Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tíz éves fiamat úgy neveltem...

Tíz éves fiamat úgy neveltem kicsi korától hogy ne verekedjen, ha valaki bántja szóljon elöbb nekem. Sajnos ezzel a gyerekek kihasználták úgy hogy megütötték és megfenyegették hogy ha szól otthon többet nem játszanak vele. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. szept. 3. 11:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Megjegyzem hogy egyébként nem egy tutyi-mutyi gyáva gyerek,barátságos,jószívü és mégsincs sok pajtása.
2008. szept. 3. 11:18
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt a problémám,Írasd be a srácot önvédelmi sportra és ő majd elintézi!Ciki ha az anyuka "intézkedik"
2008. szept. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem kell félni attól,hogy nem lesznek barátai!
2008. szept. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Ilyenkor szerintem minden szülő gondoljon vissza a saját gyerekkorár. Kedveltük mi azokat a gyerekeket, akik minden problémával anyuhoz szaladtak? Hát valahogy nagyon nem. Én a fiamat igenis arra tanítom, hogy védje meg magát. Ne kötekedjen, de ha valaki bántja, akkor védje meg magát, álljon ki magáért, erre szüksége lesz felnőtt korában is. Szerintem is irasd be valami önvédelmi sportra, és mondd meg neki, hogy tegye helyre azokat, akik bántják.
2008. szept. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem kedveltem az árulkodós gyerekeket,ő nem jön minden hülyeséggel hozzám.Viszont a verekedős és nagyképű kölyköket jobban utáltam mint a rendes gyerekeket.Köszi a válaszokat, utánaérdeklődöm!
2008. szept. 4. 08:51
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is így jártam az óviba.A gyereknek mindig azt mondogattam,hogy verekedni és visszaütni nem szabad!Sajnos úgy kifogták a gyereket a társai,hogy gyámoltalan volt.Össze-vissza marták az arcát és még máig is heges a helye.Elképzelheted milyen mély volt a seb az arcán(Nem egy helyen).Szóltam az óvónőnek a gyerekeknek a szüleinek semmi változás.Amit most fogok írni lehet,hogy sokan elfognak ítélni,de nem volt más lehetőség azt mondtam neki ne haggya magát üsse vissza.Önbízalmat adtam neki.Az egyik gyerek pár napra rá belerugott Ő visszarugta és képzeld el meglepödött a gyerek ,hogy a fiam visszavágot és azóta semmi karc az arcon.Én így tudtam megoldani a helyzetet.Egy kis önbízalom nem árt a gyereknek ahogy írták előttem önvédelmi oktatás nem árt.Sok sikert!
2008. szept. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Én egyetértek az előző válaszolóval. Engem is úgy neveltek, hogy ne hadjam magam, pedig én lány vagyok. És én is ugyanezt fogom mondani a fiamnak.
2008. okt. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Az önvédelmi sport önmagában nem elég. Gyerekkoromban, amikor a kisebbségiek belénk kötöttek, a 3 éve kratéjozó haverom csak remegett mint a nyárfalevél, miközben én tettem "helyre a dolgokat" A barátságok miatt pedig ne aggódj. Jönni fognak. Ne az legyen a fontos, hogy minél több barátja legyen. Ha csak néhány van, de azok komoly barátságok, akkor többre fog velük menni, mintha körüldonganá a fél iskola, de amikor hirtelen bajba kerül, akkor meg senki nem lessz mellette. Hidd el, tapasztalatból beszélek.
2008. okt. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Elsőben beírattak napközibe a szüleim,megvertek kék monoklival mentem haza.Mi történt kérdésre én azt válaszoltam,hogy azt mondtátok ne verekedjek.Nem voltam félős gyerek sőt judozni is jártam.De viszont nagyon pici alacsony voltam.Apám azt mondta igaz de véd meg magad a kisebbeket és a lányokat ha muszáj.Te sose provokálj és ne kezdj verekedést.Így szólt az atyai szigor.Ezután 3 évig hozta a táskám a nálam két fejjel magasabb srác.A mai napig ilyen vagyok kiállok magamért az igazamért és védem ha kell a gyengébbeket.Nem nőttem sokat de érettebb lettem felnőttem és nem élek vissza fizikai erőmmel és tudásommal.Sok féle fajta küzdősportot ismerek de nem kérkedem vele.Az atyai tanácsért hálás vagyok szerintem jobb,h én intéztem el.Később 5.-es koromban a 8.-kosok zaklattak,nem sokáig.Majd az öcsémet védtem ha kellett.Az atyai tanács egész életemet meghatározta,tartást adott és igazságérzetet.Nem írtam tanácsot csak a saját történetemet.
2008. okt. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Koszi szepen.
2008. okt. 30. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!