Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek haton vagy az...

Szerintetek haton vagy az oldalan jobb altatni a babat?

Figyelt kérdés
Tanacstalan vagyok mert van aki azt mondja, hogy fektessem az oldalara, mert ha eves utan visszajon valami s haton fekszik meg is fulladhat.
2010. ápr. 27. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, igy igaz, oldalan a legjobb fektetni a babat.
2010. ápr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Erről eltérőek a vélemények. Én úgy voltam vele, hogy mindhárom pozícióban altatom: a korházban oldalt hozták vissza a fürdésből, amúgy hanyatt altatták. Így én is, ha kaja után raktam le, akkor oldalt altattam, ha kicsit később, akkor hanyatt. Hason is akartam, de első perctől fogva ordított hason. Összesen kétszer aludt hason, azt is azért, mert úgy aludt el a kezemben, és úgy tudtam lerakni.

De a fiam, ha hanyatt aludt, akkor is oldalra fordította a fejét. Úgyhogy nem értettem sosem, ezt a visszajön a büfi és nem tud kifolyni dolgot.

Szerintem úgy altasd, ahogy a babádnak jó!

2010. ápr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én nappal hason altattam éjszaka meg háton de háton sokat felkelt, felébresztette magát a csapkodással, úgyhogy éjjel is hason van. Mivel amúgy is kicsit kötött a csípője nem akartam, hogy elromoljon még jobban. Van légzésfigyelőnk.

Anita

2010. ápr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

Altasd úgy, ahogy kényelmes neki.

Nekem épp az ellenkező tapasztalatom volt: Ha háton aludtak és "hánytak egyet" közben, az a nyakukba folyt, fel se ébredtek, ha meg hason (bár ez nagyon ritka volt, mert nem szerették), akkor gyakorta vettem észre, hogy az egész arcukat betemeti a "trutyi", nekem ez veszélyesebbnek tűnt...

A kórházban azért fektetik oldalt őket, mert az első 24 órában kb. visszajön magzatvíz és máz, amit szülés közben nyeltek le, az nagyobb mennyiség is lehet, de ez a veszély egy napa alatt elmúlik, és oldalt fektetni hosszú távon azért nem annyira jó nekik...

Két gyermekes anyuka (első baba csak háton aludt, és extrém sokat bukott, alacsony súllyal született, és nem nagyon mozgott sokáig, nem lett semmi baja)

2010. ápr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk két hetes kora óta hason alszik csak!nálunk is csapkodott ijedtében (hangoktól)összerezzent és mindig felébresztette magát,és nagyon hasfájós is volt!

Hason éjjel 12 órát alszik,pedig már forog de akkor is aludni úgy szeret!Ha véletlen napközben a hátán,akkor mindig oldalra fordul és úgy alszik!

Tapasztald ki hogy alszik nyugodtabban és válaszd azt!

5 hós baba anyucija!

2010. ápr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%
Hason ! Oldalt lecsúszik ,a hátán fekve visszafolyhat ha bukik ... Altasd légzésfigyelővel a hasán !
2010. ápr. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Valoban elteroek a velemenyek, de koszi mindenkinek a valaszokat. Probalom ugy csinalni hogy neki is jo legyen s enis nyugodtan hajthassam le a fejem a parnara ejszaka :)
2010. ápr. 28. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!