Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S! Estére is adjak neki...

S. O. S! Estére is adjak neki lázcsillapítót?

Figyelt kérdés

7 hós kislányom délután elég lázas volt. Nem tudom, hogy mi lehet a gond. (Lehet a foga, habár van már neki 6 és eddíg még sosem volt lázas)

Sajnos a doki csak délelőtt rendelt (akkor még csak hőemelkedése volt)

4 kor adtam neki lázcsillapító kúpot, azóta szerencsére nem jött vissza a láz.

Amúgy egy kis nyafit leszámítva egész nap játszott és evett is rendesen.

Kérdésem az lenne, hogy attól még, hogy most nincsen láza adjak neki lefekvés előtt egy kúpot? Vagy felesleges?


2010. ápr. 28. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Este fürdés után öltözéskor mérd meg a lázát. Ha lázas adj neki kúpot ha nem akkor nem.
2010. ápr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
még annyi ha ébred éjjel akkor ismerhetsz neki lázat, vagy ha forróbbak érzed... akkor is adhatsz neki lázcsillapítót.
2010. ápr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

akár van akár nincs egy lázcsillapító nem fog ártani neki lefekvés előtt hidd el,mert megizzasztja és remélhetőleg kirúgja belőle bajt.

anyukám így csinálta mindig nekem, ápolónő szóval csak ért hozzá valamicskét:)

2010. ápr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. ápr. 28. 18:55
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Első kettő vagyok két fiút nevelek az egyik a legkisebb vírus fertőzésre 40 fokos lázzal reagál van tapasztalatom. S nem igaz,hogy a feleslegesen adott lázcsillapító nem káros..

gyermekorvos mellett vagyok asszisztens

2010. ápr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%

Nahat, erdekes, nekem meg a gyerekorvos mondja minden alkalommal, mikor beteg a kisfiam, hogy reggel es este lefekves elott adjak lazcsillapitot a kicsinek, amig a betegseg el nem mulik. Egyik orvos igy, a masik ugy mondja, de szerintem sem art a lefekves elott beadott lazcsillapito kup, hiszen az meg a gyomrot sem marja, inkabb add be, minthogy esetleg ejjel ne vedd eszre, ha lazas es lazgorcsot kapjon.

Jobbulast kivanok.

( Most en is irjam ala, hogy gyerekorvos, vagy asszisztens?:))))

2010. ápr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

mivel nem tudod beteg-e vagy a foga szerintem ne adj ha nem lázas,fogzasnal amugy mindi kissebb adagot kell adni hiaba ugyanannyi a láz,én a NUROFEN-es dobozon olvastam hogy napi 4x 2.5ml,de ha fog miatt akkor csak 2x.

amugy az én fiam is a 3.fognál lett először lázas,pont most szombaton.

én ugy gondolom mindenfele gyogyszer kerülendő ha lehetséges.kicsi láznál(38ig)nem is kell

remélem segitettem

2010. ápr. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!Szerintem láz nélkül ne adj neki semmit-soha nem lesz rendes immunrendszere,ha nem dolgozik kicsit.

De,este időnként menj át ,és nézd meg,nem e melegszik.

2010. ápr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
előző vagyok,most olvasom az előttem válaszokat...háááát..ne adj neki csak ugy,ha nincs láz nem kell.az en fiam is 7hos,amig leszamolva nem eri el a 38-at nem adok neki.inkabb nézem este.az én anyam is tömte belénk a gyogyszert de én nem fogom a fiamba.jól megnézted nem a fog?mi nem vettük eszre amugy,szombat-vasarnap lázas volt,hetfön láttam a doki asztalán hogy jön neki
2010. ápr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
upsz irtak egyet elém 20:31
2010. ápr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!