Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek van igaza? Jogos, hogy...

Kinek van igaza? Jogos, hogy nem akarom, hogy egy kis k. va legyen a lányom keresztanyja?

Figyelt kérdés

A vőlegényem nagyszülei miatt lesz az egész keresztelős cécó, mi nem igazán vagyunk vallásosak. Viszont az kiakasztott, hogy a szülei szerint a lányuk legyen a keresztanyuka (a vőlegényem húga). Ki nem állhatom és ő sincs oda értem.

3-4 éve, a gimiben még legjobb barátnők voltunk, de azóta "kicsit" megváltozott a kapcsolatunk. Undorítónak tartom a viselkedését, a folyamatos pasiügyeit (mindegy neki a korosztály, hogy foglalt/házas-e az illető) és nem akarom, hogy egy ilyen ember legyen a lányomnak a keresztanyja.


Viszont a vőlegényem szerint ennek semmi jelentősége és kár ezért cirkuszolni...


2016. nov. 24. 12:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ráadásul a babát nem ismeri (6 hónapos), önszántából egyszer volt meglátogatni, amúgy csak családi eseményeken találkozott vele.
2016. nov. 24. 12:20
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem csinálok vallásos bazári majmot a gyerekemből, ha én magam nem hiszek. Itt kezdődik az egész probléma. A többi már csak a habon a meggy.
2016. nov. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs (legalábbis a mi kapcsolatunkban), hogy amit én nem szeretnék azt rám erőltetnék. Tehát ha én nem akarnám biztosan nem lenne ő a keresztszülő!

Kinek van igaza? Hát a vőlegényednek mégis csak a huga,nyílván ő másképp tekint rá mint te.. Én úgy gondolom itt nem az a kérdés, hogy kinek van igaza vagy éppen nincs. Hanem az, hogy akarod e vagy sem..

Meg.. "Szülei szerint a lányuk legyen a keresztszülő" Kit érdekel, hogy a papi meg a mami mit akar? Persze vélemény,tanácsot,ötletet adhatnak de ennyi! Nem ők döntik el.. Aztán nekem erősködhetnének..:) De én elég határozott vagyok ilyen döntésekben,dolgokban:)

Volt nálunk is hasonló szitu..

A kedvesem szülei azt szerették volna, hogy a párom öccse legyen a keresztapa... Én jót mosolyogtam ezen és határozottan egy szép Nemet mondtam, s mindenki ment a maga dolgára.. Azóta sem téma..:)

2016. nov. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a 2-essel teljesen egyet értek! Minek a cécó ha nem is gyakoroljátok a vallást? Nem értem!
2016. nov. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszülők vallásosak, de az nem zavarja őket, hogy a nem vallásos családtagjaik bemennek és hazudnak a templomban az általuk hitt Istennek.


A szülők, annak ellenére, hogy nem hisznek, mennek és megkeresztelik a gyereküket, olyat ígérnek, amit nem is vesznek komolyan, mindezt miért? Megfelelési kényszer vagy az ajándékok és szép képek miatt?


Szerintem ebbe az erkölcsös környezetbe tökéletesen illik egy ilyen keresztanya.


Fura nekem, hogy nem hiszem, nem is akarod ezt, csak megteszed mások kedvéért, hogy szekatúrázzátok szegény babát, de igényed az van, hogy kit kéne hazudni keresztszülőnek...


Visszatetsző az egész cirkusz.

2016. nov. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A párod nagymamája miatt lesz a keresztelő, és a szülei döntik el, hogy az ő tesója lesz a keresztanya! Ez kb. úgy hangzik, mintha te itt legfeljebb béranya lennél, aki szült a férjed családjának egy gyereket!


Ha már ennyire akarják ezt a csinbumcirkuszt, mondd meg nekik, hogy keresztszülőKET szoktak felkérni, vagyis egy keresztapa és egy keresztanya, akik házasok és vállalják ezt a megtisztelő szerepet.

Nem pedig egy fiatal leánykát, aki ki tudja, hogy ki mellett fog egyszer megállapodni.


Ha pedig nem tetszik a rendszer, akkor nem lesz keresztelő! Pont.

De ahogy elnézem, neked itt sok beleszólásod nincs, hogy mit csinál meg veletek a vőlegényed családja!

2016. nov. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%

Off: Nálunk meg sem keresztelik a gyereket, ha nem házasok a szülők.


Ki lesz a keresztapa? Ha mondjuk a te fiútesód és neki nincs felesége, nyugodtan lehetne ő a keresztanya.


Vigasztalás: attól, hogy te nem szereted a csajt, ő még szerethetné a gyereket és a gyerek a sógornőt. Viszont ha a fortyogást látja tőled mindkettő, nem lesz jó viszonyuk soha, elveszel a gyerektől egy fontos személyt a családból.


Bónusz: a pasiügyei az ő élete, amíg nem a te szobádban bújik ágyba mikor kivel, nem a te dolgod. Attól még lehetne rendes sógornő és keresztanya.

2016. nov. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%
Nincs a párodnak fiútestvére? Lehetne ő a keresztapa és akkor az egyik barátnőd a keresztanya. Nálunk is megy a cécó kicsit,mert mindkettőnknek fiútestvérei vannak. De én megmondtam kerek-perec,hogy a legjobb barátnőm lesz a keresztanya,így a párom bátyja lesz a keresztapa. Egyik oldalról se feledkezünk meg így. Mondjuk mellékesen én sem értem,ha ti nem akarjátok akkor minek a keresztelő. Én csak a családi békéért nem csinálnám...
2016. nov. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Eleve ez az egész keresztelő-business elég vicces, hogy nem vagytok vallásosak. Most csak a nagyszülők kedvéért rendezni... De oké, belementetek, ti problémátok.

Hogy a hugi szereti a férfiakat, hát számomra nem lenne mérvadó ebből a szempontból (pláne, ha nem is vagyok vallásos, tehát nem erkölcsi példaképnek és nevelőnek kellene a keresztszülő, csak egy felesleges esemény díszletének). Viszont, nálatok ráadásul még az a helyzet is fennáll, hogy korábban jóban voltatok, aztán megromlott a viszony - szerintem ez problémásabb dolog, hisz nem ártana akkor már jóban is lenni. Napláne, hogy a gyerek iránt sem mutatott különösebb érdeklődést (hisz attól, h szerinted egy k-va, még a gyereket szerethetné és ez az elsődleges). Mindent összevetve azt mondom, hogy finoman, határozottan, udvariasan utasítsd vissza, és javasolj mást a családból. Ne arra hivatkozva, hogy egy férfifaló démon, hanem, h nem vagytok már jóban. Ennyi.


Amúgy meg, ha semmi jelentősége, akkor kár is belemenni az egész keresztelős dologba. Szerintem.

2016. nov. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is kár cirkuszolnod. Nem is értem min vagy kiakadva. Neked nem számít a vallás tehát tök mindegy, hogy tudnál e erre alkalmasabbat nem? Másrészt így is úgyis a gyereked nagynénje, most az hogy keresztanya lesz nem oszt nem szoroz. Ezért kár összeveszned a férjeddel és az egész családjával.
2016. nov. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!