Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit fektethetem hason a 3...

Mennyit fektethetem hason a 3 hetes kislányomat?

Figyelt kérdés
Nagyon hasfájós a pici, azonban ha hasra fektetem azonnal abbahagyja a sírást. A csecsemős nővér azt mondta, hogy keveset fektessük még hasra a picit, mert felmelegedhet a tüdeje.
2010. ápr. 29. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
igen , ezt mondják, de nappal 2 szopi között alhat hason szrintem... legalábbis az enyém szokott. éjjel viszont nem altatnám hason...jobb óvatosnak lenni.
2010. ápr. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan fektesd hason, amennyit csak igényli. Lányom nagyon kissúlyú volt, koraszülött osztályra került, első perctől hason altatták a babákat ott. Itthon is végig hason altattuk, nem is tudott háton aludni. Arról nem is beszélve, hogy a mozgásfejlődésben nagyon fontos szerepet játszik a hason fektetés. Kislányom nagyon-nagyon korán elkezdte tartani a fejét és minden mozgásformát korosztályánál hamarabb csinált - én nagy százalékban a hason altatás eredményének tulajdonítom.

A bölcsőhalál egyik kockázati tényezőjeként valóban felsorolják a hason altatást, ha nagyon aggódtok kölcsönözzetek/vegyetek légzésfigyelőt és a baba is nyugodtan lehet így hason. Nekünk volt, de kis súly miatt egyébként is ajánlott.

2010. ápr. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hetes kisfiam, miutan kijottunk a korhazbol, azota hason alszik csak, ejjel nappal. Csak igy tud aludni, haton indig felbreszti magat a rangatozassal, vagy allandoan csuklik. HAson meg olyan nyugodtan jokat alszik. Szerintem altasd hason nyugodtan, ahogy o szereti!
2010. ápr. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én kb. 2 hetes kora óta nappal csak hason teszem le. Tényleg nagyon sok szempontból jót tesz ez, nem hasfájós, szépen emelketi a fejét, vállát, szinte már próbál átfordulni is (6 hetes!), persze még nem fog :-)

Ezen kívül olvastam itt sok olyat is, hogy valakinek lelapult a feje hátul, mert folyton háton feküdt.


Szerintem annyiszor tedd hasra, ahányszor csak jólesik neki. Ha nincs légzésfigyelő, akkor éjjel azért legyen háton, ahogy előttem is írták.

2010. ápr. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A mi kisfiunk is hason tud jót aludni. Most 3 hós. Kénytelen vagyok így letenni, mert a hátán felébreszti magát, ahogy álmában mozog. Éjjel néha az oldalára fektetem, de ha azt akarom, hogy biztosabban aludjon, akkor a hasára teszem.

Mit jelent az, amit írtál, hogy felmelegedhet a tüdeje?

Mondjuk nekünk van légzésfigyelőnk, így nyugodtabban altatom így.

2010. ápr. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi több, mint egy hetet voltunk a babámmal kórházban, amikor 4 hetes volt.Ott a nővérek még éjszakára is hasra tették, hogy tudjon nyugodtan aludni.Semmi baja nem lesz a babádnak, ha hason altatod.
2010. ápr. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most is épp hason van, csak kicsit aggódom, hogy nem-e lesz valami baja :)
2010. ápr. 29. 21:06
 8/10 anonim ***** válasza:
nekünk persze mondták a kórházban, hogy háton altassuk, itthon napokig próbáltuk, állandóan felébredt és sírt. azóta hason alszik. most 10hós, néha alszik a hátán is. semmi baja nem lett a hason alvástól. vannak babák, akik csak hason szeretnek aludni
2010. ápr. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk a baba kb. 2 hetes kora óta mindig hason alszik. Van, hogy még séta közben is hasra kell fordítanom a babkocsiban, mert ha már nagyon álmos csak úgy tud elaludni. Úgyhogy ha a tiéd is hason szeret aludni, hagyd nyugodtan nem lesz baja.
2010. ápr. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nos úgy tűnik, hogy az én bébim is csak hason hajlandó aludni, és igen, még séta közben is néha meg kell fordítsam.
2010. máj. 12. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!