Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 másfél éves németjuhász...

Van 1 másfél éves németjuhász keverékünk szuka és most hoztunk egy kölyköt kant. Kicsi nagyon fél. Elkezd futni utána futna a nagy akkor bántaná? Mert szagolgatja akkor nem bántja

Figyelt kérdés
2010. okt. 19. 13:47
1 2
 1/11 kisnita ***** válasza:
Attól hogy szagolgatja még bánthatja... Figyelgesd őket és semmiképpen ne hagy őket együtt felügyelet nélkül. Ha az idősebb kutya tisztában van a ranglétrán a helyével, ha téged tekint falkavezérnek akkor elvileg nem szabadna, hogy dominánsan vagy agresszíven lépjen fel a kiskutyával szemben. Szerintem össze fognak szokni csak idő kérdése. Egyformán foglalkozz mind a kettővel mert akkor a nagyobb nem fogja úgy érezni hogy hanyagolva van a kicsi miatt.
2010. okt. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egy jól szocializált kutya, nem bántja a kölyköket. Egyébként a szagolgatás jó dolog, ez az ismerkedés része.

Szerintem hagyd őket, csak legyél készenlétben, ha mégis történne valami.

2010. okt. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De elkezd előle futni a kicsi és a nagy meg utána de nem merjük elengedni mert nem tudjuk h mit csinálna vele. a Kicsi meg nyűszít mert nagyon fél!
2010. okt. 19. 13:59
 4/11 anonim ***** válasza:

Mármint mitől fél? A kutyától, a szituációtól vagy tőletek is?:)

Gondolom kinti kutya lesz, úgyhogy estig muszáj lesz a dolgot elintézni. Az a kérdés,hogy mennyire uralod a kutyádat?

Ha az öledbe veszed a kicsit, akkor a nagy érdeklődik, szaglászgatja? Véletlenül sem morog és hasonló?

2010. okt. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nagykutyától fél! Nem morog semmi. csak nem merjük elengedni a nagyot h nehogy bántsa
2010. okt. 19. 14:12
 6/11 anonim ***** válasza:
És most perpill. hol a nagy kutya és hol a kicsi?
2010. okt. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nagykutya a boxba a kicsi meg az udvaron
2010. okt. 19. 14:53
 8/11 anonim ***** válasza:

És a nagy kutya amúgy milyen más kutyákkal? Mármint nem értem a felfordulás okát.


Normális esetben ez úgy nézne ki, hogy leteszitek a kicsit az udvaron, elindul felfedező útra. Megtalálja a nagykutyát, ráugrabugrál, a nagy meg vagy játszik vele, vagy egyet mordul. A kicsi tudomásul veszi. Vagy nem veszi tudomásul, még ugrál még nagyobbat mordul.


Ha meg a kicsi nem mer a nagyhoz menni akkor a nagy vagy játszani hívja, megpróbálja kioldani, vagy ő sem foglalkozik vele.


Volt már roszz tapasztalat a nagy kutyával? Vagy miért van ennek ekkora fenék kerítve?

2010. okt. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ezaz h még nem volt soha másik kutyával és nem tudjuk h reagálna ha elengednénk mindkettőjüket. de akkor valószínűleg nem bántaná?!
2010. okt. 19. 15:07
 10/11 anonim ***** válasza:

De miért nem volt még soha más kutyával???? És ha így van, akkor mi a francnak kellett még egy kutya, ha azt az egyet se tudjátok normálisan tartani? Valószínűleg nem tanulta meg, hogy hogyan kell kutyákkal kommunikálni.


Most, hogy bezártátok a boxba, csak még rosszabb a helyzet, nyilván fogalma sincs miért van bezárva és miért mászkál egy idegen kutya az ő területén.... Nyilván ott hergeli magát.


Nincs ötletem. Én összeereszteném őket, de előtte a kezembe venném a slagot, és az első komolyabb összemordulásra menne is a vízfröccs.


De nem merem ezt felelősséggel javasolni egy olyan kutyánál, aki semmilyen szinten nincs szocializálva.


Nem is értem ezt az egészet komolyan.

2010. okt. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!