenzik az idő előtti hozzátáplálást (ahogy én is), ha van elég anyatej. Minden egyéb esetben természetes, hogy más módon kívánod táplálni a gyermekedet. Én mindenképpen megbeszélném a dokiddal a teendőket, mielőtt hozzálátnék a picur hozzátáplálásához. Az én unokatestvérem ugyanebben a cipőben járt, ő pl. elkezdte kóstoltatni az almát. Azóta már sokmindent eszik a kisfia, pedig csak 5.5 hónapos. Csak ne idegeskedj, mert az még jobban apasztja a tejet.
2009. jún. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!