Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónaposnak nem sok ez...

9 hónaposnak nem sok ez karácsonyra?

Figyelt kérdés
Ti mennyi ajándékot adnátok ilyen idős gyereknek? A feleségem úgy érzem kicsit túlzásba esett. Vett sütifaló kincsesbödönt, daloló mesekönyvet, gyűrűpiramist, tanuló telefont és egy nosiboo orrszívót.(bár ezt amúgy is kellett volna) Ezek mellett kap nagyszülőktől, dédszülöktől, keresztszülőktől. Szerintem rengeteg lesz neki, és nem fogja érteni.
2016. nov. 15. 15:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is felesleges ennyi minden,főleg,hogy használni még nem is tudja.A kislányunk 11 hós volt,az első karácsonyán,babát és monchichit kapott tőlünk.
2016. nov. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
16%
Tanuló telefon egy 9 hónaposnak. Én ezzel nem értek egyet
2016. nov. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Szépen elrakjátok és amikor "belenő" akkor elő lehet venni. 9 hónaposnál még inkább a felnőtteknek van karácsony.
2016. nov. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Az ilyen kérdéseknél a babakekszes apuka jut eszembe mindig...Ugye nem az vagy?
2016. nov. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

Jól írja az utolsó!

Egy ekkora gyerek még semmit nem érzékel ebből.

Nálunk a Nagy 5 éves. Ha szép, ha nem ő valamivel több ajándékot fogni kapni, mint az egyéves öccse. Alapból is azért, mert a Nagytól rengeteg mindent megörökölt. De tényleg, az elektromos kisautón át, a sütifalóig mindent. Plusz, már látom,hogy a Kicsit leginkább a csomagolás meg a doboz fogja érdekelni! :)

Pont ezért döntöttük el,hogy természetesen fog kapni a Kicsi ajándékot, de valóban csak egy-két dolgot!

2016. nov. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

Egy 1 év alatti babának halvány lila fingja sincs az egész karácsony-szülinap-névnap-húsvét dolgokról. Bőven elég neki az, amit amúgy is kap rokonoktól, meg hasznos, amúgy is kellő eszközök, játékok beszerzése. Ő nem fog szemrehányást tenni és csalódott sem lesz, ha nem szaggathat kettővel több ajándékot.


(Erről eszembe jut az az aranyos és egyszerre szomorú sztori, amikor egy kórházi tartózkodás során az egyik nagyobbacska gyerekkel bennlévő anyuka sírógörcsöt kapott, hogy az egyéves gyermeke születésnapját nem tudják megünnepelni pont aznap, csak másnap, és most mi lesz...)

2016. nov. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Rengeteg, egy pici gyerek egy dolognak is ugyananbyira örül ebben a korban. Nálunk a 3 éves babaházat kap babacsaláddal és ennyi, ezt osszuk szét, tőlünk kapja a házat, a család többi tagjára meg kiosztjuk a családtagokat és kiegészítőket. A 9 hónapos egy darab építős játékot kap.
2016. nov. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
Az orrszivo szerintem nem szamit, ez nem ajandek. A masik 4 kozul szerintem is eleg lett volna 1 vagy 2 mondjuk. En a helyetekben biztosan nem egyszerre adnam oda ezeket, foleg ugy, hogy a tobbi rokontol is kap ugye valamit. Szerintem egy ezek kozul eleg a fa ala konkretan karacsonykor, a tobbit meg szetosztanam. Egyet kaphatna mondjuk mikulasra, egyet akar ma, egyet meg januarban. Vagy nem tudom, ez csak egy otlet. Lovese sincs arrol, hogy mi az a karacsony, leginkabb a csorgo zorgo csomagolopapir meg a vilagito karacsonyfa fogja kb erdekelni.
2016. nov. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Orrszívót karácsonyra :DDDDD
2016. nov. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%

Engem mindig lepontoznak ezért, de vállalom:

fiunk 8 hónapos volt karácsonykor, és kimondott karácsonyi ajándékot nem kapott. Amúgy is vettünk neki játékot mindig, amikor úgy láttuk jónak.


Túlélte.

Most 3,5, most is "csak" kettőt kap tőlünk. Meg sok mindent a rokonoktól.

2016. nov. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!