Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lakótelepi anyukák! Ti nem...

Lakótelepi anyukák! Ti nem féltitek a gyerekeiteket a kutyáktól?

Figyelt kérdés
Mifelénk állandóan póráz nélkül sétáltatják a kutyákat,mert hát nekik is kell a mozgás.(Bár személy szerint nem értem,hogy miért kell nagytestű kutyát beszorítani 50 nm-re).Nem a pincsikről,meg egyéb apróbb kutyákról beszélek,hanem bulldogok,boxerek,németjuhászok,stb.Gyakran csak látom hogy szaladgál a kutya,a gazdáját meg csak keresgélem,hogy merre lehet.Még csak kocsiban ül a babám,de így is féltem.Mi lesz,ha elindul és mondjuk az egyik kutya nekimegy.Tudom,idomítás kérdése,de az ösztön benne van és nem minden gazdi neveli rendesen a kutyáját.Pl fejbe találják egy labdával a kutyát,az megijed és olyat produkál amit előtte nem.Túl parázom?
2010. ápr. 28. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Nem parázod túl szerintem. Én is sokat figyelem a kutyákat, hogy hol a gazdi. Vagy ha a közelben van, ér-e az valamit, ha egyszer nincs póráz a kutyán. Bár a babám még fekszik a kocsiban, de mindig attól tartok, "rávetődik" a kocsira egy kutya. Sajnos előfordulhat, hogy megzavarja valami. Annyira azért nem idomított a házi kedvencek 99%-a, szerintem, hogy a gazda tutira vissza tudja hívni.

Szóval nagyon figyelek. Nem tudom, hogy elrántanám-e a kocsit vagy belerúgnék a kutyába. (Amúgy imádom a kutyákat, ezért nincs nekünk 35 nm-en, mert az kínzás. Felettünk ekkora lakásban dán dogot tartottak!!!). Arra szoktam gondolni, hogy még nem hallottam olyat, hogy babakocsira támadt egy kutya. Bosszantó, hogy hiába vannak helyi rendeletek a pórázról, szájkosárról, a gazdikat nem érdekli és nem is büntetik őket. :-(

2010. ápr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

Képzeljétek egy dán dognak kicsi a mozgás igénye, és van pl egy foxi aki kb 10 kg és neki meg hatalmas! Szóval a mérettől semmi nem függ. Jó gazda mellett a kutya bárhol elél. Manapság divat bent tartani akkor is ha kert van, és pont a komoly kutyásoknál. Csak tudjék mit csinálnak.

Amúgy szerintem vegyél valami spay-t, az jobb mintha belerúgnál (én nagyon kutyás vagyok de ki nem állhatom ha valamelyik kutya odajön a kutyámhoz amikor én nem akarom). És persze a gyereknek is meg kell tanítani hogy nem mehet a kutyákhoz. Szerintem a buldogtól meg a boxertől nem kell félni, normális esetben végtelenül barátságos kutyák. De ha nagyon nem tetszik akkor inkább fordulj másfelé ha jön egy kutya.

2010. ápr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
És még kedves első. Szerintem majd akkor szabják meg hogy mit csináljunk a kutyával ha ők megadják a feltételeket. Gondolok itt: én nagyvárosban lakom, 1 azaz egy darab kutyafuttatóról tudok! Nos ha én a város másik végében lakom és nem tudom odamenni akkor nem lehet ezért kutyám vagy éljen egész életében pórázon meg szájkosáron. Hozzáteszem játszótér egy csomó van, tuti modern, eu-s, körülkerített... De mit szólna pl egy ember vagy egy kisgyerek ha pl egész életében csak babakocsiban közlekedhetne és csak egy játszótéren rohangálhatna, az is mindig ugyanaz lenne. Hát szerintem meg lehet érteni a kutyásokat is. Nincs egy darab kuka ahova az ürüléket lehetne dobni, illetve sokan nem hajlandók elfogadni a kutyásokat. Hát így ne várjanak csodát. Más országokban ez mind természetges. Nem kéne lenézni a kutyásokat és lehetetlen rendeleteket alkotni, mivel a lakosság elég nagy részét teszik ki...
2010. ápr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az előzővel, csak annyiban, hogy tényleg a gyereket kell megtanítani, hogy ne menjen oda a kutyához, vagy legalább kérdezze meg a gazdit, hogy megsimogathatja-e. Az én 3 évesemet erre szeretném nevelni, eddig nem nagy sikerrel. Imádja a kutyákat és egyáltalán nem fél tőlük, még akkor sem ha pl kerítés másik oldalán veszettül ugatnak. Szóval én emiatt féltem a gyereket, mert nincs veszélyérzete. De azt sem tartom jó megoldásnak, ha állandóan azt hangsúlyozzák a gyereknek, hogy vigyázz, mert megharap, mert akkor minden kutyától félni fog, ráadásul a kutyák ezt megérzik.

Egyébként eddig csak 1 negatív élményem volt. Horvátországban egy olasz nyanya kis pincsije támadt rá az akkor még éppencsak járni tudó babámra. Mert persze a gyerek odament én meg hagytam, mert gondoltam, hogy "szobakutya", mit árthat.Nem nyúlt hozzá,csak közelített felé, a kutya meg rázendített. Aztán meg egy kezénél fogva emeltem fel a gyereket, szerencsére a kutya nem tudott túl nagyot ugrani. A nyanya meg jól rámförmedt olaszul, de hát ki a fene gondolta arról a kis kutyáról, hogy így reagál. Azóta tudom, hogy vannak kutyák, akik kifejezetten utálják a gyerekeket. De miért?

2010. ápr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom miben kell egyetérteni, hiszen ez nem vélemény kérdése hogy mennyire bajban vannak a kutyások és hátrányos helyzetben. Ez tény. Én sem őket védem hogy nyugodtan szaladgáljanak egyedül a kutyák de őszintén mit tud tenni azon kívül mint hogy magukra vigyáz? Nekem nagyon más nem jutott eszembe. Én elkergetem őket, kikerülöm őket de olyan semmit nem tudok tenni amitől ők jobban fognak figyelni a kutyájukra.

Amúgy szerintem nem a kisgyereket utálja hanem egyszerűen csak az idegeneket. Meg hát egy kisgyerek hangos, kiabál, hadonászik, ezt a kutyák nem szeretik. Érzik hogy ő még "kölyök", és azok legalul vannak, rendre lehet őket rakni ha nem tetszik valami. Az a szobakutya valószínűleg el volt kényeztetve, félt meg minden. Valójában a kicsi kutyák sokkal agresszívabbak mert nem tekintik fontosnak hogy megneveljék őket mert azt hiszik lehet velük babázni.

2010. ápr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nos, szerintem ez az alap, hogy póráz meg szájkosár van. Nekem mindig is volt kutyám, amíg kertesben laktunk, szóval megértem a kutyásokat. De soha nem vittem ki póráz nélkül, pedig nagyon szelíd és pici kutyusaink voltak. Tudom, hogy nincs kint zacskó meg kuka, de ez nem ok arra, hogy ottmaradjon a kutya nyoma az utcán.

Szóval nem vagyok a kutyások ellen egyáltalán, alig várom, hogy nekem is újra legyen kutyám. Csak van néhány felelőtlen ember, aki szerintem nem vigyáz igazán a kutyájára az utcán. Ennyi és féltem a picimet.

2010. ápr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!