Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak alszik a cicin, s...

Miért csak alszik a cicin, s nem eszik rendesen? Rendben van ez így?

Figyelt kérdés
Kislányom két hetes, egy hete jöttünk haza a kórházból. A kórházban sem szopizott még rendesen, de itthon is abból áll a nap, hogy cicizik, de csak nagyon keveset nyel, inkább alszik. Ébresztgetem, de semmi. Olyan is van, hogy egyáltalán nem akar cicizni, ha rajta múlna, órákig egy kortyot se enne. Mit tegyek?
2010. ápr. 27. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:

ne ébreszd föl. Ha elalszik rajta, vagy játszana vele,(később, máskor) vedd el tőle.

Elalszik, mert fáradt.

Ha éhes, enni fog.


a cici(kaja) nem játék.

2010. ápr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkor add neki, amikor ébren van rendesen. Ha ilyenkor is bealszik, egy kicsit lehet ébresztgetni, de ha így se megy, akkor el kell tőle venni. Ha éhes, akkor enni fog rendesen, de ne legyen az, hogy 10 percenként mellere teszed, mert akkor nem tanulja meg hogy cici= evés. majd szépen megtanulja hamar, hogy olyankor enni kell. az enyém is ilyen volt az elején.

persze ki kell zárni, hogy nincs e valami egyéb baja, ami miatt aluszékony.

2010. ápr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ez nálunk is probléma volt, aztán kiderült, hogy nem múlt el a kórházban előjött sárgaság. Csak a gyerekorvos elfelejtette közölni. Én még örültem is neki, hogy evés után milyen hamar elalszik, sőt többnyire evés közben, és 4-5 órákat képes volt aludni. Ébreszteni én sem tudtam, simogathattam, maszírozhattam, beszélhettem, semmi reakció nem volt. Aztán mikor fent volt, akkor tudott kiabálni a kajáért:) Ez nekünk kb. 4 hetes korára múlt el.Most 8 hetes, és már nincs ilyen problémánk.

Szerintem kérdezd meg a gyerekorvos, vagy a védőnőt, nehogy hasonló probléma legyen. Boldog babázást.

2010. ápr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bennem 2 kérdés merült fel: van tejed ? rendesen mellre tudod tenni? HA mindkettőre igen a válasz akkor lehet h. kisétkű a babád, vagy írtó jó a technikája. Próbáld lemérni mennyit eszik (szopi előtt és után mérlegre teszed). Ebből sokminden ki fog derülni. Ha nincs otthon mérleged, menj a védőnőhöz, mérd le, etesd meg és tedd újra a mérlegre.

Ha a mért eredmény a nullához közeli egész nap, akkor hívd fel a gyerekorvost.


Az is fontos kérdés, hogy gyarapszik-e a babád. Pl mióta otthon vagytok, 1 hét alatt mennyit gyarapodott?

Ha csökken a súlya netán, akkor orvos!

2010. ápr. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! A miénk is ilyen volt a sárgaság miatt. A nyakát kell hátul picit megmorzsolgatni evés közben, ha bealszik, mert különben nem eszik eleget, ha nem ébred fel. A kórházban mutatták a csecsemősök, és így sikerült kicsit több tejcsit belediktálni. Amikor már erre sem ébred, akkor valszeg jól lakott. Amúgy hamar elmúlt, kb. 1 hónap. Most már szépen eszik.
2010. ápr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!