Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor késő hogy elkezdjen...

Mikor késő hogy elkezdjen beszélni a baba?

Figyelt kérdés
Most 21 hónapos a lányom ès kb. 10-15 szavat használ.Utánozza az állathangokat de inkabb babanyelven kèr ès mutogat.Nagyon aggodok, mindenki nyugtat a környezetemben, de csak aggodok miatta.:( Megèrt mindent, ha kèrek valamit odahozza de nem beszèl csak inkább gügyög .
2016. nov. 8. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Már rég beszél... te miről beszélsz?
2016. nov. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ugy èrtem hogy pár szavat használ. Nem várom mèg hogy mondatokat mondjon. :)
2016. nov. 8. 11:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Totál normális a korához képest, én lányom pont itt tartott 21 hósan kb. 2 éves korától nagyon beindult, 2,5 éves korától komolyan mondom egész nap beszél, jó hosszú mondatokat mond. Ne aggódj!
2016. nov. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmi okod aggodalomra!! Nyugi!

Egy gyereknek atlag 2 eves koraban kell tudnia beszelni, persze még akkor sem folyekonyan, ahogy mi, csak rovidebb mondatokban, a maga nyelven. Teljesen normalis, hogy nem artikulal még szepen, nem formalja szepen a szavakat, esetleg rosszul mond ezt-azt, nem is varhato el toluk, hogy tokeletes legyen a kiejtesuk, hisz ok most tanuljak a nyelvet :-)

Az en kislanyom is 2 evesen kezdett el tobb mindent mondani, par napig nem voltam vele, amig a kisteso szuletett, hazajottem es napok alatti is rengeteget fejlodott.

Vedd kicsit lazabban a dolgot, gondolom elso gyerkoc, de hidd el, akkor lenne baj, ha egyetlen egy szot sem mondana!

2016. nov. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Apám logopédus (is), így az első szavaknál kikérdeztem, hogy mit meddig.

Bármilyen értékelhető, táviratszerű beszéd (pl. A cica ül.), tiszta kiejtés nélkül: 3 éves kor

Ejtési hiba nélküli beszéd, legalább két tagmondatos mondatok, kérdőszavak, viszonyszavak nagy részének ismerete és adekvát használata: 5 éves kor.


A leghosszabban megmaradó "ejtési hiba" az R hang J vagy L hanggal helyettesítése, ezt 5 éves korra "illik" elhagyni. Ha bármilyen egyéb ejtési hiba van, akkor az lehet akár a beszédhez kapcsolódó szervek anatómiai hibája (nyúlszáj, fogsor hibája, stb.), vagy rossz környezeti hatás. Ha egy kisgyerekhez többnyire gügyögve vagy pöszén beszélnek, akkor ő is így tanulja meg, lásd "jajj de ajanyosz babcika vad!" - vannak, akik cukik akarnak lenni, de közben a gyereknek tanítanak rossz ejtést.

2016. nov. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató szavakat.Igen első gyerek. :) Nem is aggódtam túl a dolgokat eddig, de mióta többen is rákèrdeztek hogy mèg nem beszèl, elgondolkodtam hogy lehet kène aggógjak. Tudom hogy minden gyerek más ütemben fejlődik, mi a járást kèsőbb kesztük lehet a beszèd is kèsőbb indul be ès akkor majd hallgathatom egèsz nap.:)
2016. nov. 8. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!