Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek anyós ügyben? Már...

Mit tegyek anyós ügyben? Már teljesen ki vagyok készülve tőle.

Figyelt kérdés

Anyósom szeretné néhány napra elvinni 8 hós kislányomat.Ezzel nem is lenne baj,de nagyon önfejű.Mindig valami ennivalóval tömi.Már 4 hónapos kora óta,ha evett és a kicsi a közelében volt,mindig dugott valamit a szájába,és nem csak olyanokat,amit szabad lett volna.Állandóan figyelmeztetem,hogy hagyja ezt abba,de rám sem figyel.Múltkor mondtam neki,hogy nem viheti el,erre azt mondta,hogy majd elviszi kérdezés nélkül.

Egyszerűen nem bizom benne.Soha nem hallgat rám,mindig azt csinálja amit ő akar,de nekünk saját napirendünk van és az ételeket is lassan kóstoltatom vele.

Kérlek segítsetek!!!


2010. ápr. 27. 22:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hogyhogy elviszi kérdezés nélkül? Én megmondanám, hogy mivel a kicsinek saját napirendje van és ráadásul ő folyton olyannal etetné amit még nem eszik a baba, így egyedül nem viheti el. Sajnos ez nálunk is probléma lesz. De ebből nem engedek.
2010. ápr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért vihetné el néhány napra a kislányodat? Neki még egy darabig rád van szüksége, én semmiképpen nem engedném.
2010. ápr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerű a megoldás:

Nem engeded és kész! A te gyereked, te vagy az édesanyja, az a jó neki, amit te csinálsz! Ha nem bízol anyósodban, fenntartásaid vannak, nem lennél nyugodtan a pár nap alatt, így akkor ne engedd el! Én legalábbis így nem engedném!

2010. ápr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A gyermekrablast a torveny bunteti!
2010. ápr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia, esetleg a férjed nem tud jobban hatni rá? Ne legyen lelkiismeret furdalásod, ha legközelebb nem adod oda. Te szóltál többször, gondolom nem kérsz lehetetlent. Hogy szoktál vele beszélni? Halkan kéred és ha ellentmond nem szólsz, vagy nagyon erélyesen? Olyat pedig nem tehet, hogy egyszerűen elviszi! Mond meg neki, hogy ő a Ti gyereketek és vannak szabályok amiket igeni be kell tartania. Ha nem tetszik ennyi volt, akkor láthatja ha Ti is ott vagytok. Valószínűleg sokat segíteni, ha férjed melléd állna.
2010. ápr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én emiatt az egyetlen egy mondat miatt nem engedném el hozzá: Múltkor mondtam neki,hogy nem viheti el,erre azt mondta,hogy majd elviszi kérdezés nélkül.


Amúgy mama-párti vagyok, és nálunk is korán megszoktattuk a gyerekkel, hogy néha a mamák vigyáznak rá, de emiatt a mondatod miatt nem adnám oda anyósnak!

2010. ápr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg a párodat, hogy rendezze le az anyját mert ez nem így működik, hogy napokra elviszünk egy csecsemőt az anyja mellől mert úri kedvünk úgy tartja. Ez nem játék! Ilyet még nem is hallottam! És még azt sem értem, hogy neked nem baj, hogy napokra el akarja vinni? Még csak 8 hónapos!
2010. ápr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

8 hónaposan még nagyon kicsi ahhoz, hogy több napra elszakadjon tőled. Biztosan sírna és nyugtalan lenne, mert nem értené, hogy miért nem vagy mellette, miért van máshol, miért más a napirendje. Neked nem hiányozna?

Erre a problémára csak egy megoldás van: határozottan kell kiállnod a döntésed mellett. Ha ezt most nem teszed, később csak egyre rosszabb lesz. Kérd meg a férjedet, hogy ebben a "harcban" segítsen, ketten kell kiállnotok a babátok érdekeiért.

2010. ápr. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyosom hasonloan viselkedik.

Igy en meg 1 orara sem hagynam ra.

A leghosszabb ido amit 2esben egyutt voltak az max 2 perc volt amig pisiltem, mert oda meg sem vihetem magammal a babamat.

O is minden szarral szeretne tomni pl 7 hetesen csokinyullal hiszen husvet van.

Amikor mondtam, hogy nem akkor mondta, hogy majd megyek en boltba addig O megeteti es nem is tudom meg.

Az hogy elvigye az kizart, az meg, hogy tobb napra?!?!?

SOHA!!

En nem hagynam.

Nalunk sok ebbol a feszultseg, de a babam fontosabb.

Add neki valami olyat enni emire allergias lesz meg meg is halhat.

Ami ugye az en felelossgem lenne, hiszen en vagyok az anyukaja.SOHA NEM BOCSAJTANAM MEG MAGAMNAK!!NEKI MEG PLANE!!

2010. ápr. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogy hogy nem lenne azzal baj, hogy elvinné PÁR NAPRA???

Te odadnád? Most ne a rosszat nézd, ha tök jó fej lenne az anyósod, te odaadnád a gyerekedet pár napra???

Egy 8 hónaposnak az anyukája, apukája mellett a helye.

Engem annak idején legelőször a mamámékhoz 3 évesen vittek nyaralni, addig csak anyuékkal voltam, a tesómat úgyszintén 3 éves koráig senkinek nem adták oda pár napra...

2010. ápr. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!