Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is úgy gyakran érzi úgy,...

Más is úgy gyakran érzi úgy, hogy a másfél év körüli kisgyereke mellett másról se szól a nap, mint a tiltásokról, amelyeknek amúgy semmi haszna?

Figyelt kérdés
16 hós, napirenden vannak a kisebb nagyobb hisztik a tiltások miatt, de mindig oylat akar csinálni,a mit nem lehet, mert veszélyes! én meg mint a papagáj: ezt ne azt ne amazt ne...már nekem is frusztráló, gondolom, neki mennyire az. de hát amit nem lehet azt nem lehet. pl. kimenni az úttestre és társai. ha meg épp nem hizstizik be miatta, akkor meg úgy csinál, mint aki a fülén ül.
2010. ápr. 29. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Együttérzek, ugyanez van. Már kikészülök, szerintem már a saját gyerekem is hülyének néz....
2010. ápr. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ismerős amit írtál.Enikő lányom pont ilyen.Nekem is elegem van már belőle hogy ezt ne meg azt ne,de állítólag minden gyerek ilyen...Hát nem tom,ha belegondolok,akkor Eni 100 x rosszabb. :) Sokat kiabálok vele de semmit sem ér. :( Már azon is elgondolkodtam,hogy rossz anyuka vagyok... :(
2010. ápr. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rosszul nyúltok a dologhoz. Ne tiltsatok, hanem mutassatok mást, amit viszont lehet és érdekes. Nem mondom, kíván némi fantáziát, de bele lehet jönni. Nálunk pl. egy időben gond volt, hogy tuti nem arra akart menni, amerre én pl. boltba menéskor. Ha folyton azt szajkóztam, hogy ne arra menj, hatástalan volt. Akkor inkább mindig kitaláltam valamit, hogy pl. azért erre jöjjünk, mert akkor megnézhetjük a sarkon ott ül-e a cica, aki szokott, meg ilyesmi.

Mindennel így csináltam, pedig az én lányom is még a könyvespolcot is megmászta, de ha leleményesek vagytok, tudtok mutatni olyat, amivel elterelhető a figyelme. Már 21 hós a kiscsaj, egészen kezelhető. Nem volt mindig fáklyásmenet, de belejöttünk a dolgokba.

2010. ápr. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
mi is úgy megyünk a boltba, hogy megnézzük a csacsit (van egy ilyen vidámparkos csacsi, amibe pénzt lehet dobni, és mozog, ara szeret felülni, persze pénz nélkül), mega akutyust, útközben van egy kertes ház, ahol mindig kinn van akutya. na de amíg oda eljutunk...csak 1000x kell megemlíteni a csacsit meg a kutyust. és közben neki 100x eszébe jut, hogy lépcsőzik, ami nem baj, csak fárasztó, ill. hogy akkor ő bizony lemenne az úttestre, szintén 100x. és ilyenkor ugyan nem lehet elterelni a figyelmét. vagy hogy ne vegye a szájába a cipőkanalat, mert az koszos, jó iylenkor is adok helyette mésik kanalat, amit lehet. vagy tudnám sorolni a példákat napestig. és gyakran nem működik a figyelemelterelés, mert őkisasszonysága igen önfejű ám. és ez így nagyon nagyon fárasztó. apja elmegy reggel 8kor, hazajön 6-kor, én meg vele vagyok egész nap. senkire nem tudom rábízni. kicsit már sok nekem ez...de akkor ez normális, legalábbis máshol is van ilyen. majd biztos jobb lesz.
2010. ápr. 29. 11:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Vigasztaljon a tudat hogy az én lányom pont ennyi idős lesz amikor születik a kistesó,képzeld magad az én helyembe,biztos rögtön sokkal jobban érzed majd magad:-)
2010. ápr. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

való igaz, kedves utolsó, nem lennék a helyedben! :)))

sok kitartást neked és persze türelmet.

2010. ápr. 29. 12:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszi:-)
2010. ápr. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!