Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek korán ült fel, mászott...

Akiknek korán ült fel, mászott, állt fel a babája, írna? Lent!

Figyelt kérdés

Kinek mikor kezdett el ülni, mászni, fel állni a babája?


Az nem gond ha gyorsan fejlődik egymás után ugye?



2016. okt. 29. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
6 hónaposan mászott, majd kiült, 7 hónaposan felállt. Pár nap híján 11 hónaposan tette meg az első önálló lépéseit. Nem tudom mit gondoltál korainak, a fiam egyáltalán nem extrém, biztos van aki korábban kezdi. Nem hinném, hogy baj. Egyébként egy szava sincs még, 13 hónapos, sokmindent nem csinál amit más baba igen pl nem int pápát, tapsolni is most kezdett. Szóval így háttérbe kerülhetnek más dolgok.
2016. okt. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Harmadik kisfiam 5 hónaposan stabilan ült, 7 hónaposan kapaszkodva felállt, pár héttel később kapaszkodás nélkül.

10 hónapos korától önállóan járt.


Emlékszem, hogy sokat dolgozott ezeken úgymond, pl. az önálló felállást napokig próbálgatta a járókában, kitartóan, míg sikerült. Nagyon erős, masszív kis vasgyúró volt, talán az is számít, hogy rengeteget szopott (több mint két és fél évig), jól fejlődött, még hasfájós sem volt soha.


Nem gond, ha valaki előbb csinálja a dolgokat. Attól még nem biztos amúgy, hogy egyéb tekintetben is megelőzi kortársait, a szomszéd babája, aki mondjuk későn kezd járni, talán sokkal előbb fog beszélni, vagy korábban lesz szobatiszta. Szóval ez csak egy állapot.

2016. okt. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi h írtatok :)

Az én fiam 5 és fél hónaposan ült fel,

6 hónaposan elkezdett rendesen mászni, most 6,5 hónapos de már kapaszkodik fel pl a kiságyba és húzza fel magát, én ezt korainak gondolom :D

Nem tudom hova siet ennyire, de akkor ezek szerint nem gond fejlődés szempontjából h előbb kezdi el ezeket mint az "átlag"

2016. okt. 29. 20:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 4 hósan négykézlábra állt,de csak 7 hósan kezdett mászni,és ekkor állt fel(6 hónaposan ült fel egyedül.Viszont egy éves lesz és egyedül még nem áll.
2016. okt. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindket fiam 6,5 honaposan allt fel. Az elso majdnem 7 honaposan kezdett maszni (kuszni nem kuszott), a masodik 5 honaposan kuszott, maszni kesobb kezdett.

9-10 honaposan mar tologattak a butorokat. Onalloan jarni a nagyobb 13 honaposan kezdett (tok atlagos), a kisebbik viszont 17,5 (!) honaposan. Azt hittem sosem fog jarni egyedul. Majdnem egy teljes ev telt el attol kezdve, hogy felallt es majdnem 8 honap attol kezdve, hogy szeket/puffot tologatva kozkekedett a lakasban, addig mig tenylegesen jarni kezdett...

A nagyobbik nagyon koran kezdett beszelni, a kisebbik az atlagnal korabban, de nem extremen.

De tobb gyereket ismerek, akik mar 10 honaposan onalloan jartak, tok normalisak 😀

Szoval nem feltetlen gond, ha tul gyorsan fejlodik egy gyerek. Nalunk meg raadasul a gyors kezdes utan belassult a fejlodes.

2016. okt. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4hósan már ült, 5 hósan mászott, 6 hósan felállt és kapaszkodva ment majd, 9 hósan már egyedül sétált.


Nem gond szerintem. Azt mondják ha gyorsan fejlődik így akkor lassabban fejlődik a beszéd.

2016. okt. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az en fiam 4 honaposan negykezlabazott, 6honaposan pont elkezdett szabalyosan maszni, majd aznap meg fel is allt kapaszkodva. Ulni 8 honapos kora korul kezdett, es csak 14 honaposan kezdett el jarni. 8 egesz honapon at tokeletesitette az allast, onalloan allast, kapaszkodva jarast stb.
2016. okt. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 5 hónaposan kúszott, majd épp betöltötte a 6-ot és mászott, kerek 7 hónaposan felállt, rá 2 hétre leült. Ő is stramm gyerek. Nekem mondta az orvos, hogy mivel nagy súlyú jobb lenne, ha minél később állna fel, de ez ellen nem lehet tenni semmit szerintem, egyelőre nem tűnik úgy, hogy bármi baja lenne tőle, remélem így is marad. Nagyon kíváncsi, mozgékony gyerek.
2016. nov. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!