Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött babák anyukái Ti...

Koraszülött babák anyukái Ti is éreztek/éreztetek így vagy csak én vagyok nagyon hülye?

Figyelt kérdés

Van egy tündéri kisfiam lassan 5 hónapos, 33. hétre született korababa.Az eszemmel fel tudom fogni, hogy neki nem kell még tudnia sok dolgot amit a többi normál időre született babának, (a korrigált korát kell nézni) mégis sokat sírok és fáj hogy le van maradva pl. a mozgásfejlődésben.Barátnőm időre szülte babáját, fiatalabb majdnem másfél hónappal mint az én kincsem, mégis több mindent tud.Nem irigykedek vagy ilyesmi, csak mérhetetlen szomorúságot érzek, akarva akaratlanul is összehasonlítgatom a többi babával a sajátomat.


Hogyan tudnék ezen túllendülni?Hogyan értessem meg sajátmagammal, hogy minden rendben van és ne örlődjek ilyen butaságokon, mindent meg fog tanulni, csak türelem kell?


Remélem tudtok belém egy kis lelket önteni.


Köszönöm



2016. okt. 30. 22:30
1 2
 1/15 anonim válasza:
62%
Hello. Én kora szülött vagyok. Nem tudom menni idővel születtem korábban. De 18 éves vagyok és semmivel sem kevesebb mint bárki más. Mondjuk én hamar elkezdtem járni és beszélni is. Az unokahugom 4 éves rendesen beszél. Az egyik ismerősöm fia 4 éves és egy szót nem tud kimondani. És még pelenkába kakál. És egyikőjük sem koraszülött. Az egyik barátom öccse már iskolába jár talán 1. Vagy másodikos és nem végzi el egyegyül a dolgát a wc ben. Amikor a 4 éves unoka húgom szinte teljesen önálló.
2016. okt. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak azzal foglalkozz, hogy adj meg neki minden lehetőséget, hogy fejlődhessen és behozza a lemaradást. Pár év múlva már nem is lesz feltétlenül nyoma, hogy kezdetben nehezen indult be :)
2016. okt. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

Most ezt ugye nem mondod komolyan? Nem akarlak letámadni, de valakinek fel kell ráznia!

Leírtad, hogy türelemmel képes lesz behozni az összes lemaradást, nem? Hát akkor gondolj erre! Mit szóljon egy olyan anya, amelyik lehet akármilyen türelmes semmit sem ér el vele, mert például a gyereke beteg? Ne azt nézd, hogy a másiknak mi van, hanem azt ami neked van! Örülj neki, és ne azon agyalj, milyen lehetne!

2016. okt. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiad NEM 5 hónapos. Hanem KORRIGÁLT 3 HÓNAPOS. Ezt verd a fejedbe és ha kérdezik mennyi idős, válaszold ezt. (És sza.rd le hogy az emberek többsége nem tudja ez mit jelent.) Neki annyit kell "tudnia" mint egy átlagos háromhónaposnak.


Ne haragudj hogy ezt írom, de ha ez neked ekkora lelki problémát okoz akkor kérj szaksegítséget mert szerintem ez már a szülés utáni depresszió határait súrolja.


Üdv,

28 hétre született, most 2 éves makkegészséges fiúk anyukája

2016. okt. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

2es vagyok! Azt kell mondjam, hogy 4esnek igaza van!!! Ez amolyan felesleges panaszkodás. A tipikus de másnak ilyen jó, meg olyan könnyű, nekem meg nem... Egy anyának úgy kell szeretnie a gyerekét, ahogy van. Nem is értem, hogy ha ránézel, hogyan tudsz még úgy gondolkodni, hogy hát igen, sajnos az enyém ezt se tud még, meg azt se tud...

Akár hiszed akár nem, a gyerek érzi és érezni fogja (hamarabb, mint gondolnád), ha csalódásként, kudarcként tekintesz rá, mert bezzeg az a másik gyerek....

Szedd össze magad és támogasd! Ha ez nem megy, az anyaság sem fog menni.

2016. okt. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem tekintek a gyermekemre kudarcként!Úgy gondolom, hogy azért fog el ez az èrzés mert "miattam lett koraszülött" hiszen egy olyan betegség alakult ki nálam ami miatt meg kellett születnie, életmentő császár volt.Úgy érzem, hogy én vagyok a bűnös amiért hátránnyal indul/indult az életben.5-ös "az anyaság sem fog menni" ....rohadtul lelket öntöttél belém 😢😢😢
2016. okt. 30. 23:26
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok. A kisfiad nem indul hátránnyal az életben. Tudtad hogy a koraszülött babák későbbi életükben is nagy küzdők lesznek, kitartó egyéniségek? :) Komolyan.

Azt továbbra is tartom hogy szaksegítségre lenne szükséged. Sajnos a PIC-eken nem megoldott a szülők pszichés támogatása, de ha rákérdezel biztosan tudnak ajánlani a témában jártas terapeutát. Hol született a kisfiad?

2016. okt. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz vagyok...ha te terhesség alatt nem ártottál annak a gyereknek, akkor felesleges az önvádaskodás. Most már itt van a gyereked, ráadásul nem is egy 2. trimeszterben megszületett gyerek, hanem azért közelebb a végéhez. Örülj neki, hogy megszülethetett. Hogy itt van veled és nem vesztetted el. Valószínűleg nem is lesz maradandó hátránya a dologból, feltéve, hogy hajlandó vagy tenni érte és utánajársz minden fejlesztésnek, támogatod stb...

Ha magadat hibáztatod, azzal a gyerek nem lesz előrébb, viszont a sajnálattal hátrébb lesz. Anyaként azt mondom kerekedj felül ezen a dolgon a gyereked érdekében. Azért írtam, hogy ha ez nem fog menni akkor az anyaság sem, mert a java küzdelem, feladat még csak ezután jön...majd oviban, iskolában stb....

2016. okt. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
mármint a 2es...
2016. okt. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

33. het egytalan nem nagyon korai, 23-24. het, na az a korai!

Tesom 34 hetre szuletett 33 eve es semmi baja, pedig akkor meg nem tartott itt a tudomany.

Orulj, hogy el, es egeszseges!

2016. okt. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!