Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak hogy türelmesebb...

Mit csináljak hogy türelmesebb legyek?

Figyelt kérdés
Nagyon sokminden összegyült , a sok nem alvás , a sok hiszti , nekem egyáltalán nem fogad szot az 1éves babám , nemtudom miért , ha aludna éjjel , valahogy tulvészelnénk , de alig alszunk éjjel 4-5órát összvissz , nagyon sok felkeléssel , érzem kivagyok teljesen , sajnos néha haragszom a lányomra , nem igy képzeltem el , imádom szegényt , de egyre jobban fogy a türelmem , segitségem nincs. Nemtudom hogy jutottam el ide , hogy rá haragudjak , nagyon szégyenlem magam ezért , de kimerülten egész nap nem hagyja hogy egy percre leüljek , mind vele kell foglalkozzak , kell fogjam a kezét hogy menxjünk , vagy az ölömbe akar lenni , ugy érzem teljesen elvesztem , és csak körülötte ugrálok , mégis az a hála , hogy ha mérges lessz , néha megüt. Tényleg mindent ugy csináltam hogy neki legyen jó , soha nem néztem azt hogy nekem jol esne egy kicsi pihi , de mostmár érzem hogy elég. Nem akarom őt megbántani , de az idegeim kezdenek kikészülni
2016. nov. 14. 09:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell vele egész nap foglalkozni, és éjjel sem kell kivenni az ágyából. Napközben hagyd, hogy egyedül játsszon, akkor is, ha hisztizik. Ha menni akar, akkor ne fogd a kezét és ne vezetgesd, megtanul majd egyedül is menni. Lehet, hogy néhány napig megy a hiszti, de azután rájön, hogy nem ér el vele srmmit, akkor abbahagyja. NEM az a jó neki, ha ő irányít téged, hanem ha te vagy az irányító.
2016. nov. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Napirend, sok-sok seta, friss levego. Delelott, delutan egyarant! Alszik delutan?
2016. nov. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
le lett pontozva az első, de vele értek egyet. nem az használ a babának ha ki van szolgálva. vannak hisztis korszakai amiket kezelni kell.egy évesen már okosak,el lehet kezdeni a nevelést.
2016. nov. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én nempontozok le senkit , minden válasz , tanács hasznos számomra. Köszönöm hogy írtok. Hát nagyon nemtudja lekötni magát egyedül , de azon leszek hogy megtanulja , mert ez már nagyon fárasztó. Síráson kivül nincs valami megoldás erre ? Mert soha nem hagytam sírni. Lehez ezért használja ki ennyire
2016. nov. 14. 09:58
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem sem jó a gyereknek mikor a szülő mindent úgy csinál, hogy jó legyen neki. Ez egy paradoxon.


Már bocs, de te vagy a felnőtt, a szülő. A gyereket szeretjük imádjuk, de mégis csak ő a gyerek, és nem csak ő létezik a világon. Megőrülni meg lebetegedni sem kell miatta, hiszen azzal ő sem nyer semmit. Tessék kicsit határozottabb lenni, és belátni, hogy azzal tulajdonképpen nem ártasz neki, ha nem egész nap körülötte ugrálsz. Most hogy már hozzá van szokva, nyilván lesz egy kis balhé.


Az ember türelme, tűrőképessége véges. Ezt be kell látni. Te sem vagy superman, és hiába akarsz több türelmet meg erőt magadra erőltetni, ha így folytatod csak rosszabb lesz. Teljesen ki fogsz fingani, és erre a gyerek is rá fog fázni.


De lehet nem tetszik amit mondunk...

2016. nov. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy kelloen lefoglalt gyerek, akinek fel tudod kelteni az erdeklodeset uj dolgokkal, tud jatszani!

Nem csak leteszed. Eloszor mutatni kell neki, felhivni ra a figyelmet. Barmi, ami nem veszelyes, konyhai dolgok. Es a sok seta!

2016. nov. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
A gyerek egyebkent visszatukroz teged es a lelkiallapotodat.igy ha megut valoszinuleg sot biztosan erzi rajtad a duhot es benne is megnyilvanul. Tenyleg nem kell egesznap szorakoztatni mert nem tanul meg egyedul lenni es onallonak lemni. Egy evesen mar jarhat egyedul nem kell vezetni, ha meg nem jar akkor ha vezeted nem fog megtanulni. Ha az oled e akar lenni Rad vagyik azt sose utasisd vissza mert te vagy neki a menedeke a mindene, de pl jateknal hagyd magara is legyen jatekido x oratol x oraig meg fogja tanulni es aztan konnyebb lesz hogy tudja mi mikor van. Jatszol is vele de aztan maganak kell
2016. nov. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Az enyém dettó ilyen volt, én azt csináltam, hogy reggeli után, és délután is beraktam a járókába nem sokat , először csak 5 percet aztán 10-et majd már 20-at, először ordított, de nem érdekelt, nekem kell napi kettőször 20 perc hogy megigyam a kávémat anélkül hogy rajtam csimpaszkodnak. Pár nap alatt szépen megszokta, és most már eljátszik benne. Ahogy írják a többiek, nem vagy a rabszolgája, ezt neki is meg kell szokni. És meg is szokja, de persze az elején tiltakozik, hogy máshogy, sirassal.
2016. nov. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És hogx fogjak neki ? Sajnos már az etetőszékébe se ül , se járokába , csak ordít ha belerakom , kell neki a hely hogy menyjen. Csak a földön vagy az ölömben szeret lenni. Ha ugy csinálok hogy lerakom a földre hogy játszodjon egyedül , ha lát hogy ott vagyok a szobába , mászik rám s tépi a kezem hogy menyjek vele. Ha kimegyek a szobából , rögtön ordít s mászik utánam , amig megkap . Már gondoltam hogy csinálok magamnak egy buvohelyet :)) . De most komolyan. Ilyen esetbe mi a megoldás ? Rakjam be a szobába , csukjam rá az ajtot ? S kinntről hallgassam hogy ordít ? Nehéz eset..
2016. nov. 14. 10:28
 10/11 A kérdező kommentje:
Válaszoljak a többi kérdésre is. Persze járunk sétálni is csak már esett a hó , igy nemtudunk egésznap kinnt lenni. Alszik még nappal 2x. Hát az altatás is kész rémálom.
2016. nov. 14. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!