Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aludj jól gyermekem módszert...

Aludj jól gyermekem módszert alkalmazom 9 hós kisfiamnál, de ha bemegyek hozzá, csak még erősebben rákezd a sírásra és még inkább nem akarja abba hagyni. Ez mindenkinél így van?

Figyelt kérdés
Lehet h inkább rá kellene hagynom, akkor hamarabb befejezi? de ez olyan kegyetlenségnek tűnik.
2010. ápr. 28. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha már elkezdted ne hagyd abba,nem szabad. Az enyém is sírt, ha bementem akkor is, aztán csak meglett az eredménye, 3 nap kellett hozzá és azóta átalussza az éjszakát. Kitartás!
2010. ápr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bár nem ismerem ezt a módszert, én nem hagynám rá, nekem sem lenne szívem hozzá..ráadásul egy kisbabának szeretet és törődés kell, a tudatos és a következetes nevelés szerintem csak későbbi életszakaszban szükséges igazán.
2010. ápr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi hét hónaposan kezdtük. Nekem bemennem nem kellett (egy szobában alszunk), de nem csak hogy odamentem, hanem felvettem, kézben megnyugtattam, és úgy tettem vissza az ágyába. Ebben a pillanatban sajnos erősebben kezdett sírni, mint, előtte. Viszont nekünk csak egy nagyon nehéz és egy közepesen nehéz éjszakánk volt, a harmadiktól átaludta.
2010. ápr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket, csak nálunk már 1 órája járkálok be hozzá, már arra gondoltam h az tartja ébren h bemegyek hozzá. muszáj kitartanom, ez az ő érdeke is, úgy gondolom.
2010. ápr. 28. 13:45
 5/10 A kérdező kommentje:
és az hány napba telt, amíg nem borította ki a lefektetés?
2010. ápr. 28. 13:46
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
harmadik vagyok, nálunk a lefektetés sosem borította ki (miután már nem volt hasfájós), mindig letesszük, és egyedül elalszik. Ha nagyon nyűgös, még egyszer mellre teszem, és aztán alszik el. Nálunk az volt a gond, hogy az alvás éber fázisába érve megébredt, és csak cicivel aludt vissza, pedig nem volt éhes, mert hármat kortyolt, vagy kettőt, viszont olyan is volt már, hogy húsz percenként tette mindezt. Mivel van egy nagyobb gyerekem is, már nem bírtam, ezért vágtunk bele, utólag nagyon megérte! Pedig én is ki vagyok akadva a sírástól...
2010. ápr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Engem most le fognak pontozni, de nem baj, szerencsére nem zavar :). Én is az aludj jól gyermekem-mel kezdtem, ezt csináltam 2 hétig, volt, hogy 15x mentem be, mindig több percet hagyva szünetnek, nem vált be. Aztán a Suttogó-t olvastam, az abban leírt praktikákat is bevetettem, az sem vált be. Aztán gondoltam mindegy, megszoptatom, nem baj, hát ha felkel és sír, majd attól visszaalszik. Az eredmény az lett, hogy elkezdett egyre gyakrabban felsírni, és egy idő után 8x kelt fel éjszaka, úgy nagyjából óránként. Eltelt a próbálkozásokkal 3 kerek hónap, fél éves korától 9 hónapos koráig! Akkor azt mondtam, elég, már élő halott voltam, magunk közé is próbáltuk tenni, az sem volt jó, semmi sem segített, így nagyon kegyetlen anyukaként hagytam, üvöltsön!!!! Mi kint sírtunk a párommal a konyhában, kisfiam bent a szobában. 1 hétig tartott, az első éjszaka 3 órát sírt egyhuzamban, második éjszaka kb. másfelet, és ez így rövidült, az utolsó két éjszaka az egy hétből már csak pár perceket, azóta átalussza az éjszakát. Voltunk vele alváscenterben is, ott azt mondták, 1 éves kor alatt magára lehet hagyni, hogy sírjon, ha nem látunk más megoldást, 1 éves kor felett tilos, mert akkor már súlyosan sérülhetnek lelkileg.

Bár bevált volna bármi más, Isten látja lelkem, mindent megpróbáltam, de nálunk csak ez segített :(

Sok sikert, remélem szerencsésebb leszel, vagy kitartóbb, bár úgy érzem, 3 hónap elég kitartás..

2010. ápr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
miért akarod alkalmazni? biztos olyan nagy a baj hoyg így kell kínozni. hátha meg lehet valahogy máshogy is oldani. nekünk enélkül is sikerült.
2010. ápr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!azért alkalmazom mert szerintem az ő érdeke is h megtanuljon egyedül aludni, ha már jár még nehezebb lesz. aki hagyta sírni,őt is megértem, egy idő után tényleg nincs más.
2010. ápr. 28. 15:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Én soha nem hagyom sírni, próbáltuk ezt a módszert mi is de már szinte önkívületi állapotba került. nála ez nem jött be. én inkább sétálok vele a vállamon 5 percig és már alszik is és nem hagytam magára.Végig alussza az éjszakát.3 hós kislány anyukája
2010. ápr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!