Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácsot szeretnék! Tudtok?

Tanácsot szeretnék! Tudtok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szeretném elkezdeni a hozzátáplálást és sokmindenkitől hallottam hogy föétel idejében kezdik az elsö kostoltatást ami elvileg 12 körül van.

Csak nálunk az a baj nincs meg a rendszeresség a kétt kaja közti idö.

Mert van amikor 3 óra mulva eszik de van amikor elcsúszik 4 órara is ha napközben alszik.

Az szeretném kérdezni hogy ha nem egy idöre esik a kaja idö akkor hogy kezdjem föétkezés kiváltását?

Remélem irtitek hogy mit akarok :)


2010. ápr. 29. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem igazán értem. A babám még kicsi, mi is csak most kezdjük majd el a hozzátáplálást, de azért azt mégiscsak tudod, hogy hányszor eszik a babád egy nap, nem? Ha 5*-6* eszik, akkor a 3. étkezést kezdeném el kiváltani, így is fogok tenni. Nekem is csúszni szokott az ebéd, van, hogy 1, van, hogy fél 3 körül eszik, attól függ, mikor ébredt reggel. De én a 3. étkezést váltanám ki, vagyis azt, amit én ebédnek tartok.
2010. ápr. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm a segitséget. :)

Hány honaposak vagytok?

2010. ápr. 29. 15:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A hozzátáplálást két étkezés közt kezd gyümivel. Mert ha rendes étkezési időben kezded, a csöpség olyan éhes, hogy elsőre nem lesz türelme a kanálhoz. Ha megszokta a gyümit, amit két étkezés közt kínálhatsz utána következhet egy főétkezés kiváltása főzelékkel. Teljesen mindegy, hogy 1-kor vagy 2-kor.
2010. ápr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2010. ápr. 29. 15:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem az a fontos, hogy hány órára esik az ebéd, hanem hogy a fő étkezés az ebéd. Napi 5-szöri evésnél a 3-ik étkezés. Lehet 12-kor, 1-kor, 2-kor, kinek milyen a napirendje. Amúgy én először azt váltottam ki. De gyümivel kezdtem a kóstoltatást, a tízórtai és az ebéd között, és amikor megtanult kanállal enni (kb 2 hét), akkor kezdtem főzivel kiváltani az ebédet.
2010. ápr. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

délelőtti vagy dél körüli étkezést kezdjél kiváltani, mert ha valamiért nem jön be neki- hasfájás- hasmenés -szorulás - az talán estig átmegy rajta, és leglalább éjszaka már jól alszik újra!

mi 4.hónaptól kezdtük:

én úgy kezdtem annak idején, a kb 11órás étkezést kezdtük kiváltani, hogy első porbálkozásra egy kanál almalé, utána a tejecske.

másnap 2kanál almalé, utána tejecske,

harmadnap már kb 1dl almalé kanállal- kész szenvedés volt - utána tej.

4.naptól pedig azt a pici üveges Hipp-es almapépet először 1kanál, másnap 2kanál, harmadnapra elfogyott az első kisüveg.

7.naptól - egy-egy kisüveg alma és akkor már csak fél üveg tejet kapott.

egy hét múlva pedig egy nagy adag almapépet kapott és tejet már nem.

Ez kb egy hónapba telt. Szerencsére nem volt gond az almával.

Ezután az almát alma-őszibarackkal felváltva adtam neki, és így fokozatosan a gyümölcsöket bevezettem. 1 hónap

én felírtam mindent egy naplóba, hogy melyik nap mit vezettünk be, mert ha valamire allergiás lett volna- azt így könnyen visszakövethettem volna- de szerencsére nem volt ilyen.

Mikor beállt a gyümis kaja, akkor elkezdtem a délutáni kajákat is kiváltani vele. 1 hónap

Ekkor 5xevett egy nap, reggel tej, 10órai gyümi, ebéd tej, uzsi gyümi, vacsi tej.

Mikor ez frankón beállt- akkor jött az, hogy zöldséges kajákat kezdtem adni neki az ebéd kiváltására.

Ez már sokkal könnyebben ment. Ha nem izlett neki- akkor tejjel pótoltuk, de talán csak a zöldborsós kajánál volt ez egyszer.

8-9hónapos kora után pedig a húsos kajákat is kapta ebédre.

viszonylag könnyen ment ez így, jóevő volt- általában ízlett is minden neki- én is sokat főzöcskéztem neki ebédre.

11hós korára jött ki az első 8foga- onnantól azt eszi - szinte amit mi.

kóstoltass meg vele sokmindent, hagy érezze az ízket, és majd kiválogatja mit szeret és mit nem.

most 2éves a gyerekem és nagyon jó evő- mindenféle kaját megeszik. Van reggeli, ebéd, uzsonna, vacsora, és még lefekvés előtt egy kis tej is.

2010. ápr. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a tartalmas választ :)
2010. ápr. 29. 16:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ellentétben az előttem szólókkal, nem a főétkezéssel kezdtem. Az majd a főzelék lesz. A gyümölcs az tízórai. Így a reggeli evés tej, utána a következőt kineveztem tízórainak (ez nálunk 8-9 között van). Ekkor kap gyümölcsöt. Mivel a fiam a D vitamint mindig kiskanálból kapta, így meg sem kottyant neki a kanál.

Első nap almalé, aztán almapép (mindkettőt utálja), aztán adtam neki üveges őszit. Na, itt kezdtük, mert ezt elfogadta :).

Szóval kanállal megy a gyümi tízóraira. Most pedig kezdjük a zöldségeket, a következő, azaz déli evésnél.


Én a rendes evésidőben adtam neki és utána szopizott. Szerintem ez azért jobb, mert már éhes (de még nem hal éhen, tehát ne várd ki amíg jól megéhezik) és nyitott rá, hogy egyen egyáltalán. De ezt mindenki másképp csinálja. Van aki előbb szoptat, utána ad kanalasat...

2010. ápr. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!