Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit vennél még rászoruló...

Mit vennél még rászoruló jelenleg otthon nélküli babának?

Figyelt kérdés

Hétvégén látogatunk meg egy rokon kisbabás családot. Szülők meló nélkül kis ideje,nagyszülők befogadták őket,de szinte semmire nem telik.

6 hónapos a pici,kb etetik amivel tudják, 2 hónapja eszi ami van.

Neki gondoltam vinni mindenfélét.

Vettem bébiételeket,kölesgolyót bulátát, popsitörlőt pelust, fürdetőt,kis játékot. Majd gyümiket akarok még.

Ruhája van sok azt tudom.

Milyen gyümit ehet ekkora baba? Bár ehet nem ehet adnak neki mindent kenyér felvágott,stb.

Gyümire biztos nem telik,banánt gondoltam almát. Mi van most a bolta amit vehetek?

Pénzt nem adnék,cigiznek is,arra telik,azt nem támogatom,inkább a picinek megvenném amit gondolok.


2016. nov. 7. 19:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

De rendes vagy!

Sutotok, tejpep, korte, Hipp tea.

2016. nov. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
De hülye vagyok,zöldségben nem is gondolkodtam.
2016. nov. 7. 20:05
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Tápszer
2016. nov. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
alma, banán, őszibarack, sütőtök, répa, krumpli, cukkini, brokkoli,csirkemell(ha húsban is gondolkodsz)
2016. nov. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobban jársz, ha bébiételt, vagy tápszert viszel, az tovább eláll, a gyümölcs-zöldség pár nap alatt megromlik, egy pici baba nem eszik annyit. Előttem írták a babateát is, az is jó.
2016. nov. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Nem tápszeres 2 hónapos kora óta,1-2 doboz tápszer nem tudom mire lenne jó. Hosszú távon nem akarom szponzorálni őket.

Bébiételt azért vettem hogy az eláll,gyümölcsöt zöldséget 1-2 kilót max megeszik ők.

Őszibarack ilyenkor? Hol?? Még magamnak se venném meg ha árulnak egyáltalán nem konzervben.(egyrészt irtó draga másrészt mivel kezelik hogy ilyenkor kaphato?)

2016. nov. 7. 20:50
 7/26 anonim ***** válasza:
91%

2 hónapos kora óta nem kap tápszert??

Hát bocs, de leginkább az használna, ha rájuk hívnád a gyivit. Szegény gyerek.

2016. nov. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Szóval összefoglalva: 2 hónapos kora óta nem kap tápszert. Most 6 hónapos, kenyérrel felvágottal etetik. Szülők nem dolgoznak, gyakorlatilag hajléktalanok, és cigiznek.


Azt hiszem annak a babának az lenne a legjobb, ha kiemelnék a családból, és esélyt kaphatna egy normális életre.

Gonoszságnak tűnhet, de hosszútávon valóban az lenne a jó, ha a gyerekvédelem sűrűn rájuk nézne.


Miért szaporodhat minden felelőtlen h.lye????

2016. nov. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Védőnő jár hozzájuk,nem veszik el a babát,melegben van,komfortos házban,ha nem is neki valót de kap enni,nem sovány baba.

Sajnos a semmire született,ahogy fog majd a többi is mert védekezni drága.

Véleményem megvan nekem is,de bele nem szólok,nem az én dolgom. Csak a picit sajnálom.

2016. nov. 7. 21:53
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

név nélkül jelentheted egy lakcímet kell mondani, hogy mi az alap probléma és mennyi idős a baba. Nem mondjuk meg soha, kitől jött a jelzés, de ha csak telefonon jelzed és nem mutatkozol be, le vagy feddve. Szólni kell, nehogy baj legyen! Nagyon jólelkű, hogy most viszel nekik, de nem nevelheted te anyagilag azt a kicsit. Ki tudja, lehet olyan a helyzet, hogy segíteni is tudna az ottani gyerekjólétis, csomagokkal, esetleg átmeneti segéllyel, stb.

Ha valami baj történne, és te tudtad, hidd el, nem akarod azt érezni... sokszor látunk ilyet, ahol a szomszéd hallott ezt-ezt de nem jelezte, nem az ő dolga, nem akart beleszólni, aztán nekünk sírt, mikor kiderült, hogy azért üvölt a pici olyan sokat, mert az anyuka ha bepisil, ráülteti a forró konvektorra (vagy hogy is hívják)


kérlek, ha csak névtelenül is, de jelezz!!!


egy gyerekjólétis

2016. nov. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!