Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti haragszotok, ha egy másik...

Ti haragszotok, ha egy másik kicsi bántja a babátokat?

Figyelt kérdés
Ringatón voltunk 1,5 éves lányommal, aki egyáltalán nem agresszív, nem szokott bántani másokat. Ott volt a többi gyerekkel a szőnyegen, amikor arra mászott egy baba (fl ves vagy idősebb) és nem igazán értem miért, de belekapott az arcába. Megcsípte és bár tegnap vágtam pont a körmét, szegénynek végig látszott egy elég hosszú karmolás utána az arcán. Természetesen amikor történt azonnal odamentem és mondtam a lányomnak, hogy ez csúnya dolog volt, nem szabad... stb. De utána az anyukán végig éreztem, mintha haragudna ránk. Tényleg sajnáltam a kisfiút, mert eléggé látszott az arcán, de sajnos ekkora gyerekeknél előfordul. Pont visszaemlékeztem, mikor mi elkezdtünk járni 8 hónaposan, egy kislány megtépte a lányom haját. Szóval én ennek nem kerítek akkora feneket, ilyen korban még csak tanulják, hogy mit szabad, mit nem. Vagy ti is haragszotok ilyen helyzetben? Nekem nagyon rossz érzés volt.
2016. nov. 8. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem, az ilyen kicsikre nem haragszom, és általában tényleg úgy van, h jön anyuka vagy apuka és rászól, mint ahogy én is az enyémre, ha olyat tesz, amit nem szabad.
2016. nov. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ebben az esetben nem, bár azért nem simogatnám meg a buksiját. De gondolom egyértelmű volt, hogy nem fájdalom okozással csinálta. Ha direkt bántaná valaki, na arra megharagudnék. Illetve ha anyuka nem kezeli megfelelően a helyzetet, de akkor nem is a gyerekre, hanem a szülőre.
2016. nov. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Én nem haragudnék.. Kire haragudjak? Anyukára? (Ez esetben rád) aki egyáltalán nem tehet az esetről? Nem voltál közvetlen mellette,nem tarthatod pórázon stb.. Vagy a babára? Illetve a kisgyerekre? Akinek aztán baromi sok fingja van arról, hogy mit szabad és mit nem,1,5évesen?!


Pl:

B.nőm fia 7 hónapos, lányom 2 éves.

A kislányom volt, hogy nagyon szeretni akarta a kicsi lábát és hááát igen erőősen simogatta:) Tulajdonképpen semmi rosszindulat nem volt benne..Csak szeretni akarta. Vagy a pici amikor konkrétan belecsimpaszkodik a lányom hajába és kitép egy adagot belöle?:)

Nem-nem haragszunk egymásra az anyukával:D

Ez ilyen! Nem tudunk mindent kivédeni. Gyerekek.

Nem lehetünk ott minden másodpercben mellette.. Ezt nem lehet,azt nem lehet... Áhh.. Amúgy mivel írod, hogy nem agresszív amúgy nem is számíthattál rá! Ne ostromold magad!

Fordított esetben nem haragudnék. Előfordul! Níilván elmondanám a kislányomnak,hogy ez csúnya dolog,kisbabákra vigyázunk, anyukától bocsánatot kérnék és téma lezárva. Ha én lennék a fél éves anyuja válaszként csak annyit mondtam volna: Ugyan semmi gond,megedződik legalább. Mert baja biztosan nem lesz.

Lehet én a lazább anyák fajtájából származok :)

De én már el is felejtettem volna....

2016. nov. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem haragszom. Csak az anyukára haragudnék, ha nem csinál semmit. De nálatok ez is rendben volt.
2016. nov. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Ez a helyzet így történhetett a legjobban hogy elnézést kértél, tényleg nem lehet megakadályozni az ilyen szitukat sajna. A gyerekre, ha pici, nem tudja, mit csinál, nem lehet ilyenkor haragudni, ha a felnőtt bocsánatot kér, akkor biztosan teljes mértéken elszállna a haragom, nekünk is volt így, az anyuka rögtön jött elnézést kérni, a gyerekek azóta már nagyok, barátok, anyukával mi is sokat beszélgetünk. Amikor a gyerek már 5-6 évesen, tudatosan csinál ilyet, arra tudok haragudni, főleg az az utána még kinevetős fajta, vagy ha a szülő csak legyint egyet és magasról tesz rá, ott elgurul a gyógyszerem.
2016. nov. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ugyan azt gondolom mint a 4es. Előfordul, még nem érti hogy ez fáj a másiknak. Csak abban az esetben haragudnék, ha az anyuka nem menne oda elmagyarázni. De akkor sem a gyerekre...
2016. nov. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kislányomat szintén Ringatón hátulról teljes erővel hátbaverte egy 2 év körüli kisfiú. Anyuka újszülött babával ült, amíg a két nagyobb fia randalírozott, nagyon rosszak voltak, tudtam, hogy az enyémet fogja előbb-utóbb betalálni valamelyik. Nagyon ciki volt, mert nem sok hiányzott, hogy én is sírva fakadjak a gyerekkel. Igen, és haragudtam az anyukára. Tudom, hogy sok gyereknek van ilyen időszaka, hogy bánt másokat, de ilyenkor nem kéne közösségbe vinni, főleg akkor, ha nem is tud a nyomában lenni a pici miatt. Ha véletlen bánt a gyerekem valakit, azt megértem, bár az enyém nem szokott, de ezeken már a foglalkozás előtt láttam, hogy összeférhetetlenek, és igazam is lett.
2016. nov. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!