Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek? Anyukám olvasással...

Mit tegyek? Anyukám olvasással zsarol, fenyeget. Teljesen ki vagyok készülve.

Figyelt kérdés

Tudom, érdekes helyzet. Le szeretném szögezni, világ életemben nem szerettem könyvet (kihangsúlyozom, könyvet.) olvasni. Újságot, képregényeket, valamint interneten akár hosszú, gyakran idegen nyelvű dolgokat is szoktam, méghozzá rendszeresen. Szüleim pedig olyan emberek, akik azt vallják, hogy olyan ember nincs, aki utálja a könyveket, és ezt akarják velem is elhitetni.


Anyám mai napon reggel pedig olyanokat vágott a fejemhez, hogy műveletlen, bunkó buta ember vagyok. Semmi szókincsem nincsen. És mindezt azért, mert nem olvasok, könyvet. Most pedig fenyeget, zsarol vele. Bármit kérek, arra jutunk, hogy ő semmit nem hajlandó csinálni nekem, ha nem olvasok. Édes istenem, valaki mondja meg, hogy ez miért jó neki... T_T A legnagyobb baj az, hogy szükségem lenne két héten belül 5000 forintra. Három Rejtő Jenő lenne az ára. Én komolyan mondom, bármire kapható vagyok. Házimunka, segítség, stb. Szerintem egy "normális" (félreértés ne essék, nagyon szeretem anyukámat.) szülő ezt kérné a gyerekétől. Mit tehetnék?


Egyébként most tényleg, nem lehet azt mondani, hogy életemben nem volt a kezemben könyv. Ez hazugság. Alapból úgy lettem nevelve, hogy olvasni KELL. Gyerekkoromban kaptam gyönyörű, képes mesekönyveket, úgy álltam hozzá, hogy de jó buli lesz olvasni, és hogy milyen jó dolog. Először félhangosan dolgoztam fel őket. Utána szóltak, hogy ez így bizony nem lesz jó kislányom, magamban szövegeljek. Aztán már képek sem voltak benne, egyre inkább a fantáziámra kellett hagyatkoznom, amit világ életemben elismertem, hogy nagyon gyenge. Most már eljutottam addig, hogyha a kezembe adnak egy könyvet, akármennyire is szimpatikus a számomra, viszolygok. Olvasás közben mindig máson jár az agyam. Nem tudnám elmondani az utolsó tíz oldal tartalmát, mert nem vagyok képes figyelni a történetre, elkalandoznak más felé a gondolataim, akaratom ellenére is. Vissza kell lapoznom, folyamatosan. Borzalmas, és idegesítő, az a véleményem, hogy na ez az igazi időpocsékolás. Olyas valamit csinálni, amit nem élvezek, gondolkodni kell rajta, szenvedni vele. Számomra talál rosszabb is, mint a tanulás. Főleg ha erőltetik.


Nem azért mondom, de van egy könyv, amit szívesen a kezeim közé kapnék. Pontosan 5000 forintba kerülhet. ^^ Nem tudom, hogy elolvasnám-e, de barátaim körében alapmű, és nekem is illene, hogy meglegyen. Ott virít rajta a hatalmas tizennyolcas karika, bezony. És irgalmatlanul vastag is. [link] Na, és akkor ehhez mit szólna anyukám? Kb. azt mondaná, hogy "menj a fenébe kislányom." Hát igen, még meg is szabják, hogy mit szabad olvasnom. Szépirodalom, mi... Blöh.


Még egy utolsó megjegyzés. Az egyik legjobb barátom is ugyanúgy van az olvasással mint én. Nála intelligensebb embert aligha ismerek. Tehát a nagy kérdés. Hogyan tudnám jobb útra téríteni anyukámat? L/15


2011. aug. 16. 15:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nyugodtan elolvashatsz pár könyvet...Nem kell ezt túl ragozni...Ha ez az ára..Én örülnék ha 5000 ft-ért csak 3 könyvet kéne elolvasnom:)Majd rájössz, hogy ennél mennyivel nehezebben lehet pénzt szerezni...
2011. aug. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
98%

Amit most leírok neked, azt úgy írom, hogy doktori iskolába járok, és az olvasást, fogalmazást kutatom.

Nos, Magyarországon az olvasás a szépirodalmi szövegek olvasását jelenti. Anyukád ezen nőtt fel, neki is a könyv, mégpedig a szépirodalom olvasása jelenti az olvasást. Nyugaton minden olvasás, az is, amikor egy receptet olvasol az interneten, vagy a haverok facebook postjait. A lényeg a szövegértés.

Az embernek viszont meg kell tanulnia könyvet olvasni. Az baj, ha nem bírod megjegyezni az utolsó tíz oldal tartalmát sem... Ha utálod a szépirodalmat, akkor köss kompromisszumot: ne Rejtőt kelljen olvasnod, hanem valami ismeretterjesztőt. Ha a hosszukat utálod a könyveknek, akkor kérd, hogy novelláskötetet olvashass. Nagyon jók vannak, lehet, Darvasi tetszene neked...

2011. aug. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó, nem azért, de ezeket az embereket úgy hívják funkcionális analfabéták- akik nem képesek elolvasni egy szépirodalmi művet. És szégyen nyugaton a közoktatás ellenére, az analfabétizmus egy afrikai ország szintjéhez közelít. Persze lehet példálózni, egy afrikai országban olvasni sem tudnak az emberek és mi van. De ne lefele süllyedjünk és ne arról vegyünk példát.


Kérdező anyukádnak nyilván igaza van, a művelt szó rokonértelmű szava az olvasott. Művelt, intelligens ember nem lehet az, aki nem olvas. A barátod max nálad intelligensebb, de egy olyan ember mellett, aki több ezer szépirodalmi művet elolvasott már, sehol nem lenne.


Analfabéta vagy, ergo műveletlen, buta ember. Anyukádnak igaza van, és abban is, hogy próbál segíteni.Hiszen ki másnak lenne ez fontos.

De egyébként ne foglalkozz vele, a mai világ az ilyeneké, mint te. Egyetlen művelt, olvasott hírességet sem tudnék mondani. Illetve tudnék, de azokról úgysem hallottál.

2011. aug. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%

Ja és Rejtő nem szépirodalom, hanem igényes ponyva.

Úgyhogy anyukád, igazán ne vár el sokat. Egy ponyvaregényt na jó, hármat. Lehetett volna Oscar Wilde, Shakespeare, Mikszáth vagy Jókai is.

2011. aug. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 jokepĂź86 ***** válasza:
96%
Szia. Hidd el hogy anyukád csak a javadat akarja, fogadj szót neki. Ha szereted akkor szót fogadsz neki. Később meghálálod neki.
2011. aug. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
97%

"Három Rejtő Jenő lenne az ára. "


Ó, azt hittem a Háború és békét akarja veled elolvastatni. 3 Rejtőt nem bírsz ki????

2011. aug. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%

Ha a kezdbe nyomnának egy Stephen Kinget nem bírnád letenni szerintem (olyan krimi-horror történeteket írt).


Annyira nehéz lenne olvasni? Lehet hogy egy könyv érettségi tétel is lesz. És az a könyv több mint 300 oldalas.


De 3 rejtő jenőt nem tudsz elolvasni? :D

2011. aug. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
A könyvet kérd el valamelyik barátodtól. Egyébként nem értem, minek kell erőltetni valami olyat, amit nem szeretsz. Így csak méginkább utálni fogod, mert kötelességednek érzed... Szerintem ne törődj anyuddal, olvass olyat, ami neked tetszik, úgyis szélesedik még az érdeklődési köröd, aztán lehet, hogy egyszer magadtól fogod azt a három Rejtő könyvet elolvasni :) (Amúgy hallottam a könyvről, amit belinkeltél, állítólag tényleg elég brutális. Nem tudom, hogy hogy van felépítve, de a történet alapján komoly lélektani folyamatokat is végigkövethetnénk benne, szóval még tanulni is tudsz belőle - az emberekről.)
2011. aug. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%
A funkcionális analfabétizmus az, amikor nem érti az olvasott szöveget, csak olvas. Nem a szépirodalmat nem érti, hanem az írott szöveget. Tök mindegy, hogy milyet.
2011. aug. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen megértem kérdező amit írtál, én is pont így vagyok az olvasással, ahogy te.Újságokat szeretek olvasni (pl. Mindennapi pszichológia, Psziché meg ilyenek), a neten is sokat olvasok sok mindenről, na de könyvet... Annyiból jó nekem, hogy nekem anyukám is utál olvasni így ő nem erőlteti, de a mamám állandóan ezzel nyaggat. Egyszerűen annyira nem kötnek le azok a történetek, hogy olvasok, olvasok és egyszer csak azon veszem észre magam, hogy már rég nem is arra figyelek.

-Meg egyébként is, az olvasás lényege az lenne, hogy ez is egy szórakozási forma, ugyan úgy, mint például a zenehallgatás, filmnézés, számítógépezés, stb., és ne mondja már meg senki, hogy te mivel szórakozz, ha egyszer azt csak te tudod eldönteni, hogy te mitől érzed jól magad.

-Így is van elég kötelező dolog az életben, ott a suli, munka, tanulás, takarítás, az életnek pedig nem az a lényege, hogy folyton csak kötelező, untató dolgokat csinálj, hanem az is, hogy néha azért érezd jól magad.

-Le merném fogadni, hogy anyukád meg azt a zenestílust nem szereti amit te, pedig meg kellene mondanod neki, hogy pedig hallgatnia kell, mert 5 másodperc zenehallgatás után már elkezdenek agysejtek termelődni, és anyukád érdekében te azt akarod, hogy ő még okosabb legyen.

Ezeket mondd el neki nyugodtan. Egyébként az írásod alapján is úgy tűnik, hogy értelmes vagy, szóval szerintem nem vagy rászorulva arra, hogy ilyen módon művelődj. Semmi értelmét nem látom az olvasásnak, ha egyszer nem élvezed.

Szóval szerintem mondd el ezeket az érveket, hátha megérti, bár nem sok esélyt látok rá.

Annyit tudnék mondani, hogy ha továbbra is azzal zsarol, hogy olvasnod kell, akkor menj bele, és mondd azt neki hogy elolvastad, és nézz utána a neten, hogy röviden miről szól, ha esetleg még ki is akarná kérdezni.

Remélem tudtam segíteni!

2011. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!