Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos fiamat nem érdekli,...

15 hónapos fiamat nem érdekli, ha tanítani akarom erre arra, pl. hol a keze, a lába. Csak jön-megy, szeret elbújni és ha megkeresem, zörögni, autókat tologatni. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Még csak 1 szót mond (nem). Hiába mondom, h kérem, vedd el, gyere, minth nem is neki mondanám. Szerintetek kellene aggódnom?
2016. ápr. 13. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi gond vele. Kicsi még, úgy viselkedik, ahogyan kell. Én egyébként sosem tanítottam direkt ilyenekre, hogy hol a keze, lába, stb, hanem öltözésnél mindig elmeséltem, hogy most mit csinálunk, megneveztem a testrészeit.
2016. ápr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Én se eröltettem rá soha semmit,szerintem nagyon okos és ügyes,de a párom családja,mindig azt hangoztatja,h jajj még puszit se tud küldeni,még azt se tudja,h hola keze és ez már kicsit kezd zavaró lenni.Én tudom,h foglalkozom vele egész nap,de őt inkább csak a saját kis dolgai érdeklik
2016. ápr. 13. 14:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmi gond vele, hisz még csak 15 hónapos. Az ilyen gyermekeket még nem lehet direkt módon tanítani csak jàtékkal és jàték közben. A szabad jàték alatt fejlődik a legtöbbet a gyerek, ha magànak jön rà, hogy mi mire való, hogyan kell hasznàlna. Egy ennyi idős gyermeknek meg még nem is kell tudnia a testrészeit. Ez óvodàs követelmény. Őt még nem kell tanítani, vele még csak jàtszani kell.
2016. ápr. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

A direkt tanítás inkább ellenkezést vált ki a gyerekekből. Kamaszkortól már a belső kontroll miatt működhet, de még a felnőttek is szívesebben tanulnak játékos formában, mint kötött, "most tanulni fogunk, ül, figyel" típusú szituációkban.


Öltöztetésnél egyszerűen narráld, hogy éppen melyik testrészét húzod ki/be, vagy mesekönyvben mutogasd el, hogy "nézd, milyen nagy szeme van a macinak, a kutyusnak pedig ott vannak a fülei". De ne vizsgáztasd, ne kérdezz vissza.


A lányom most lesz 2 éves, mostanában mondogatja a testrészeket, de még rosszul ragozva. Amikor nemrég betegség miatt itt volt az orvos és mondta neki, hogy "most meghallgatom a hátadat", akkor elkezdte tapogatni a saját hátát és ismételgette, hogy "háta". Fülvizsgálat előtt ugyanez a fülével; "füle, füle".

2016. ápr. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Elsö babánk,egész nap csak ketten vagyunk otthon,apa dolgozik,annyi butaságot hallgattam már végig.Túlságosan szeretem,mindent megengedek neki,még azt is,h ha nem akar akkor ne tanuljon.
2016. ápr. 13. 15:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges ezeket tanítani, megtanulja a szövegből, amit amúgy is mondasz neki, pl. mikor kommenteled az öltözködést, fürdést stb. A puszidobás-mániát sose értettem, énlányomnak is a dédije tanította meg, mert mi nem tartottuk fontosnak :-)
2016. ápr. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!